Diskutime të lira - Tetor 2018

Nuk e pjerdh me njeri tani, ju eshte trashur lekura robve, jane mesuar me retorike te tille.

Mejhanet shqiptare si filmat me cowboys

Prit te vije shkeraba me video nga liveleaks.

Problemi me i madh qe shoh une nuk eshte konflikti por mungesa e drejtesise. Njerez qe paskan vrare, apo qe kane vrare DHE kane urdheruar vrasje nga burgu para jo me shume se 3-4 vjeteve jane te lire.

50-48

Urime gjykatesit Brett Kavanaugh!

Durove gjithe ato sulme,shpifje,akuza te pabaza,sharje, ofendime dhe kercenime me vdekje ndaj teje dhe familjes tende te nderuar nga halabaket dhe gangsteret e Antifas.
Pas te gjitha ketyre nuk u terhoqe por qendrove deri në fund.
Gjeja me e bukur ishte qe nje femer e pavarur si Susan Collins,ishte ajo qe te çoi ne Gjykaten Supreme,pas nje fjalimi brilant ku shpegoi aresyet qe e shtyne te votonte PRO.
Uroj qe ta kesh kujtesen e gjate dhe te jesh ai qe u prezantove:gardian i Kushtetutes dhe jo gjykates aktivist!

image

https://youtu.be/zX944SnWTnM

Jo gjykates aktivist ?:blush::joy:

Vrasesi anetar i forcave komando qe jane njerezit me te zgjedhur te kombit .ndersa nuk ka ligj qe te pengoje punesimin e tyre te dyte prape puna si bodyguard I drogaxhinjve I njerezve qe supozohen Te jene shtylla e kombit sikur nuk shkon .

Cfare pret nga korentet qe e quajne fjalim brilant ate qe i lau me sterkala peshtyme senatoret nga nervat dhe ligesia? Fjalimi me i turpshem qe kam degjuar nga dikush ne nje interviste pune. Dhe ne presim qe ai te jete i matur ne Gjykate. Shiko si kontradikton veten kauri pe Korce: Uroj qe ta kesh kujtesen e gjate dhe te jesh ai qe u prezantove:gardian i Kushtetutes dhe jo gjykates aktivist! Merr vesh ti? Dmth kujtese te gjate per kete qe te bene Demokratet qe te marresh hak - por jo gjykates aktivist. korentit i pelqen te jete pasiv.

Une u zhgenjeva nga temperamenti dhe klasi I tij I ulet .

1 Like

My coma taught me many things. First and foremost, near-death experiences, and related mystical states of awareness, reveal crucial truths about the nature of existence. Simply dismissing them as hallucinations is convenient for many in the conventional scientific community, but only continues to lead them away from the deeper truth these experiences are revealing to us. The conventional reductive materialist (physicalist) model embraced by many in the scientific community, including its assumption that the physical brain creates consciousness and that our human existence is birth-to-death and nothing more, is fundamentally flawed. At its core, that physicalist model intentionally ignores what I believe is the fundament of all existence — consciousness itself.

1 Like

Just in case qe nuk e ka sjelle Shkaba

Ca po behet me Elvanen? Gjynah, vajti dem dhe kjo goce.

Po kerkon per nje te fejuar tjeter “biznesmen”.

Faleminderit Erjon Velia!

Dhe gjembesirat e emigrimit vijne e na japin leksione ligji. As patente tjetri, as kolaudim, ne mes te nju jorkut, shkon e vret 20 veta. Rrumpalle refugjatesh.

Kjo eshte si me qene ne Theth ne fakt. Ku upstate Nju Jork e ku Nju Jork, po hajde mo, dru te shtrember ka kudo.

1 Like

E baraslarguara e paska kap me Lali Erin. Cne me lazem? Apo po afrohen zgjedhjet vendore.

Shkabe, po ky kishte patente

Eh mor Shkabe, shiko ate nahijen tate e mos u zgjero shume nderkombetarisht, nuk i thone emigrantet deshtake ca gjera, po vete shtypi ne vendin e qenieve superiore si ti.

po ik o shtaze se ne shqiperi nuk del njeri pa patente perkatese e pa kolaudim, masturbohu sa te duash manine e shqiptareve epr te dramatizuar cdo gje po si ata nuk jemi. Ne Amerike per cdo 100,000 veta vdesin 13.3 nga aksidentet rrugore. Ne Shqiperi vdesin me pak se 7 per cdo 100,000.
Ne BE me 500 milione banore kane vdekur 25,000 veta nga makinat ne 2016.
Ne SHBA me vetem 325 milione banore kane vdekur me shume se 40,000.
Ne Shqiperine me 3 milione kane vdekur 215 ne 2017. Beji vete llogarite.

https://www.usatoday.com/story/money/cars/2018/02/15/national-safety-council-traffic-deaths/340012002/