Dita e vendimit për Bashën


#236

Nikolle Lesi, Fahri Balliu, Frrok Qupi …po Baca Blushin me Koqo Kokedhimen i harrove???:joy::joy::joy::joy:


#237

Nikolle Lesi eshte gazete e Ilir Metes dhe shkrua se:

Çuditërisht pranimi i ofertes nga PD nuk është mirëpritur nga selia e PS-së . Sot pritet vendimi i kryeministrit Rama në lidhje me vendimin e PD dhe nëse mbetet negativ, pra pa një marrëveshje të firmosur PS-PD për shtyrje zgjedhjesh, pasi Vettingu do votohet nga opozita, atëhere do ketë një surprizë të pakëndshme në gjirin e mazhorancës. LSI dhe PDIU do deklarojnë mos futjen në zgjedhjet e 18 qershorit pa opozitën, e cila pranoi Vettingun dhe futjen në zgjedhje edhe me Edi Ramën kryeministër.

Kjo do ta komplikojë krejtësisht tablonë politike. Pas kësaj do të mbeten në zgjedhjet e 18 qershorit vetëm dy parti: PS dhe LIBRA. Ose dy ish-miqtë, Rama dhe Blushi.

Më pas nuk dihet si shkon dueli politik! :stuck_out_tongue_winking_eye:


#238

Rames i intereson te futet PeDi ne zgjedhje por dates se zgjedhjeve nuk ka ci bo.

Ne Zgjedhje Po nuk pati Qunin e Sheqeres perballe Edvini, nuk dalin Shqiptaret ta votojne, rrijne ne shpi ose kapin peshk diten e zgjedhjeve…


#239

Kjo ishte oferta, dy zgjidhje ka: po ose jo. Ne te dyja rastet ai del i humbur. Shpresoi shume, te mos kish kyndershtar , te fitonte lehte dhe bota ta perkrahte. Tani njera nga keto do i mungoje.


#240

bravo Luli e palloi mretneshen :))


#241

epo mirë! çeta i paska fituar zgjedhjet! anarkisto-komunistët qënkan të gëzuar! për hajër të gjithë druzheve ! tani largohuni dhe dëgjoni pozdravin të lumtur!


#242

tik tak tik tak tik tak

  1. Droga: • Komuniteti ndërkombëtar do të monitorojë çrrënjosjen e kanabisit. • Pjesëmarrja e opozitës në Task Forcën Kombëtare të luftës kundër Drogës.

#243

Amon Dashon ne komision. I njef mire keto pune.


#244

dasho eshte ne burg mo… ia mban edi celesat te dhoma e fluturave


#245

Mos ja fut kot.
Ne burg jane ata qe nuk pagujne dot dritat :frowning:


#246

per te njejtat interesa, ndryshe nga Basha ky perdor tonet dhe dialektin e zones per t’u dukur ‘pacifier’ ne argument
(megjithqe duhet thene i mungon stamina e Lul budallait)


#247

Po flitet qi S1KQ-ja do jepka doreheqjen.
Po tashi ? :frowning:


#248

te na rroje SBKQ-ja


#249

Basha letër Ramës: Prano pa kushte propozimin e SHBA-së për krizën

Lideri i opozitës konfirmon pranimin e propozimit të SHBA dhe i kërkon Ramës të konfirmojë publikisht pranimin e propozimit amerikan dhe nisjen e punës për zbatimin e saj.

“Në emër të opozitës ju informoj se që prej ditës së djeshme në ora 12:00 opozita ka pranuar pa kushte propozimin e integruar të prezantuar si zgjidhje për krizën politike nga Ndihmës Zëvendës Sekretari i Shtetit Hoyt Yee.

Duke konfirmuar pranimin e plotë të propozimit të integruar, ju bëjmë thirrje që edhe ju të konfirmoni publikisht pranimin pa kushte të propozimit të SHBA,për ti hapur rrugë zbatimit të kësaj pakete me qëllim garantimin e kushteve për një proces zgjedhor të lirë dhe të ndershëm për qytetarët shqiptarë”, shkruan Basha. :v:


#250

do jape doreheqjen per arsye personale… keto jane informacionet qe qarkullojne nga burime brenda qeverise…


#251

Sherrin e perditshem falna Sot:


#252

si krijimtari mediatike, niveli le per te deshiruar

sa i takon fakteve, rama sot, at his best with quite another kind of people, dhe ne realitet jo virtualitet


#253

Mjafton qe paketa ka ardhur nga zyrtari i departamentit te shtetit amerikan, kish thone Luli, dhe ne e firmosim pa e lexu fare. Qe firma! Qe lala dhjete gishta jashte!!!


#256

Ore Qendrestare e harruat Sovranitetin…po ato fjalet e bukura …Se Shqiptaret e duan Shqiperine me shume se te Huajt… po presionit te ChnChinit ju dorezuat kaq kollaj??? Po kush do e shpetoje vatanin tani ? Apo po luteni qe Edvini te rivendose Sovranitetin?
Tall Meneren o Gjigand me Qadristat tall…se te ka ardh dita:champagne::champagne:


#258

Kam vite qe ndjek politiken ne Shqiperi por ZBYTHJE dhe shpartallim me total se kjo nuk kisha pare ndonjeher… Po i luten Rames te kete meshire!

Kane 2 dite qe flasin per pakete McAllister dhe paturpersisht e hoqen fare nga teksti i letres ku shpallim dorezimin pa kushte… Dhiari filloi te lepinte ate qe peshtynte deri dje duke kerkuar vettingun! Shenje deshperimi total kjo.

Andej nga cadra ka rene zia si do ja bejne shoket e kapos qe kerkuan Basha mos te terhiqej nga qeveria teknike… :stuck_out_tongue: