Diskutime të lira - Tetor 2018

ue qr nuk e kisha lexuar kete. e kuptoni ne cfare niveli idiotesk e ulni veten kur mbroni qorrazi vendet e tjera e po me aq idiotizem villni vrer kunder shqiperise? upstate new york mund te jete si fshatrat e fierit apo librazhdit rrotull po kurrsesi si thethi. I izoluar si thethi mund te jete ndonje maje mali po kurrsesi upstate new york. qr ca karagjozlliku. edhe kete nuk e kisha pare lol

Shkabe, perse te la miresjellja legjendare qe te karakterizon. Thjesht te pyeta per ate te Ures Vajgurore, mos ishte ndonje bashkekatundari yt. Sikur nuk i thote keto te dhena ketu

Po nejse, ti qe di kush i ka vrare balenat neper oqeane, patjeter qe e di edhe ku vriten me shume nga aksidentet, ngre duart lart si danezet.

Jo po kruhu me Shkaben per gjeografine e Amerikes po deshe. Edhe pa qene asnjere aty e di ne pellembe te dores, le po te kishte qene.

1 Like

o dangall, une po te jap shifra zyrtare ti me jep faqe adoleshentesh me figura kafkash, qe hapen per te peshkuar klikime nga xhajet e rrjedhur.
215 eta vdiqen nga aksidentet ne shqiperi ne 2017, sipas shifrave zyrtare, dhe popullsia eshte 2.8 milione banore. ne SHBA vdiqen mbi 40 mije per 325 mln banore, zere 42,000. Ne BE vdiqen mbi 25,000 per 505 mln banore. Merr laps e leter dhe llogarit sa i bie per 100,000 banore. Formula eshte numer aksidentesh pjestim per popullsi totale shumezim 100,000. Shqiperise i del rrotull shtate, amerikes rrotull 13. gati dyfish. keshtu qe ulu beji llogarit dhe pastaj rri si tum

Shkabe, nga e nxore qe eshte faqe adoleshentesh. Me ate llogarine qe di te besh ti, qe ta ka vene ne dukje eshte Bredharaku i bere hesapet. Nejse, prape jam kureshtar, te dhenat per vrasjen e balenave nga c’uebsajt zyrtar i ke marre.

ashtu te lumte, rri si tum

Pse e ke korroigjuar ate postin e pare Shkabe, ku shkruaje per aksidetet ne BE, apo i kishe bere llogarite sic di ti besh ti. Po kete te dytin pse e ke korrigjuar kater here. Cben keshtu mo Shkabe, na felliqe. Dhe pse te ngeli tumi ne goje, kaq qejf e ke.

Ashtu vazhdo, si tum rri :slight_smile:

Shkabe, shpejt nje Liveleaks per kompensim

Do shkoj te konkuroj per bashkine e Tiranes! Do vish dhe ti?

Jo faleminderit. Nuk kam ambicie per kryebashkiak. Pac fat ne sipermarrjen tende. Si e barastundur, domethene e pavarur, do konkurrosh?

Do ta tund njehere para teje mos te prishet mendja.

Aha, nuk me prishet mendja nga te tundurat, nga te shkundurat edhe mundet.

Per te shkundur drejtohu shkerabes qe vjedh dhe emra te pervetshem.

Shkaba eshte i thare, nuk ka cfare shkund.

Do prape? As ne Amerike, qe normalisht duhet te kete me shume shpenzime) nuk eshte 29 euro toni per plehra.

Per ty do ta shkund voten kete here.

Faleminderit! Ti shkunde tunde 100 here por une s’kam si te kandidoj ne Tirane se jo vetem se s’kam kapacitetin e duhur por s’jam as prej andej.

Po ti the do konkurrosh per Bashkine e Tiranes. Zor i madh per t’u bere banor i Tiranes, ja pyete Shkaben se ta tregon.

1 Like

Qofte edhe si Fieri apo Lushnja, apo qofte edhe te ishte ne mes te Nju Jorkut, nuk ishte ai thelbi. Nuk mbrojta njeri, po ti s’di te lexosh dhe s’di te besh as llogari. I heq vetes edhe ato pike qe fiton kur thua ndonje te vertete. Ne do te dish bindjen time per Shqiperine, ajo eshte e mire jo sepse ka njerez si ti, por megjithese ka njerez si ti. Edhe shqiptaret jane te vuajtur pergjithesisht, por jane te mire. E vetmja gje qe ju mungon eshte edukimi (jo edukata) dhe ndergjegjesimi per ceshtje te caktuara, por edhe kjo si cdo gje merr kohen e vet. Ka dhe si puna jote qe e kane ligesine ne shpirt, por jo cdo semundje ka shpetim. Ca gjerave s’ke c’u ben. Ik tani bej patriotin ne kafe ose ndonje blog tjeter se s’kam kohe te gerricem me ty kot.

1 Like