Diskutime te lira - Mars 2020

atje ku ti shef vetem marlona e pallime, une shoh aktivitete ekonomike, çmimet, investimet, stanjacionet, transaksionet, fitimet, humjet, etj,

edhe un shof aktivitete ekonomike, çmimet, investimet, stanjacionet, transaksionet, fitimet, humjet, etj, por keto jan breket e kurves, por une shof kryesisht çfar mçifet mbas brekeve, me nje fjale shof ducin e organizatave terroriste.

Ti shef vetem breket, knoqesh vetem me breket, kjo sepse je “fetishist”. A e di se çfar do te thote “fetisisht”?

E50B8073-6972-487A-9044-E5C0A5E877A5-768x533.jpeg

parashikim i epidemise nen masa te zbutura (stili Itali, BE etj)

Kosovaret jane shqiptare e shkuar shqiptarit .
http://www.panorama.com.al/lajm-i-fundit-bie-qeveria-e-albin-kurtit/

Qeveria “Kurti”, 120 dite per t’u krijuar, 40 dite pune, 10 ore per t’u rrezuar…

Nashi kush jemi na ti japem mend albin kurtit por nuk duket si situate e pershtatshme per te hedhur shurren perpjete .

rekord dhe kampion ne cdo rrethane .

si me qene prej kline ,ata krejte konceptin e te jetuarit i kan me fjalet …kan thone te moqmit … hiq nuk dine ma shume …

skeni faj ju jo

Kosova duhet te ndjeke shembullin e Taiwan.Fokusohu ne ekonomine e mos u shqeteso shume per njohjen nga Serbia.

1 Like

Partia jugosllave e mustafes, e kombit serbo-kosovar,reagoi sepse nuk mund te pranonte qe nje shqiptar te drejtonte kosovska-metohine.Tani jane me te qarta gjerat. Kush eshte shqiptar voton kurtin. Kush eshte perzierje hibride,serbo-turk, jevg, boro-ramiz,voton çetat e serbit.
Ky do jete kriteri i votimit ne zgjedhjet e ardhshme

Kurti o eshte budalle në politike, o ja futen (hengri karremin duke shkarku nje minsiter te Brendshem qe vinte nga partia me te cilen eshte në koalicion - në nje vend si ky ku jetoj (meqe koalicionet jane te zakonshme, eshte komplet e paimagjinueshme qe kryeministri te beje dicka te tille !! Komplet surreale)

Konkluzion : Thaçi (alias, njeriu i amerikaneve) paska qene vertet thembra e Akilit në bisedimet 100 ditore midis VV dhe LDK. U ka dash mos me u bo ai koalicion qysh ne fillim (dhe po flas “duke mbajt” anen e Kurtit (paçka se sa mire do ishte sikur te ishte puna me mbajtje ane)

ps: normalisht Kurti duhet te kape doreheqjen nga kryetar i VV. Në demokracite borgjeze (liberale, po deshet) nuk behen gjerat me inat. Nuk eshte per ate pune. Te tjerat jane pallavra (tradhetarët, … bla bla bla )

gjynah se Min. e Shendetsise e Kurtit kish nje strategji te shkelqyer ndaj koronavirusit, containment strategy, qe eshte e veshtire te zbatohet ne terren por eshte me efikasja.
ndersa ne Shqiperi virusi po luftohet qorrazi
me largimin e qeverise kushedi sa kaos do shkaktoje e sa kohe e cmuar do humbase qe do paguhet me jete njeriu te marra nga virusi

dhe te vetmit qe i doli parashikimi

Rebeli i mire jo gjithmone kthehet ne qeveritar te mire .se pse kosova me kaq vite kontakte me zvicren nuk ka mundur te nxjerre nje klase politike me te pergjegjshme mbetet mister .

un nuk di asgje per keto pune te Kosoves (dhe jo vetem), dhe as du me dijte, se s’mund te kuptohet gje prej ketu ku jam, por nuk kuptohet gje as afer, tani eshte absurde çdo gje, ka rrezik as Kurti nuk e di pse e kan heq. Desha me thene vetem se prej jush kam degjuar pothuajse njezeri keni deklaruar per modernitetin e strukturave te Kosoves. Tani po na del qe jane dava malokesh. Apo edhe ju, si gjithe te tjeret, s’ju merret vesh çfar thoni, jeni nen presionin e absurdit mbreterues kudo.

(sigurisht me perjashtim te Stalker, ai po, ai e di çfar thote gjithmone, eshte edhe profet, ben parashikime qe s’dalin asnjehere, por meqe ben 10 parashikime te ndryshme, njeri del gjithmone)

Kurti do rizgjidhet se eshte alternativa kombetare kunder turmes përbotiste. Keta te sorros-integrimit kane deshtuar kudo ne evrope. Vetem ne shqiperi po zvarriyen akoma sepse mungon alternativa kombetare. Prandaj edhe keta tanet jane me ashper me kurtin,sepse formimi i nje alternative kombetare do te hidhte ne koshin e plehrave gjithe klasen e deshtuar politike te integrimit. Prandaj merot dhe frroket sulmojne albinin. Nuk eshte puna te albini si njeri,apo taktikat e tij politike,po tek fryma kombetare qe perçon ai. Albini perfason shqiptaret kundra haxhiqamilizmit bashkohor.

1 Like