Diskutime te lira - Mars 2021

Kinezja eshte Kinez :rofl:

2 Likes

Me mua e kishe kete punen e kinezes? Ke fillu ta rregullosh me Alben e ftohur dhe te shpuar keq ngambrapa kodosh, me duket se do qe t’i zesh vendin poshte ures, tani qe po mendon te nise punen poshte Lanes. Po mos u mpref kot, se nuk kthehet, se nuk ka ku lë dashnorët sipër urës, ata nuk pranojnë që nuk pranojnë të vijnë në Shqipëri.

Dashnoret e Albes se ftohur e te shpuar keq ngambrapa ne pritje te kthimit te saj

Ja Grande Kapo

skakohefareperpushim

Epo Kinez me emrin Mero s’kisha degjuar ndonjehere :rofl: :rofl:

Epo te rrish gjithe diten gju me gju te zyra e Qimit (megjithese me kane thene qe vetem ti rri ne gjunje., ndersa Qimi ne kembe), ku do degjosh. Ndryshe nga Alba e ftohur dhe e shpuar keq ngabrapa, qe meson shume gjera poshte ures. Dil edhe ti nje here andej nga Amerika, apo pasi te perfundosh revolucionin african ne Shqiperi?

Ja Grande Kapo, lexoje para se @i barastunduri iluminist t’i vere kyçin Meros, se e ka fiksim, po edhe detyrë nga Qimi

Edhe kinezet kane filluar te nderrojne emrat si shqipot ne Greqi :joy:

Une Qimin per here te pare mora vesh qe egzistonte nga MEME-T. Kurse ti e mban Meron ne goje gjithe diten edhe gjithe naten. Me pare sikur e nderroje ndonjehere doren kurse tani vetem Meron

e ke bo gati komandanti listen e bashkepunetore te narko qeverise :v:

keta te shqiptarja.com ndonese gazeta me prefesionale ne shqiperi jane ftof ne tajare duke fajesuar Berishen per vdekjen e robve nga perendia e qe s’jane aspak faji i tij.
Berisha beri gafa plot e shperdoroi nje shans historik por duhet thene se edhe poplli shqiptar ishte ne nje nivel mjaft te ulet .nje president eshte po aq i sukseshem sa poplli i tij .
Berisha në 29 vjetorin e fitores së 22 marsit, i vetëm si Enver Hoxha në 40 vjetorin e PPSH: Ku janë Hajdari, Arbnori, Pashko, Zhulali e deri Topalli e Patozi?! - Shqiptarja.com

Ky citim i shperndaresit te 50 centeve (pershendete barmirsin) me kujtoi kete :

Po dashnorët e Albes se ftohur dhe te shpuar keq ngambrapa, i ndërrojne emrat valle? Apo ajo u shërben me përkushtim poshtë dhe sipër urës pavarësisht nga emrat. Ja Alba e ftohur dhe te shpuar keq ngambrapa tashme edhe eksperte e gazetarise. I kam te thene @ te barastundurit, me shume iluminohesh poshte ures si ajo sesa te zyra e Qimit.

Po @ i barastunduri iluminist post-modern, e kujton kur opinioni publik u trondit nga njoftimi i Qimit per termetin. Apo Qimi e beri ate njoftim pas nje sondazhi gju me gju me @ te barastundurin . Ne fakt kam degjuar qe @ i barastunduri ia vuri prangat ne zyre Qimit, po pastaj ia hoqi prape.
@ I barastundur, Alba e ftohur dhe e shpuar keq ngambrapa tha qe Carlo ka gazeten me profesioniste ne Shqiperi. Si e duron dot kete vallë? Shpejt vëri kyçin bashkë me Carlon. O Zot, Carlo me profesionist se Qimi!! Ç’bëhet keshtu mor aman.

Ja Grande Kapo

Zhozi qe te merr per leckash kishte thene qe presidenti eshte bere si e çmendur se ka degjuar qe çifti Edvin-Luluthe dun me ia fut. Ti me ke do behesh Grande Kapo, me presidentin revolucionar qe ka ne krah edhe çiftin Qim - @ i barastundur, apo me çiftin Edvin-Luluthe?

Ne fakt ke te drejte se te 2-ja rastet jane te njejta si Qimka edhe Super Mashtruesi jane te 2 gazetare. Sidomos Qimka e beri edhe per qellime elektorale ate punen e termetit. Po Bibilushi se beri? E beri para Qimit po meqe Bilbilushi tani eshte bere edhe broker qirash shpetoi. Pastaj un nuk e kisha ne kontekstin se kush genjen me shume nga keto te 2 por Pershendete Bamirsin paska harruar qe Super Mashtruesi ka qene numri 2 i mashtrimeve edhe kur ka qene ne opozite. Pa permendur historine e mbrojtesit te te drejtave te Qengjave te cilet do thereshin per 100 vjetorin e Shtetit. I beri e-maile, telefonata, mori ne telefon BBC, FOX etj etj per te treguar tmerrin qe do perjetonin ato Qengjat e pafajshem.

Se cfare thu, Bibilushi, Supermashtruesi, Bamirsi, Qengja, hajde merre vesh. Po kete renditjen, Super, Numer 2 e me radhe, ku e mbeshtet, te hetimet dhe sondazhet e tua gju me gju (vetëm këtë herë, pa Qimkën) apo te gazetat pa parti dhe te papolitizuara qe lexon dhe që nuk do t’u vësh kyçin? Po broker, kujt i thoni ju post-modernet? Nejse, nga hetimet e veta gju pa gju Zeqos i ka dale qe ti punon nje dollarsh per Rilindjen. Prandaj na shikon me përçmim ne 50 centshave ti? Po Rilindja edhe mua me tha do me bej njesh, dollar e euro nuk e mora vesh, po më paskan mashtruar, qe të më motivojnë të ngrihem në nivelin tënd. Do t’u jap ultimatum, nëse nuk ma ngrefin kete jave te ma bejne njesh, do t’u vë drynin dhe do t’i bashkohem revolucionit me presidentin. Shpresoj të mos jesh kolonë e pestë e Rilindjes.

Meqe folem per Tanzanine Stalker