Diskutim i lirë - qershor 2017

nese keto keshillat mjekesore I ke aq te sakta sa ato te burses ke per te vdekur miletin :grin:

Per punen e ecjes dhe vrapit ka nje tjeter lajm te mire per ne dembelet,domethene per dembelet si une.Serish dikush me tha qe nje “plak i urte jetegjate” i kishte thene qe kurre te mos vraponte,po vetem te ecte.Edhe doktori nuk e kishte fjalen per ndenjen gjithe diten ne krevat,po per levizjen e moderuar,pa sforcim.Dhe vrapi,ngritja e peshave te renda etj. jane sforcim

1 Like

Do kete qene doktori i Trampit se ai e ka kete teori, the body has a finite energy thote. Per Trampin, golfi eshte stervitje.

Cdo doktor ka teorite e tij, mund te lexosh 30 analiza kerkimore secila te kete nje hipoteze te veten. Emeruesi i perbashket eshte aktiviteti, trupit i duhet aktivitet, qofte stervitje, qofte thjesht ecje. Nje fshat ne jug te Italise ka shume pleq jetegjate dhe u bene 3 studime te ndryshme nga universitete te ndryshme ne Evrope dhe Amerike per te pare cfare I bente te jetonin gjate me synimin per ta replikuar. Si perfundim, gjeja e perbashket qe kishin ishte mungesa e stresit dhe aktiviteti fizik, ecje poshte e larte, merru me bahcen, gatuaj, etj.etj thjesht mbaj veten ne levizje. Plus ato qe hanin nuk ishin te procesuara. That’s it, s’kishte shume shkence.

Saturno Kthepi po shkoj te flej ne dhome time se me erdhi Mami Alba…naten Guys

Naten dhe mos harro aspirinen,qe te cohesh top ne mengjes,lere c’thote Alba se ka qejf te te ngacmoje :blush:

Ai doktori ishte tip indiani (i Indise,jo Amerikes).Une lexova per nje fis jetegjate andej nga Guatemala qe i cuditi pak shkencetaret,se per baze te kalorive kishin karbohidratet.Gjenet luajne rol besoj,po edhe ata leviznin shume e hanin ushqim bio,sigurisht

te gjitha studimet per jetegjatsine merren me gjera te dores dyte. Stresi eshte shkaku kryesor, dhe nuk eshte stresi nga puna a jeta moderne, stresi i vertete vjen nga marrdheniet njerzore qe jane te dhjera duke filluar qe nga familja e duke perfunduar ne pune. Njerzit jane rendom ne gjendje kafsherie si hijena kafsho ketu e lepi andej, gjendje krimi dhe kurverie, kerkojne t’i bejne gropen partnerit, kolegut, kerkojne t’ja fusin dmth.

Fenomeni “Marlon” eshte kodi qe i shpjegon te tera.

1 Like

Kur femija ne shtepine e bardhe nuk ka me cfare te merret tjeter dhe qan si snowflake.

1 Like

Ne kohen e diktatures nuk ndodhnin fare krime.

Kur thote Shkaba qe nuk ndodhin vetem ne Shqiperi

Ja se per cfare eshte grusht bashkuar politika shqiptare pa dallim ngjyrimi:

Dhe sipas peshkut, keta jane nderi i kombit

kushedi se sa prej tyre bertasin sot per perndjekje politike, duke u hyre ne hak atyre qe e meritonin vertet

1 Like

http://www.javanews.al/macron-uron-ramen-keni-bere-shume-per-shtetin-e-se-drejtes-shqiperia-shume-prane-be/

Po te kishte ndodhur ne shqiperi kjo?

“Në verë do të shkojmë në një hotel buzë liqenit. Atje do të ndjekim me sy pulëbardhat që shpërndahen e bashkohen mbi cipën e kaltër, duke formuar një lule të bardhë të madhe, që zhduket e shfaqet, që shpërbëhet dhe bëhet përsëri mes thirrjesh të sinqerta gëzimi.
Ne, dy pleq të ulur në ballkon, do t’i ndjekim me sy këto qenie të bardha duke psherëtirë. Pak kohë na ka mbetur, ta soditim këtë mrekulli! Mbase do të jetë hera e fundit… Dritëro"

i madhi dritero!

duket se sa me shume rritemi ne, aq me shume e vleresojme vepren e tij. (nuk me ka pelqyer kur isha nxenes dhe student.)

CNN under siege. Llogaria ne twitter, youtube - deri edhe cnn app ne google store po bombardohet keto momente nga weaponized autists army. Gjithe kjo si reagim pas lajmit se CNN kercenoi krijuesin e memes qe publikoi God Emperor.

Salben,
Mo na caj shkaben.

1 Like

Me sa mbaj mend una john withers dhe arvziut shqipot e gazetave ua permenden jo pak here ngjyren e lekures.

1 Like