Dita e vendimit për Bashën


#191

Rama po luan me zjarrin, refuzon paktin SHBA-BE

Duhet theksuar se në paketën McAllister, data e zgjedhjeve parashikohej ajo e 16 korrikut, ndërsa i dërguari i SHBA zoti Hot Bryan Yee, propozoi si datë alternative dhe atë të 23 korrikut. Por jo vetëm kaq. Rama ka hequr dorë dhe nga postet ministrore që duhet t’i jepeshin opozitës sipas paketës së propozuar dhe të pranuar nga SHBA.

… o zot mos ja kthe mendjen Rames :pray:


#192

rames i dridhet bytha tani. po ajo puna e presidentit si ishte? do i fusin gishtin metes?


#193

ai eshte i c’mend … mos u merrni me te po hyni ne zgjedhje ne date 18 :cherries: ashtu si thot KUSHTETUTA :cherries: :cherries: :cherries:


#194

Nji pytje per fitimtaret se 3 muaj ne cader edhe sakrifikon njeriu per ideal te partise dhe besnikeri ndaj liderit shpirteror, jeni bo gati te vazhdoni jeten ne cader edhe pas 18 qershorit?


#195

Çadren do ta pastrojm e ta bejm gati pasi shume shpejt pritet te vijn vizitore te rinj, qira nuk ju duam po mundesisht ta mirmbani gjate perdorimit, ne te kundert do duhet te paguni fee per ndonje demtim te mundshem.


#196

LULZIM BASHA I THOTË “PO” OFERTËS AMERIKANE TË HOYT BRIAN YEE

nga takimi eshte e konfirmuar se i dërguari i SHBA zoti Hot Bryan Yee, propozoi si datë alternative dhe atë të 23 korrikut. :v:


#197

Zeqo shife pak me ca ia ka fut leprin ne bark…

vetem me veglat e dj-it, i ka vone kaseten e mitingut te 18 shkurtit :))


#198

Çadra e lirise e kreu detyren ishin dite te bukura me kenge e valle,


#199

po kur ia vete kete kongen


#200

…tani qe PD pranoj paktin SHBA-EU per daten 23 Korrik dhe Rama e refuzon, kjo oshte si dhurate e erdhun nga zoti,si qershija mbi torte per qendrestaret e cadres .Republika e Re tashme eshte e sigurt dhe nuk ka b.k, drogmen apo kriminel qe ta ndale. :v:


#201

Po na çahet bytha po thone, :joy: vetem me muzike , :v:️ ça ju punovi.


#202

:sob::sweat_smile:


#203

“kam frike” thoshte jani greku ketu :)) i mbushi poturet


#204

shife ku ja vene luli telefonin afer kolltukut zotit Yee, mere bosin ne washington, i thote, po nuk me besove.


#205

Frrrookk Qupi e Fahhhhri Balliu kudo qe hap TV Shqiptare…Zpista e kamunista t’flakta kan marre flamurin e Lulthimqllikut…kaq do i themi zotit Yee…e Djathta Shqiptare zoti Yee, qi te qunte ChinChin…
Tani qe Edvin frikacaku nuk ju perul Kanakarit te Salies, ka ardh dita me e qliru Ballkanin prej Kulshedres se kuqe…
Zeni Zendledashi…nejti pak sonte…po prap ardhi…duhete me u cu shqipet qe Karmina te ndrroj Breket sa duhet…aq here ne dite…


#206

Edi rama ka mar fun, ka mar fun :v::v::v:, edi rama ka mar fun :joy::joy::joy:


#207

O cunat e pd-se ( kapo, goni dhe brado) se kam respekte per ju :wink: , po nuk iku pinoku bashke me pupacin dhe kasten e hajdutve, sigurimsave, spiunave, udbashve etj nga pd-ja keq jane dhe do jene punet.
Une me zeqon jemi gati t’ ju sponsorizojme ca jave pushime ku t’ju doje qejfi, vetem jo ne plazhe se kemi alergji nga cadra :joy:.


#208

Aaaa ketu te godas Vlonjato😀, çunat s’kane nevoje per sponsor nga zeqo, pushimet le ti bejne si tu doje qejfi.


#209

Iiiiiiii kurrnaci. As kaq nuk ben ti per idealin e partise dhe mirqenien e shokeve?


#210

Tete vjet ne pushtet qe kemi qene jane mjaftushem per ne, pare kena bo boll, Maldives palma de majorka bahamas , tani dum pak pushime nga ato te rrezikshmet adventure antarktida apo poli i veriut,