Diskutime te lira - Janar 2019

:joy::joy: E mo ik, vertete ate bej une? Me sill nje postim te tille.

ti kishe hall mos mbetesh pa pergjigjur me postimin qe ke bere apo si? Jo per gje por sugjeroje te qartesonim idete aty me lart.

cfare nenshkroi Bushati po ka mundesi ta dime, se i fundit lajm prej atyre bisedimeve ishte doreheqja e kotzias ne mes te procesit? Nderkohe Bushati njoftonte per heqjen e apostilles ne procedurat e dokumenteve te shqipptareve atje. Varrezat eshte perseritur 10tra here kane qene nenshkruar heret dekaden qe shkoi, e sa per klasat greqisht, i ke pas qe para 90es ne ato zona, bashke me kolegjet private greke pas 90es kudo. Sa per detin ta do qejfi pa shkruan mbare e prape c’te ha dora sepse s’u arrit dot der atje ne bisedimet me kotzias. Mos vazhdo tjerrje kot me replika te tjera.

ja prit i çike Korrikse se te pergjigjet delta pa dhom sipas ligjit te trokellimes se feleve ne menyre alternative ne gjirizin demokratik majte e djathte: here njeri, e here tjetri, dhe gjithnje te dyve marloni.

Lexoje sa bukur i dine ligjet zyrtaret ( menaxhuesit dhe rojtaret e pareve te popullit) e shtetit amë! Ti numerojne me germa dhe pika ligjet dhe procedurat! Te vene me shpatulla pas murit me dijet dhe kompetencat e tyre.
Po pyetjes se si u kaloi mes shalesh kjo " balena" korruptive nuk dine ti japin shpjegim☹.

http://www.gazetadita.al/reagon-sekretariati-teknik-i-komisionit-te-posacem-te-licencimit-ja-si-u-procedua-per-dh-albania/

Te jete shoku i Shkabes thua.

Hahaha ah ç’na morren ne qafe perandorine keta shkabat !

Nuk jam dakord, pa Shkabat superiore perandoria do te kishte marre rrokullimen keq e me keq. Shyqyr qe i kemi Shkabat, Zoti ua shtofte ymrin.

:grin: po na duhet nje balance per te ruajtur eco sistemin ne shqp. Ndryshe budallenjte do mbysin ne numer te zgjuarit.

Shkabat superiore ka kohe qe e kane mbytur e permbytur ate vend, po gajret, me e mira do behet.

Na de, na! Mbi c’baza gjith kete akuze?

Shkabe keni ndermend te fusni ndonje nga keta gjykatesit bandilla ne hapsane apo ashtu eshte nje muhabet?

Tipike e nje paraziti emigrant. Punova part time per te mbuluar koston e shkolles thote.

Tani sapo mbarove studimet master në Gjermani, dhe me nota të mira. Cila ishte përvoja e këtushme?

Si student në Gjermani kam pasur përvojën me të bukur. Studimin tim e kam financuar vetë, duke punuar si shitës, çdo javë nga 20 orë (10 të shtunave e 10 të dielave) në një dyqan suvenirësh. Ka qene goxha e vështire të gjeja kohën për gjëra të tjera dhe më është dashur të sakrifikoj shume aktivitete sociale, megjithatë nuk ndiej pendesë. Jam i lumtur që ia kam dalë me forcat e mia. Studimi akademik në Gjermani mua nuk më ka formuar vetëm në anën akademike, por më ka mësuar edhe t’i analizoj problemet e ndryshme në mënyrë të strukturuar. Më ka mësuar që pavarësisht se situata duket e vështire, edhe situata e jetës së përditshme, nëse i strukturon dhe i analizon siç duhet problemet, mund ta gjesh një zgjidhje.

Bashkepuntor thot shqiptarja…nejse, eksperience goxha me e mire se ajo e atij bore pastruesit, fiq mbledhesit e peme mbjellesit te bashkise. U befte kryeminister.

Keta studentet superiore ne Shqiperi ankoheshin qe u duhej te punonin per te paguar studimet. Duam te rrime gjithe diten ne kafene e Instagram, kishin thene.

1 Like

Shoket e Shkabes duan edhe akullore, edhe cokollate, kerkojen edhe paret, edhe duan te te q…

fundja Rama i ketyre eshte dhe ndonje pergjegjesi s’ka pse ndjen e majta (pavaresisht se drejtesia e pavarur nga km, etj etj, por arsyeja e drejtimit te pyetjes, ty, dihet pse )

studenti ne fjale flet hapur se arsyeja e rezultateve te tij ne shq. ishte ai vete, pervecse sistemit. Do ta kete fajin titulli, jo juve.

http://www.gazetadita.al/rama-dhe-ideja-e-rrezikshme-e-partneritetit-strategjik-me-serbine/

@sica “Nuk ka ëork smart pa ëork hard”

gjithë hajdutëria,gjithë evgjitëria, gjithë pashtyllkurrizorët,gjithë antishqiptarët, janë mbledhur rreth ilir metës! i trëmb ideja e shqipërisë së madhe dhe përpiqen të gjejnë argumente shkabiste! tirana është kryeqytet i të gjithë shqiptareve dhe të gjithë kanë të drejtë të marrin pjese në qeverisje! gent cakaj nga prishtina e shqipërisë ,ministër i jashtëm! janë bërë vrerë grekët dhe jeniçerët e tyre në shqipëri!

Mire, mire Delte, po c’thua per ate qe edhe VV-ja ishte kunder.