Diskutime te lira - Janar 2019


#149

Sikur tha qe e ka me te thjeshte tani t’ua lere demokrateve fajin per cdo gje.

Politika eshte profesioni me i vjeter thone.


#150

Lexoka e merrka shume per zemer Raymond Carver.


#151

Shkabe, coje kursorin ne fund, ne te djathte te asaj shenjes se “shperndajeni”, se butonin e pergjigjigjes e ka bere te padukshem Peshku, po prape ekziston.


#152

#153

https://www.washingtonpost.com/lifestyle/travel/in-albania-age-old-traditions-and-mediterranean-beaches-on-the-cheap/2019/01/10/9a744ca2-0d1e-11e9-831f-3aa2c2be4cbd_story.html?utm_term=.450a10c4a011


#154

He mo ç’bene keta te shqiperise se vogel? E rrezuan shqiptarin nga prishtina si joshqiptar?


#155

#156

#157

image Beto O’Rourke ka mundesi te kandidoje per president i USA.
Sot kishte vene ne Instagram kete foto duke rregulluar dhembet tek dentisti.
Pres me padurim te shoh video me Aleksandra Cortez duke bere kolonoskopine.


#158


#159

Aleksandra flet per emigrantet dmth edhe per ty .ata qe fitojne mbi $10 milione ne vit e kane inat se do ti taksoje 70% .


#160

se pastaj thone qe i sajon shkaba


#161

shkaba te sajoje shkablleqe? Asnjehere! Ti shkabe e kupton qe nuk po thua asgje apo jo? Sipas teje shqiptaret vetem kur dalin jashte bejne droge? E kam vene re kur shkoj ne Shqiperi cdo 5-6-7-8-9-10 vjet qe asnje atje nuk ben droge. As e perdorin, as e kultivojne, as e tregetojne. :joy:


#162

#163

Nga e thena tek e bera eshte nje oqean i tere.

Edhe Obama tha qe do te beje nje plan shendetesor ku ti do ta zgjidhje doktorin dhe praktikisht do te ishte plan I shkelqyer ,si neper perralla.
E pame se cfare plani miratoi.

Edhe kjo Sarah Palin e te majtes nuk e di per ke flet,por e di qe nuk flet per mua.

Jam ngopur me socializem nga Enveri dhe nuk kam qef ta provoj eksperimentet socialiste te AOC (se keshtu ka thene qe ta therrasin).

Le te genjeje qorra si puna jote ajo me ate 70%,se mua nuk me genjen dot.


#164

Pse te duket cudi. Shkabat superiore brenda vendit nuk e dine c’eshte droga. Ja merr Shkaben per shembull, qe di gjithcka, edhe kush I ka vrare balenat. Vetem nje gje nuk di, si duket hashashi. Shqiperia eshte e mbushur me Shkaba te pastra superiore qe nuk dine c’eshte droga, vrasja, krimi, korrupsioni.


#165

Hej Gjembi. Po sikur muri qe kemi perballe te jete Big, Beautiful, Concrete, Impenetrable and Terrific si i bohet ?


#166

From everyone to whom much has been given, much will be required; and from the one to whom much has been entrusted, even more will be demanded" (Luke 12:48).Ku e ka kabim cupa?ti sikur je dhe kaur?


#167

Never ever give up?


#168

Nuk jemi ne mesimin e Bibles ketu zonje por jemi ne jeten reale.

Une nuk uroj qe ne pushtet te vijne socialistet ne SHBA,pasi nuk dua te emigroj perseri.