Diskutime te lira - Janar 2019

Edhe njehere, you’re ASSuming.

Kete kemi mundesi te bejne, se kur te ndodhe ne te vertete ose do ta qepim gojen ose do te perfundojme ne burg.
Ti vjen nga Shqiperia o zonje.
Ta thote kete ndonje nga keta pafillot amerikane, se se kane idene e komunizmit edhe i falet por neve nga Shqiperia nuk na falet,pasi e pame ku na coi kjo rruge.

Po ik mer qyrranjos se ti nuk hy as ke " greedy few " se nuk do ishe ketu 24/7 365. Ti perfito me shume se amerikanet nga reformat sociale duke fillu qe nga sjellja e bythes tate ne USA.Te ishte per Trumpin do te kishte kap per leckash me te perplas ke baltrat nga e ke pru ate kaptinen me cepa.

Faleminderit per komentin plot kulture edhe pa ofendime.

Nese ke mundesi te komentosh,a ke mundesi ta besh pa ofendime?
Une nuk mbaj mend te te kem ofenduar kur kam komentuar.
Une nuk jam kunder parrulles tende,por po jap menyren se si do te zbatohet ne praktike dhe pasojat e saj.

Hahaha. Harrove kur u fute ketu qe cdo tre llafe 2 i kishe " idiot ". Well, well, well … It sucks when it’s coming right back at you, don’t it ? Edhe sot e kasaj dite i ke harru ata qe i qu funderrina, qelbesira e ku di une ?

Nuk e di per cfare thua,por pervec @gjembi,nuk mbaj mend te kem ofenduar ndonje komentues personalisht.

Funderrina mesa mbaj mend e perdor per shtresa dhe jo per njerez ketu në PPU.

Nejse cdo njeri tregon kulturen në nje menyre apo tjetren.

$54 milione ?per cfare ? kjo golden parachute per CEO quhet kapitalizem I paster ndersa kur punetoria kerkon te njejtat garanci (kuptohet jo ne ate mase )quhet socializem ?!!!

Nga sa di une ka qindra programs sociale qe ndihmojne njerezit ne nevoje.
Punetoria merr 6 muaj asistence ne mos gaboj…

Golden parachutes jane brenda per brenda kompanive,shteti ska pune se cfare ben nje kompani private.
Mund ti jape 54 mund ti jape 1 mund te mos ju jape fare.

Punetoria merr varet nga shteti $300-500 ne jave per 6 muaj nese kane patur pune Te mire per ata me te ardhura me te uleta me pak .nese ke jetuar ndonjehere ne amerike aq nuk te mjaftojne as per te ushqyer macen .nese 10% e popullsise zoterojne 90% Te pasurise kombetare kuptohet qe detyrimi I tyre ndaj shoqerise do te jete me I madh .

Epo shyqyr! E more vesh o @B-O-H-I-C-A ai nuk ka ofenduar njeri, vec mua. Po sigurisht une nuk quhem, shtrese e dyte. E di ti, kurvat lezbike zezako-hispanike po e marrin ne qafe perandorine.

Shteti s’ka pune por duhet ti taksoje .nese taksohet 70% ajo prape con ne shtepi $18 milione .

Po le ti taksoje.
Le ta provojne edhe rrugen e Cortezit me shoqe.
Nuk eshte Hera e pare qe demokratet jane në pushtet.
Kane qene edhe here te tjera.
Perse nuk e kane bere?
Apo se nuk ju del hesapi dhe e dine qe ato qe thone per taksime te larta jane BS?

Jo po se pyesin pse jane UDB-ashet e kombit kosovar ithtare te PDhit te dhendrit te Serbise…

Cfare te keqe kane pare gjermani a sued ia Danimarca etj qe i taksojne larte keto te ardhura ?

Ja, per kete e kam fjalen une. Reagojne te huajt per ate qe ia ben muu, qe mediat britanike ekzagjerojne per shqiptaret qe jane thjesht cerra ordinere, refugjate dyleksh, as mafia e asgje tjeter. Dhe ky reagim vjen nga e huaj. Ndersa emigrantet shqiptare qe jane te paret qe duhet te reagojne si kjo, cfare bejne? Bien brenda si kokrra katundaresh emigrante qe jane, bthlepires qe jane mesuar te hane shqelma e te ulin koken, inferiore deshtake, dhe bejne video sensibilizuese qe shqiptaret te mos merren vetem me krime, sic thone mediat britanike, por te behen edhe ata si gjithe te tjeret, dmth jo kriminele. Sepse jane vemje qe jane mesuar te shajne kete vend, jane plage per kete vend kudo qe kane shkuar. Dhe neper komente ne vend qe te vene ne diskutim mediat angleze, vene ne diskutim kete gruan qe ka shkruar kete artikull. E madje dhe ketu, sic shihet lart, ne forumin qe shipf me shume se te gjithe per kete vend me nje zell maniakesh e gjembesirash, sulmohem se pse e ve ne dukje idiotesine e emigranteve tane andej, qe shkojne e paguajne dhe aktore madje per gomarlleqe, ne vend qe te sillen si gjithe popujt normale e te mbrojne vendin e vet. Por mania eshte ta shajne.

O Shkabe, o palle, po je ti qe ngele duke sjelle ketu artikuj per kriminalitetin e emigranteve deshtake shqiptare ne Britani.

1 Like

Kur Gjermania,Suedia dhe Danimarka te fillojne te paguajne per ushtrine e tyre,atehere do ta shohim socializmin e tyre.

Se deri tani i kane rene qylit duke lene SHBA-në te paguaje per cdo gje.

pasiv apo aktiv ishte muci ne kete muhabet :grinning:

Hajde kercim ne dege tjeter per tjeter hajde. Kur ka qene ky rast qe SHBA paska paguar per ushtrine e Gjermanise apo Danimarkes?

gjithe ky helm qe ka ne shpirt i varfri do e marre ne qafe .
1 Peter 3:9
Do not repay evil with evil or insult with insult, but with blessing, because to this you were called so that you may inherit a blessing.