Dita e vendimit për Bashën


#170

Shqipot kane rene ne dashni me caderet.do jetojne ne cadra si mongolet :smile:


#171

rama do perdori bunker art tani e tutje.


#172

Cuna dani Menien, keni fitu apo jo…a ndiheni ndopak fitimtare???

Si me i leshoi pe Lulthimi Edvinit…po Edvini osht Frykanjos mer, i dobet… pse nuk i lesho Azganat Spahiu e Ristani ma mire???

Nejse au sqarut si qendrojne punet? Nderkohe Edvini nuk Pranon te rrije KM i Shqiptareve deri ne 3 shtator…ka mprehur shpaten per Sunitet Bolshevik… dhe feel Free ta varni na komet sic keni premtu:lollipop::lollipop:


#173

Po mu dukerka basha si zheleznovi te balle per balle, qi negocionte se donte lufte(qeveri teknike).
Ose rrembim te nendetseve, dezertim,( shtyrje te zgjedgjeve ne kalendat greke).
Shtyrja e zgjedhjeve eshte e pamundur dhe nga ana teknike e kushtetuese.


#174

Republiken e vjeter ne do ta shkaterrojme
Qe nga themelet e pastaj
Per veten tone ne do Te ndertojme
Republiken e re ne vend Te saj
Revolucioni marshon.perpara Te zhdukim ,Te shporrim te fshijme aleancen e qelbesirave😄


#175

Taipit i thote babe ky…Vucicit i thote vlla…


#176

Ja si i trajton Rilindja Socialistet e vertete qe jane bere per tu qare hallin .

http://www.lapsi.al/lajme/2017/05/16/zbulohen-sms-t-si-u-hoq-nga-puna-tezja-e-ps#.WRt4MIx97IU


#177

Ky komshiu im socjalist prej verteti ishte bo tym sot.
Kishte lon 800$ per marmiten e makines.
Po ti pytshe i here, i thashe.
Leje, leje Fiqo mtha, :frowning2:, po na e fusin GJITHANEJ


#178

obobobo sa te bezdisshem bohen keto kur iu cahet marmita


#179

Lulthimit i kishin von BodiGard tek Qadra…si mer Kadosh…i kerkoshin llogari Shqupistat …sakrifikum 90 dite per qeveri pa Edvinin… tani Edvini jo vetem KM deri 18 Qershor por KM deri 3 Shtator??? Po Edvini a osht Premier Drogi sic thone Udbashet???
Po qe vdesin per Edvinin per KM Dylberat e Shqupit…e dun deri me 3 Shtator as me shume e as me pak…lejani mer Uraganit popullor fatin e EDvinit ne Zgjedhje ose Bojeni shenjtor… se me Edvin Lakuricin keni 4 vjet ngoje…pse ce kishte Hysniu e Xhelili i Nipces me shume… pyesni Doktorin per ate pune.


#181

Jane dhe te pafat , sa ka Amerika , marmita i cahet nje socialisti shqiptar.


#182

eshte e vertete militantizmin si PD’hja askush nuk e rrespekton!


#183

Bravo Luli, te hyri ne pune gjithe ajo shkolle qe e ke bere komplet ne Anglisht, merresh vesh kollaj me anglishtfolesit.


#184

ja dhe simptoma e fshatarit … ska ku te shkoje dhe e nxjerr koken


#185

Aleko, meqe nuk me besove me pare, citimi i meposhtem eshte marre nga top-channel dhe thote:

[quote]Shkon drejt dështimit edhe një ditë tjetër. Duket se gjithçka ka mbetur tek data e zgjedhjeve. Mazhoranca thotë se nuk toleron në dy gjëra: vettingun dhe Kushtetutën, për datën e zgjedhjeve, brenda qershorit.

Pas takimit të tretë të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me aleatët, PD ka pranuar paketën McAllister dhe është e gatshme të vazhdojë ndërmjetësimin me palën tjetër.

Reagim nga Partia Socialiste nuk ka patur, por burime pranë qeverisë thonë se mazhoranca është e gatshme për të negociuar gjithçka përveç Kushtetutës, që lidhet me zgjedhjet brenda qershorit, dhe vettingun.[/quote]

Te ngeli dobiçi ne dere o Edi Rama.


#186

I paska ikur edhe zeri edhe figura Mero Bazes…kaq mjafton per te ditur gjendjen tek mazhoranca.


#187

he mo shoke cfare thuhet ne ngrohtesine e qadres? a do krijohet republika e RE? ta gezoni qeverin tek-tuk-nike! :rose: :rose: :rose:


#188

Me duket mua apo gjithe Kjo situate po na can bythen ?


#189

Ore zoterinj, do ta ndani mendjen per Mr. Yee apo jo? Se deri dje zedhensi i shokut sek.i pare doc.proc salih b. dora vete (komunisti spiun dhe shiks i gazidedes) fahri baqiu po thoshte se ky eshte kot, i deshtum se eshte duke mbaruar detyren ndersa sot ky tjatri po thote amani more shokeni…me keni keqkuptuar.


#190

Po pse ti kujtove se berisha me qelbsinat e tij do shporren pa carje bythe … strategjia e vetme eshte pengo, zgjat dhe refuzo sa me shum te jete e mundur qe te shpetoje … Xeniiiii