Diskutime te lira - Maj 2020

Mirseerdhët tek tema e diskutimeve të lira për këtë month. Këtu mund të diskutoni pak a shumë çfarë të doni, sidoqoftë duke ndjekur udhëzimet e faqes.

Ne lidhje me kete artikullin qe kishte sjellur Kapo:

Nuk do te thote qe cfare deklaron ky zoteria eshte e vertete ose totalisht e vertete. Te ishin italiane ose edhe si shqiptare po paten durim dhe pare mund t’i kontestojne penalizimet qe iu kane dhene. Kam degjuar shpesh per sjellje antagoniste ngaj stafeve mjekesore ne pallatet ku jetojne dhe nuk do te cuditesha sikur ky po fryn realitetin. Kushedi ndoshta keto do te japin nje version tjeter te fakteve por kam tendence te mos i besoj fort sepse i paska rreshtuar te gjitha te keqijat e tokes per to. :yawning_face: Pinin duhan ne ballkon, mblidheshin ne sallonin prites. Boh… merrnin fryme, blah, blah, blah…

a i keni kallxu Rames per kete , qe herat tjera mos te merr kry pa mendu …

nuk ju duru atyre infermierve e doktorve shqiptare, sa te vinin ne tirane dhe e festonin,
me budallenj dhe te padisiplinuar, s’kisha pare,

Ja dhe sqarimi i ketij plehut qe me shume mundesi mund te marr frenat e PS. Pse keshtu tallesh ti mer me plere me leket e tatim paguesve.

Shoqet e shkabes.

5 muaj ne vitin 2018 qenka punesuar, para se te fillonte ne televizion.
Nderkohe gojeshkrdhyerit e bene te duket sikur ka marre rroge rregullisht pa u paraqitur fare ne pune.

Po u be sorrosisti veliaj,kryetar i ps-se,do katandiset si pd-ja.
Drejt asaj rruge eshte. Prandaj te gjithe gjasmeanalistet e te 2 partive i jane sulur kurtit. Frika se mos shqipot braktisin " integrimin" internacionaliste dhe i kthehen shtetkombit evropian do ti beje bashke afganet e saliut me afrikanet e veliajt!

nuk thua shyqyr :grinning: ne kete rast fillojne e ngrihen partite e vogla

1 Like

Me verte e ke ti merr hajdar. E di ti qe nje mjek qe ben 9 vite shkolle sot merr 600 mije lek rroge, ndersa keto pjeshkat qe skane shkuar njehere ne pune marrin nga 800 mije. Zaten mire ja bejne se ka njerez si ty qe i mbroni ndekohe ata bere miliona euro. Ik tani dhe merr nje flete lavderim per mbrojten e mire qe i bere partise.

Teorikisht e ke mire, praktikisht nuk ndodh.

ndodh, po te mblidhen te gjitha partite e vogla se bashku, LDSH e dashamirit, partite e tjera te vogla, LSI, dhe krijojne frontin Rimekembjes, sipas planeve te mia.

https://www.youtube.com/watch?v=OpkKKYvlTUA


http://www.gazetadita.al/nese-edhe-kesaj-radhe-nuk-bien-cmimet-e-ndertimit/

E hengri Khashoggi kur kritikonte per ndertimin e ketij qytetit;tani po e hane edhe maloket (zaptuesit) :

https://www.theguardian.com/global-development/2020/may/04/its-being-built-on-our-blood-the-true-cost-of-saudi-arabia-5bn-mega-city-neom

image

#StopInjorances
#StopVdekjesSeNjerezve

1 Like

Karantine, Ora e kontrollit…

Alkoli ju shkaterron melcine.c’vlere ka qe ruheni nga virusi kur vrisni veten me vullnetin tuaj duke pire ate farmak.

image

po raca juaj superiore aryan efendi nga behet ?pse nuku del ne shesh te mejdanit?