Diskutime të Lira - Gusht 2018

O ka…rroqe, une nuk kam qene kurre kunder NATO-s e Amerikes, dhe kush tha qe e du NATO-n me shume se Amerika. Nese e barazon Trapin me Ameriken pastaj, pune tjeter, pune ka…rroqesh si ti. Le qe, sic po thu vete, i bie qe Amerika te mos e doje NATO-n, se gjysma qenka kunder saj. I bie qe ti dhe Putini ta dun me shume.
O ka…rroqe, qe ta dish ti, une nuk kam qene kurre ne Amerike, le me pastaj te mbush barkun prej saj. Po ti a nuk shan zgjedhjen e popullit amerikan kur flet per Obamen. Apo perfaqesuesve te kombit kosovar u lejohet, helbete, si komb i perzgjedhur qe jane, rrote me rrote me cifutet. Vetem nje komb i perzgjedhur mund te nxjerre ka… me fal, koka si ti.

Per Obaman tash flasim kur ka permbyllur mandatin 8 vjecar. Keto jane rezultatet e tij. Siria rusia erdogani brexiti greqia vuçiçi orban etj.

Per Haley, ishim duke fole per te sotmen, eshte perfaqesuese zyrtare e administrates se trump ne okb. Është.

Nuk me ka pelqy ndonjehere hillary. Nuk kam pse me rrejt. Per Bill Clinton nuk kam fjale te pershkruaj respektin e nderimin qe ndjej ndaj tij. Ok, nese don si bashkeshorte e tij, por si sekretare e politikane, nuk me ka pelqy aspak, ka ba gabime serioze qe na kane demtu ne afatgjate gjate mandatit te saj (nder to perqafimet me berishen, me thaqin, qe te dy kriminele).

Qe te jemi konkret, per kosoven as nuk vitin 1999 nuk ka ekzistu NATO. Ka ekzistu veq amerika. Sa per nato s’do te na gjindej as nishani sot. Edhe sot eshte njejte, per Kosoven as s’ka nato as s’ka BE, ka vetem amerike.

C’lidhje ka mbaron a nuk mbaron mandatin, mbetet gjithnje zgjedhje e popullit dhe nuk duhet te gjykohet. Po sigurisht per te gjykuar nje udheheqes nuk duhet te presesh sa te dale ne pension. Dielli i mire duket qe ne mengjes. Te flasesh ne pergjithesi, ka vetem ca politika qe mund te duken jopopullore ne fillim, po qe e japin efektin me vone. Vetem ata qe jane burra shteti i marrin politika te tilla, politikani tipik mendon vetem per efektin e menjehershem a afatshkurter.

Btw mund te kete diell ne mengjes ndersa pasdite me te mbyt bresheri.

Thash: siria rusia erdogani brexiti greqia vucici orban etj. Krejt brenda mandatit obama.
Nese don, obama eshte meritori numer 1 qe sot ke trump ne shpi te bardhe.

Po me Orbanin dhe Brexit cpate? “Shoke” te Trapit jane. E paska bere nje te mire Obama domethene, ka sjelle Trapin ne Shtepi te Bardhe. Ca trapiste si ti dhe Karenti keni njefare kontradikte, sepse ardhjen e Trapit ne Shtepine e Bardhe e shihni edhe si gjene me te mire qe i ka ndodhur jo vetem Amerikes, por edhe Tokes qe prej krijimit, nga ana tjeter e shihni si dicka te keqe per te cilen fajesoni Obamen, liberalet dhe politikishtkorrektet.

Hajde degjo shkeraben tani.

“The territorial integrity of the states of the Western Balkans has been established and is inviolable,” Merkel said at the start of a news conference in Berlin with Denis Zvizdić, the prime minister of Bosnia and Herzegovina.

“This has to be said again and again because again and again there are attempts to perhaps talk about borders and we can’t do that,” Merkel said.

https://www.politico.eu/article/angela-merkel-no-balkan-border-changes-kosovo-serbia-vucic-thaci/

tmerr !

Ndonje shpjegim per kete?

oh falje! por ‘ketej’ e kane ne lajm te pare kudo: ure SAPO e shembur në Gjenova te Italise

minimumi 20 te vdekur

Ndertuar ne 1967, e gjate 1182 m; 45-55 m i larte

Tani po e shoh. Sa keq.

Ja dhe Lubonja paska bere muhabet me shkeraben

Sic ka thene dhe xhaxhi Enver “Jeni ju pa jemi ne”

1 Like

S’do mend qe emigrantet shqiptare jane kot, por jane akoma me kot emigrantet rumune qe - siç bejne rendom emigrantet - vijne ne atdhe me taku kusherinjte, shoqnine e vjeter me pi raki tu bo i dor muhabet, dhe dashnoren e vjeter per t’i fut i t’pallume te re, e jane qe jane ne atdhe “per tu çmall me te dashurit e tyre”, i fusin edhe nje revolucion tjeter.

Por edhe te mbeturit ne vend nuk eshte se jane plot, sepse Frojdi ka thon:

Njeriu eshte i huaj ne shtepi te vet.

Pse nga emigrantet deshtake pret Lubonja. Pastaj Shqiperia nuk eshte Rumania, eshte bace me lule, e mbushur me qenie superiore qe konkurrojne me fotofinish me kombin kosovar, qe nga ana e tij konkurron rrote me rrote me kombin hebre.

Per cfare ankohen italianet nuk e kuptoj, turistet sjellin edhe para, edhe b… “per te tere ere”

Qeveria e Salvinit mund te tregohet praktike e te vere ne pune intolerancen e vet, per te bere ca euro me shume permes gjobave per dress code

Gjynah, djem te rinj. Dheu i lehte

http://top-channel.tv/galeri/kush-jane-dy-shqiptaret-qe-humben-jeten-ne-tragjedine-e-genova/