Diskutime te lira - Maj, 2021

Ne baze te shkrimit te siperm termi perdoret per shkak te ngjyres se lekures .perse nje muzhiku rus apo shqiptar i duket vetja superior ndaj nje juristi apo doktori afrikan ?

:cherry_blossom:
1989-maurizio_cattelan_torno_subito_1989_photo_fausto_fabbri

1 Like

Ata qe kane kaluar vitet 80 ne komunizem kane qene me fat ama. :slight_smile: :stuck_out_tongue:

Ato ishin vite te humbura kot, ne burg apo jashte tij.jeta nen kamunizem ishte jete e cuar dem.kamunizma Shkaterroi gjermanet ne gjermanine lindore , te cilet ishin poplli me industrial e me novator i botes , imagjino cu be me shqipot prapa dunjase edhe para kamunizmes.

Pse uo babale, eshte sekret?

:upside_down_face:
1989-maurizio_cattelan_torno_subito_1989_photo_fausto_fabbri

o i moth po ti ke Tik-Tok?

image

1 Like

:seedling:
1989-maurizio_cattelan_torno_subito_1989_photo_fausto_fabbri

image

Toyomasu_Hideo_Japan

image

Paske qene edhe ortak e?

Gjithe ate pasuri me rroge shteti , kushedi sa shqipo xheloze ka bere mavria qe kane vajtur e spiunuar ne ambasaden amerikane.Ata qe ankohen per inferioritet ndaj te huajve e kondra te huajve qe fusin hundet ne punet tona te perbrendshme jane te paret qe po ngazellohen :'sa mire ia beri amerikani qe ia mblodhi Berishes".Po edhe berisha nuku keq ne vakt te vet kur ishte bythe e breke me Rajersonin .Sa qef i madh kur i kishte amerikanet ne krah kondra shqipove te tjere.Po harroi mavria se me amerikanet parimet e beses se malsorit nuk funksionojne.Me amerikanet eshte binare marredhenia .iu hyn ne pune nuk iu hyn ne pune.ne momentin qe s’iu vlen me per gje te hedhin poshte sikur s’te kane njohur asnjehere.kam frike se kemi per ta ngrene prape si dikur te paret tane qe i ftuan turqit ne ballkan si ndihme ne lufterat qe benin me sho shoqin dhe u desh pastaj 500 vjet me i hek prej vedit .

tani qe erdhi fundi i muajit e duhet ndrru tema do te dale nese square eshte akoma ne peshk.

Ka ardh gjembi

1 Like

une nuk e di kush ka ardhe apo kush ka hik e kujt bir kurve i kane dhene mundesi teknike te adminit te ri, di vetem qe me eshte bere nje maskarallik qe as imagjinohet e qe mund te behet nga nje person qe ka mundesi te nderhyje ne shkrimin e kujt publikon; perseris, nuk behet fjale per komente, por per shkrime, konkretisht me keq: nderhyrje me fjale tallese ne titull te shkrimit qe duket ne balline te faqes, e eshte dukur per 12 ore rresht. I kam derguar 2 mesazhe square te shpjegoje maskarallikun, asnje pergjigje. Po e them edhe publike, kaq kam mundesine time. Me pune e nyte nuk behet. Ne peshk çfar nuk me kan share e kercenuar, por kjo qe ka ndodh nuk ka te krahasuar si pisllik, sepse nuk cenon vetem mu, por edhe çeshtjen publike te blogut, fyen çdo njeri qe lexon, eshte krim publik. Kush e ka bere eshte qelbsine fare e rangut me te ulet.

harrova te them qe ky person hale, eshte tallur me nje hero te antikomunizmit dhe idene e antikomunizmit ne vetvete, Pavel Florenskij (shkrimi im i fundit), qe eshte nga ata pak heroj te vertete, sepse nese herojte e tjere antikomuniste i kane futur ne burg ose kane rene ne burg, Florenskij eshte futur ne burg me kembet e veta.