Diskutime te lira - Janar 2019


#172

Une jam larguar ne gusht 1998.
Ndoshta me ke ngaterruar me ndonje tjeter.


#173

Keto jane punet e hasmit. Shqiptari vet eshte qelibar dhe nuk ka te beje me asnje nga ato vrasjet, pengmarrjet a bizneset e droges qe shohim perdite gazetave.
Vendi eshte i pushtuar tha, serbi e do kufirin ne Shkumbin, Mali i zi mban peng Shkodren…Ushtrite e mbretit Jorgo kane mare Himaren e po i afrohen Korces.


#174

Jo po thone se I sajon shkaba :blush: shiqo si flet emigranti qe ka 20 vjet pa shkel ne shqiperi .


#175

Atehere e terheq mbrapsht cfare thashe.


#176

#177

Te pakten kriminelet tane jane integruar ne europe :blush:


#178

Karenti paska per te ikur ne Brazil po erdhen socialistet ne pushtet ne ShBA. Megjithese gjithmone ne varesi te punes. Po ndryshoi pune, do votoje per socialistet.


#179

Keto jane punet e emigranteve deshtake, ata jane kolona e peste. Ata futen te infiltruar si diversantet dikur, mbjellin hashash, perhapin korrupsionin, sjellin paligjshmerine. E me gjithe syceltesine e Shkabave superiore, ia kane dale deri tashme. Por megjithate kane per te marre goditjen e grushtit te celikte te Shkabave superiore qe gjithe diten rrine kafeneve nje dite.


#180

Kuptohet, se ne fund te fundit emigrantet nuk jane shqiptare…


#181

Kam frike se po mbyllet dhe ajo dere


#182

Brazili e futi ne burg presidentin.Eshte shume para nesh ne kete drejtim.
Ne e beme president hajdutin.
Si e kam Sajmir Tahirin me shoke?


#183

ne jena para Brazilit se kena fut n’burg Ramizin!


#184

Mire e ke Karento. Po sidomos Sala te ben te fala, e ka marre shume malli per ty.


#185

Thone qe njeriu do populloje Marsin. Ka edhe nje shans per Karentin. Derisa te behet edhe Marsi socialist.


#186

Rama emeron veten minister Te jashtem si Dulla ne 1945😊


#187

Si ka shqiperia vetem 45 vrasje ne vit qe do te thote me pak se 4 ne muaj ?vetem nga viti I di numerohen e pakta 5?!!

Vrasje e trefishtë në Tiranë, dhëndri vret vjehrrin, vjehrrën, më pas veten


#188

Ta kemi shpjeguar por ti nuk do qe ta fuses ne ate koken tende prej emigranti fshatar te qelbur. Metoda moderne e avancuar e qeverise shqiptare eshte qe numerohet vetem si 1. Pra dhe nese vriten 1 ose 100 ne te njejtin “incident” perseri 1 quhet.


#189

Mbas ramizit ia kemi fut ene tosit. Dy here mat brazili!


#190

çar Brazili mër, Brazili nuk osht gjo, ne ja kena fut ene Bashkimit Sovjetik, ja kena fut Stalinit ene Hitlerit. Kena fut ne burg i qerre me ministra te brendeshem, ministra te mbrojtjes, te finances, te kultures. Per pun t’futme burg jena kampion bote. Pyt Stalker se i di ai te gjitha keto te futmet n’burg nderkombetare. Lu komtarja.

Tani jane studentet qe do fusin ne burg gjith qeverine. Ke per ta pa, topi osht i rrumullaket, me i rrumullaket se topet e kryeministrit!


#191

Qe nga shpallja e pavaresise pjesa derrmuese e atyre qe jane perpjekur te qeverisin shqiperine kane perfunduar ne burg .ai Turku I varfer qe I the ekrem vlores se “do hani njeri tjatrin ne ate shqiperine tuaj te vogel e Te varfer “ paska qene profet .