Dita e vendimit për Bashën


#130

Kush e di cdo shpike mendja e tij delirante, but who cares.


#131

Mesa mbaj mend (megjithse kjo verifikohet kollaj) ne paketen e mccalister nuk flitet fare per numurim elektronik dhe identifikim biometrik te votueseve. Nese eshte keshtu sic them une, atehere ti genjen kur thua qe luli ka rene dakort me paketen , pa ndryshuar asnje presje.


#132

Gjithe problemi eshte tek data, qe Rama nuk pranon ta luaj dhe ne pak mcallister ishte 16 korrik.


#133

Shife s’kane ça thone e po kapen mbas datave, jo 13 jo 23 jo 33, :joy::joy::joy::joy::joy:


#134

bo bo bo… po paska ken farmak ky Lul Basha mor amon, prandaj thone populli ,qesh mire ai qe qesh I fundit…
thashe une qe amerikoni do me e shkul me rrenje racen e komunizmit nga ballkani. po cne amerikoni me pinjollet e bllokut mor aman .
e mer vlonjato ,te thashe qe ja ka me te futme amrikoni komunistave :v:


#135

Paketa e McAllister përmbanete 5 pika.

1.Shtyrje të procesit zgjedhor mundësisht për në 16 korrik.

2.Zëvendësim të katër ministrave të qeverisë Rama me persona teknikë të propozuar nga kryeministri dhe të pranuar nga opozita.

3.Zgjidhjen me konsensus të Presidentit të Republikës dhe të Avokatit të Popullit.

4.Kreu i KQZ të ishte i opozitës, me kushtin që shumica t’i lihej mazhorancës.

5.Tryezë e rrumbullakët të OSBE për pjesëmarrjen e OJQ –ve në monitorimin e procesit.

Tani me thuaj ti mua ku gjendet ketu numurim elektronik dhe identifikim biometrik te votueseve? Pra kjo eshte nje shtese e lulit qe te vonoje ne kalendat greke daten e zgjedhjeve dhe te lere vendin pa qeveri.


#136

Po mir mo ZeQir - c’fare fitore eshte data 16 korrik a po ku di une per Lul Berishen? Per ca po gezoheni o derman? Po pranonin paketen McAllister qe e refezuat para 1 muaji?
Ku ndryshimi?


#137

Per derisa Fahri Balliu po i thurr Elozhe Lulthimit…une them qe ka fitue


#138

Po pra Rama sbie dakort qe ne piken 1.


#139

Ja ku e ke Aleko


#140

Jo, jo, luli kerkon qiqra ne hell, kerkon identifikim biometrik te votueseve dhe numurim elektronik. Kjo nuk eshte kerkund ne paketen McAllister.


#141

hahahaha po kur eshte i lezecem dreqi :rose:


#142

:joy::joy::joy: po mo Kapo ashtu eshte. E nxorren me lezet jashte politikes shqiptare banden islamiste komuniste. E sollen verdalle me propozime me paketa me ndermjetesime vetem qe te pergatisnin opinionin se nuk ia vlen te merresh me ta. Ja edhe me amrikont nuk u morn vesht. Te sheshi …te sheshi…te sheshi…:v::v::v:… rama ra …rama ra…:v::v::v:.


#143

tashti vetem te nxjerri ate canten e zeze te baba takut i ka ngel, se me amerikonin i lau duret


#144

SKA MARVESHJE ,Rama rrëzon tërësisht paketën McAllister dhe Yee

Edi Rama e ka refuzuar ofertën pasi e trajton zv/ndihmës sekretarin amerikan të shtetit Hoyt Brian Yee si një zyrtar në largim nga posti që mban. :joy:

Nga ana tjetër, kryetari i PD Lulzim Basha dhe partitë opozitare e kanë pranuar paketën McAllister të mbështetur nga Yee dhe janë shprehur të gatshëm të votojnë vetingun


#145

Degjo nese kerkon te besh lojra fjalesh une nuk te pergjigjem me. Luli ka kerkuar numurim elektronik dhe identifikim biometrik te votueseve ; gje qe nuk eshte e parashikuar tek paketa. Pra ai nuk ka pranuar paketen. PIKE!


#146

paska fol kjo lavirja me Lee :slight_smile: :rose:


#147

Po mire o Aleko, do mbetem pak pa gjume, po do bej si do bej.


#148

Thjesht e pranuam tani per ta nxjer Edvinin zbulu para nderkombtarve pasi e dinim qe nuk do pranonte, kjo quhet levizje taktike. Tashi topin ua lame juve te merreni me nderkombtaret.:joy:


#149

Naten djema, e lagu se lagu, ehh mer popull sa mban mbi kurriz. Kur s’del nje pol i trete ti fshij plehrat qe tallen me popullin.