Diskutime të lira - dhjetor 2018

Jo shkaba, ta ka thene vete me gojen e vet, e ke te videoja. Ta kisha thene une do ishe shume e lumtur s’do sperdridheshe keshtu me deshperim. Ta ka thene refugjati yt me gojen e vet. Jepi “play” dhe shife.

une beja si i semure thote, shoku im i bertiste italianeve “vellai im po vdes”.
pastaj zgerdhihet dhe thote “me cuan ne infermieri, degjoja qe thoshin… ue, ky po vdes”, dhe pastaj thote qe infriermieri pa “te vdekurin” qe ia futi vrapit. Dhe zgerdhihet prape refugjatshe.

imagjino policine italiane tani. ky ben sii i semure dhe 70% te te tjereve po ashtu, dhe ata nuk marrin pastaj as te semuret e vertete. Te semuret e vertete kane vuajtur aty prej sojit tend. Imagjino cfare ndyresirash

Ti vete kur u ktheve ne shqiperi?

https://balkanweb.com/madheria-i-pafuqishem-ka-zgjedhur-te-behet-i-keqinformuar/

Une qe ta dish ti e barastundur, kam nje vize pune. Ne Shqiperi i rikthyer jam, shkoj e vij kur te dua, nuk kam asnje nenshtetesi tjeter vec asaj shqiptare dhe asnje pasaporte tjeter vec asaj shqiptare. Kur te mos me duan te punoj me jashte Shqiperise, dhe te mos me japin vize, do kthehem. Madje kam vendosur te kthehem edhe sikur te me duan prape, dhe e di qe kane nevoje per mua. Une nuk jam emigrant, por nuk jam as Shkabe.

Kur realiteti eshte me gallate se estrada.se si shqipot jane pasardhes te ilireve bazuar ne leshrat e verdhe ky tipi historian e di .me cfare shoh une leshverdhet jane te rralle ne mes te shqipove bile edhe syfeti I ketij tipit nuk sugjeron se shqipot jane Te rrjedhur nga nje race e bukur .por edhe shqiptarja.com qe boton shkrime te tilla deshmon per nivelin e mjerueshem td gazetarise shqiptare
A Lalla ne shqiptarja.com

“…Sic e deklaron shkrimtari Niko Dhimu, grekët e sotëm nuk janë ata grekët e lashtë që pretendonte historiani gjerman në shekullin 18 Johann Winckelmann. I cili krijoji vizionin se Greqia e lashtë është populluar nga njerëz të bukur, me flokë të verdhë e të gjatë, njerëz të zgjuar. Ky përfytyrim i Johann Winckelman në të vërtetë ka lidhje me ilirët të cilët kishin këto karakteristika, pra, ata, grekët e lashtë kanë qenë ilirët dhe jo grekët e sotëm. Popullsitë e Greqisë së shekullit 19 si shqiptarët, sllavët, turqit, hebreut, arabët, vllehët ju imponua që të krijonin identitetin modern grek. Por karakteristikat e këtyre racave nuk përputheshin me karakteristikat e grekëve të lashtë, përveç shqiptarëve sepse është vërtetuar shkencërisht që ne rrjedhim nga ilirët.

Leave no trace… pa fjale.

Kemi linja mikse gjaku plot, por kemi dhe te pastra kristal. Ashtu si kemi kolone te paster turq ne elbasan, shkoder e tirane. Kemi pastaj perzjerje me cobene te krishtere.
Turku e shkaterroi ne themel popullin shqiptar.

Sa per Gerqine e sotme, ajo eshte thjesht Bizanti i djeshem, turli kombesh. Po dhe atje, si te ne ke xhepa qe ruajne ato linjat e pastra te gjakut per shkak te izolimit gjeografik nder shekuj. Dhe ketu mund te fusesh greke dhe shqiptare te greqizuar tashme.

paskesh qene pukalesh…

Ciliminj me pistoleta.

Te lumte. :clap:

si eshte e lejueshme greva ne personelin e spitaleve, dmth te lihen pacientet e spitalit pa mbikqyrje a sherbim ???

Faleminderit per mbeshtetjen morale.

1 Like

Po ky Me keto teorite racore.e ka pare ndonjehere syfetin e tij ne pasqyre se nuk duket si ilir me leshura Te verdhe :blush:
image

1 Like

Si mos te plaket popullsia e Japonise pastaj?

qe dhe keshilltaret e hekalit :grinning:
image

3 te vrare ne elbasan.si qenkan vetem 50 vrasje ne vit kur vetem ne 3 ditet e fundit jane 4 ?shkabe na ndihmo pak me arithmetiken ?

Dimri ballkanik?

Faleminderit zoti Engel!!! Sikur edhe Ed Rama, Sali UDB-ash Berisha, Ilir Meta, Hashim Thaqi dhe Ramush Haradinaj ti kujtonin Evropes dhe SHBA-se se negociatat me Serbet nuk mund te hecin perpara pa u denuar kriminelet Serbe te luftes.

Per gjith ju qe keni mundesi, zoti Engel eshte dikush qe duhet mbeshtetur fort! :wink:

1 Like

Pash nje dite nje si keta qe vinte verdalle ne nje qender tregtare. Besoj futbollist duhet te ish. Me erdhi disi keq ne fakt; mund ta shihje vetmine te stampuar ne mimiken e tije.

Mos ja ki merakun se eshte i mbeshtetur. Ka vite qe e kane albot e Bronksit ne xhep, ajo eshte zona e tij elektorale. Pa mbeshtetjen e shqiptareve nuk e fiton ate zone.

E di, e di…