Diskutime te lira - Maj 2020

Skandali nr.4

Një tjetër gazetar në borderot e pagesave të shtetit!

Bledar Mane, modeli i gazetarit që goja e tij është më e ndyrë se banjot publike kur bëhet fjalë për të sharë opozitën dhe për ti bërë fresk qeverisë!..

kapo, polici nuk ka faj aty, si te rrij femra aty, dhe te mos iki, do te thote se kerkon diçka, dhe polici i ka dhone ate qe kerkon,

edhe une jam dakord me ty ketu z. kapo
bravo mane!

Ekziston mundesia qe ka me shume se 1 person me ate emer?

Paska vdekur shqiptarurrejtesi maks velo.
Ka shume te tjere akoma gjalle!

une nuk e njoha si ju, por ne rrafshin profesional e cmoja …

p.s.
me e udhes do te ishte te ja shprehje mendimin tend sa e kishe gjalle .

1 Like

edhe un desha me shpreh nje mendim per Konicen, por ai vdiq para se te kisha lindur une.

image

E kam shprehur. Ky ka qene nje kategori me lubonjen,mut nanon,naim çilin,ish burrin e nje gjermanje-klosin,e plot te tjere si keta qe na perrallisin lart e poshte.
Ose qe te mos lodhesh,si puna e albes se jehovait.
Te gjithe keta,edhe pse mund te duken te ndryshem, i bashkon urrejtja kunder kombit shqiptar dhe kompleksi i inferioritetit.

O pellazg qe na mbron nderin
ty te kemi si Enverin
poplli :rofl:

1 Like

e quditeshme !
te shikohet ne nje kendveshtrim tjeter do ti tingellonte keshtu kjo qe thua , te jesh shqiptare e ti urresh shqiptaret , tingellont te urresh vetevehten ,e qe duket absurde , ( sado perverz te jete njeriu vetevetja nuk urrehet…? )
mos do te ishte me e udhes te ndalim frymen per disa seconda dhe te degjojme me vemendje , ku qendron mllefi i ketyre shqiptarourrejtesve e qe jane vet shqiptare ( qe thua ti ) mos injoranca e tjetrit qe ke perreth , fodolleku i tij , dhe arroganca qe cfaq te ngullfat lirine dhe te zhgenjen deri ne ate shkalle sa qe te humb edhe dinjitetin e te qeniurt pjese e nje kombi qe i takon … ? Por , ky mllef i akumulluar e i shperthyer ne forme sporadike nuk quhet urrejtje , quhet paknaqesi per situaten ku ndodhesh e ske si e ndyshon faktin .
…dhe nje fakt interesant hasi tek shqiptari modern , termi kompleks i inferioritetit vend e pa vend , te jesh i formuar , te jesh i ngritur nuk ke se si ke ende komleks inferioiritetin( sepse tejkalohet gjate gradeve te formimit te indvidit ) fenomeni kompleks i inferioritetit eshte tipike veti qe manifestohet ne mase si stand mesatar ose nen mesatar ne formim … ( gjithe keta qe i ceke po te thonje egocentrik do te aporvoja sepse njohuria edhe ashtu unin te ve ne qender por kompleksin e zhbeh … zhduke )

1-sipas darvinizmit lufta per ekzistence shvillohet me eger midis llojit.

2-sipas psikologjizmit, lindur njekohesisht me darvinizmin si kohe, njeriu urren shpirterisht me teper veten e tij se te tjeret.

3-sipas marlonizmit (qe ti se din akoma ç’eshte) njeriu nuk vetrivitet psikologjikisht, sepse duhet te mbijetoje darvinisht ne luften per ekzistence.

Keto jane parimet e elites kulturore, e pranej Peshku ka ngel shkrete. (dukshem, se ne menyre te paduksjhme shkrete ka qene gjithmone)

1 Like

une edhe sot pas 501 vite vdekje te Leonardo da Vinqit shprehi admirimin tim per te , por nuk e di a i transpemtohen ati fjalet e mija ?

e ç’hyn ketu Leonardo?

o ti rrnofsh , por sipasanalizave shkencore me eshte konstatuar qe kam grup te gjakut A rhNegativ , keshtu qe teorit e Darvinit nuk jane per sojin tim …hahah

(… garant me shajte ,Darvini Darvini , Une kam nje problem me gjithe fillozofet e kohes qe bashkjetoj e kur me citojne sipas Hegelit , sipas Kantit , sipas Platonit , sipas Shopenhauer , po lereni bre se linda e po dua me vdek duke u sjellur rreth mendimeve klasike disa mijra e qindra vjeqare , tregomeni evulucionin e mendimit per kohen qe jetojme me duket vend numro te kthehem gjithmon tek mendimi i tyre )

uuu me fal une nuk bej dallim ne kombe , nuk margjinizoj , harrova qe ishim duke fol per shqiptarourrejtes …
Konica , ah Konica edhe mua me dhimbset , valla …ka hjek , shume ka hjek e shume here e citoj ne perditeshmeri …

ja e shef qe edhe ti e paske kuptu marlonizmin qe eshte mendimi dhe praktika e kohes tone.

a me denon partia ? paskem bere sarkiligj pa ditur !

kush eshte Marloni aman ?

:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: