Diskutime të lira - Tetor 2018

goces duhet t’i jepet azil - thote shqupi a.k.a. ekpertet nr.1 ne endorsement te dokumentave fallco te historive te azilit.

Ka pas qene nje mikja jone familjare para ca vjetesh, e cila erdhi me burrin ne shtepi per nje dreke, tip barbekju. Burri i saj si puna e Spartak Ngjeles dhe ketij rrockes me siper, flasin si kompetente absolute, sidomos per muhabete politike “ashtu i tha ai, ashtu beri ky “. E degjon gruaja e tij muhabetin dhe nderhyn:

-Ti sikur ke qene pas porte. Nga e di ti si tha njeri e si tha tjetri?

Te ta dhjese gruaja muhabetin para miqve :smile:

3 Likes

marshalla, goxha peshk

http://www.gazetadita.al/kreut-te-kushtetueses-i-dalin-teper-39-mije-e-ja-3-deklarimet-e-pasakta/

peshkim i mbare
http://www.gazetadita.al/gjyqtari-i-shkodres-ahmet-jangulli-fshehu-pasurine/

Gruaja force e madhe.

e megjithate, mediat ne shqiperi po fitojne gjithnje e me pak audience. Televizioni po shnderrohet ne simbol te nje koshi plehrash.
kishe qejf te degjoje dje te televizioni kombetar i kosoves nje emision mbi post iluminizmin dhe shkollen e frankfurtit.

Sidomos me keto tip talk shows ku ngjela me shoke bejne llogje .shqipot kane dhe ca zera te rende te bejne me dhimbje koke te degjosh per 1 sahat e gjysem llogje Te tipit :Po rri or ti se nuk di gje .ik mbushu kujt i flet ti keshtu :blush:

Duhet shkuar me shkop bejsbolli ne studio. T’i bejne emisionet bordello fare, Jerry Springer celebrity edition. Atehere te shikosh sa njerez do t’i ndjekin.

Epo ACDC, nuk e ha ate tek te marre grua qe te ta dhjese gruaja muhabetin para miqve :smile:

(dhe mçeftas miqve gruaja te te marre paret)

1 Like

Korrikse, tek “blogu tjeter qe nuk thone llafe te pista” jane duke diskutu per IQ shqiptare, dmth per IQ tate dhe IQ time :smiley:
(patjeter edhe IQ e Stalker, sepse shqiptar eshte edhe Stalker, s’ka nga e lu IQi-në)

Nuk e kam kuptuar kurre, dhe veshtire se do ta kuptoj ndonjehere, sharmin qe ndjell gazetaria shqiptare ( ose kulti i kokek*****) tek teleshikuesit (meqe dhe rrine gjithe diten duke pare tv).

Pale nxjerrin dhe rrogen me keto pislliqe. :face_vomiting:

Ndofta eshte me e thjeshte se kaq: ndofta atje kane mbetur ose më te miret (ultra-minoritarë) ose më të keqijte (ultra mazhoritare).

  • me ‘të mirë’ nenkuptoj te diturit; me ‘të keqij’, te paditurit. Perdorimi i tyre ishte ne kuadrin e shprehjes: “for better or for worse

ose thene ndryshe: nuk ekziston më ‘e mesmja’ në Shqiperi. prej nga ndofta kjo çmendi kolektive (ose thene edhe me ndryshe: “Del nje Eni Vasil dhe çmend nje popull te tere”)

:grin: meqe dole ne shteg: ku e kategorizon M.Bazen?

1 Like

Komedia shkruhet vete:

Thuaj c’te duash por Institutei i Kamzes paska qene burim shkrimtaresh.

1 Like

tek me te miret :slight_smile: (dakort kam qene une me te edhe kur bente lecke pijanecin fatos nano :smiley: )

:scream: qyqa

tallesh

1 Like

po ore! “legen” ka qene nano, u konfirmua me pas :smiley:

nje pjese tenden e kuptoj, nje tjeter jo. so be it :slightly_smiling_face:

biles po ta mendosh mire, edhe Eni Vasili tek me te miret futet (e pamundur te futet tek shumica e keqe, e paditur). Mungesa e ‘tê mesmëve’ e ben ate prijesen e tyre (te te paditurve)