Diskutime te lira - Prill 2020

Cuomo: explains like I’m five years old
Trump: explains like he’s five years old

Trump fiks si Berisha, superidiot, superfatkeqesi, totalisht i paafte, dhe i ndjekur masivisht nga deshtake

1 Like

Me duket se I gjeten dermanin.

O Pjer si po shkojne eksperimentet ke ai Universiteti i Leuven, iu disinfektoi te gjithve qe iu ka aty afer, a jo ?

sa vrl ne ate mer pz, u rrofshin leket dhe llafet. i hedhin robt ne rruge

thone qe eshte antiviral i forte, jo per pleqte,

Taso o trim ,kujdes pencionistat e komunes se parisit te keqen :blush:

Me këtë QEVERI , me këtë Opozitë, me këtë President dhe me këto Ambasador!
Me thanë të drejtën, realisht po bëjm disa vjet që jemi në gjendjen e fatkeqësisë natyrore!


Jemi ne pik të hallit dhe situata sa vjen e rëndohet. :neutral_face:

Po kendon bilbili
Zog me ze te bute
Punet po na shkojne
Mut edhe me mut :blush:
Shqiperia ne pike te hallit ka qene qe kur s’mbahet mend por eshte hala ne kembe .si duket eshte e imunizuar nga e keqja…


Paska vdekur Rikard Larja:(

1 Like

http://www.gazetadita.al/buxhete-modeste-ndahen-me-miq-e-te-aferm-pavaresisht-a-bejne-a-sbejne-per-kete-pune-prandaj-edhe-filmat-jane-ata-qe-jane/

Në një intervistë të viteve më parë Ljarja fliste për largimin nga Kinostudio dhe filmat e sotëm.

“De jure nga Kinostudio jam larguar më ’96, kur shkëputa marrëdhëniet financiare që andej, por de facto ajo gjë kishte ndodhur që më 1990, kur Kinostudio nuk kishte më mundësi financiare të bënte filma”.

Në vijim të intervistës, aktori thotë se nëse do të thërritej për ndonjë rol, do të mendohej gjerë e gjatë.

“Varet nga roli, nga regjisori dhe nga teatri, sepse sot unë nuk kam më kohë të vrapoj pas një grushti parash dhe të turpërohem”.

Në një tjetër intervistë të dhënë në 2012-s aktori trajton krizën e filmit.

“Filmi tani është vërtet një industri. Keni dëgjuar, për shembull, lajmet e Zërit të Amerikës? Një herë në javë aty ka një rubrikë enkas për Hollivudin. Nuk kam dëgjuar asnjëherë të bëjë vlerësime artistike, aty flitet vetëm për fitimet që nxjerr kjo industri. Ky film mori këtë javë kaq milionë dollarë, ky tjetri mori kaq fitime nga shfaqja në sallat e kinemave. Pra filmi është biznes dhe privilegj i shteteve të industrializuara.

Megjithatë, ka individë në botë që me një buxhet fare të vogël, bëjnë filma të mëdhenj. Mendoj që kjo e dyta vlen për ne. Por, thashethemet mes njerëzve të filmit, thonë se këto buxhete modeste ndahen me miq e të afërm, pavarësisht a bëjnë a s’bëjnë për këtë punë. Prandaj edhe filmat janë ata që janë, dhe do të vazhdojnë të jenë të tillë, për fat të keq.”

Aktori tregon se kur nuk shkruante, shkonte në Shkodër, në shtëpinë e tij.

“Shkoj në Shkodër, tek shtëpia ime, dhe mbjell qepë, hudra, tulipanë, trëndafilë etj. Në kopshtin tim punoj nga katër-pesë orë, pasi më merr malli të shkel në tokë zbathur.”

korrikse, ke lene pa botu komentet qe jane kryeveper fare. Diskutimi ndermjet Intelektuali dhe Gzim Kulufit eshte diskutimi qe behet nga nahija jone ka 30 vjet e tehu. Kjo eshte esenca e diskutimit demokratik, ky ndodhet ne thelb te çdo lloj diskutimi qe me teper kane lule siper.

http://www.gazetadita.al/me-ne-fund-dikush-nga-ps-gjen-kurajon-te-flase-hapur-ne-nje-salle-analfabetesh-dhe-memecesh/

”Pse e keni fut këtë për 30 ditë e me procedurë të përshpejtuar? Për 30 ditë ne s’kemi kohë të bëjmë detyrën si deputetë, t’ju shërbejmë qytetarëve.

Por ne atyre u kemi kthyer shpinën.

Sot po kërkohet të miratohet një tender pa konkurrencë, pa ligj.

Të mos e votojmë këtë kontratë!

T’u japim kohë autoriteteve njëherë të analizojnë. Ne duhet të kishim të paktën një projekt fizibiliteti. Aq më tepër kur këto fizibilitete i ofron porti i Durrësit.

Quhemi PS, jemi qendër e majtë. Nuk kemi pse ja heqim Durrësit dhe ja japim privatit. S’ka pse shqiptarët të paguajnë doganierin apo kontrollin. Ne duhet të ndahemi me oligarkinë. Nuk duhet të bëhemi si PD që ditën vajton dhe natën i shkel syrin duke u vënë gjoba. Ne jemi PS, partia e progresistëve dhe demokratëve shqiptarë.

Portit të hidrokarbureve me këtë kërkohet t’i ndryshohet objekti. Kemi thënë që do anulojmë koncesionet. Ky është momenti të mos shkojmë më tej me kapitalizëm grabitqar.

Nuk kemi tagër për të marrë vendime sot për 30 vite. Na duhet një strategji për detin. Duhet të jetë në bashkëpronësi që gjithkush ta dijë çfarë ndodh”- tha Bushati.

1 Like

Gezetaret Bieta Sulo dhe Mira Kazhani u paguakan nga Ujësjellësi i Tiranës.

Alban Dudushi, burri i B. Sulos është anëtar i Bordit për Shoqërinë Civile, me Endri Fugën.
Nderkohe mijera grave shqiptare qe punojne ne bare, restorante, hoteleri dhe fasone iu mohohet paga.
Mijera gra nuk kane me se te ushqejne femijet e tyre!
Pune ka, por nuk ka profesioniste si keto! Ndaj grate qe ngelen pa pagese nga kjo qeveri kriminale, nuk jane profesioniste te ketij lloji te shpifur!

1 Like

shqipria qenka me mir se amerika

Epo te defrejne pak se ia dhane shpirtin shejtanit.
Hall I madh qe na ka zene
S’na le virusi te fleme
Do defrejme apo c’do bejme
Poplli😊