Dy fjalë rreth mjerimit të shtypit shqiptar

Per aftesite e tij te shkelqyera te investimit kishe ndonje koment?

O gjembo po katnar nga Peqini osht.Kije parasysh kur e gjykon. Mos e krahaso me vehten tende qe do te beje cmos qe femijet me te dy burrat (apo me shume nuk ka rendesi) te ndjeheshin vellezer dhe motra me njeri tjetrin.

1 Like

Po pra po,po per leket qe i kishte ba para 2013 kishe me than gja,apo s’te hiqet nga menja se asht deputet i ps?
Gruja e pare u detyru me dal ne media me pergenjeshtru ndyrsite qe ishin saju,qe detashmenti i pd-s ktu nxitoi me pru linkun. Agjentura jone ne perendim po punon si duhet, per te mledh info se si sillen djemt qe dalin jasht shtetit,ku blejne dhe ku e pine kafen.
Per gjynaf t’Zotit!

apo s’te hiqet nga menja se asht deputet i ps?

Ate pjesen ku permenda qe dhe Basha paska qene investues super i zgjuar nuk ta kapi syri? Apo e kishe te zene duke admiruar kacurelat e Pezes? Eshte vertete interesante intensiteti me te cilin po e mbron - vec ti ne kete blog nga c’me kane zene syte.

Po ti po sulmon Pezen per shkakun tim, qe po e mroj une?
Basha nuk hyn fare ne ket argument. Nuk asht rasti ekuvalent. Ktu argumenti ka qan se si politikanet zhvasin pare publike dhe Basha akoma ska mujt me vertetu te kunderten me gjygj. Peza leket i paska ba si gazetar. Kete pretendova ne komentin e pare qe bana ne ket debat,duke rreziku,sepse vetem hamendsova dhe ja qe kshtu doli. Kaq. Se na cate torrovilen t’u pru linqe se si e kishte ba miljonshin per tre vjet. Tash akuza asht zhvendos per evazion,gje qe e thashe po ne komentin e pare; se a ka pagu taksa apo jo per leket qe ka fitu,kjo ishte ceshtje tjeter.

do ta kisha mbrojtur edhe une, por kam vetedijen jam karte e djegur ne ket muhabet (te cilin s’e kam ndjek, me thene te drejten) sepse me ka verbuar partia tashme.

po pse c’kujton ti, c’arsye tjeter kane @gjembi dhe @Br3dharaku, pjeter
Nuk ke kuptuar qe gjithe replikat i kane mbi baza personale, dhe jo permbajtjeje?
Eshte deviza e barazwaterver-ve, mbaje mend.

Megjithe respektin per koktrashet si ty, vjen nji moment dhe nuk m’plas shume se duan me bo naj replike me mu. Se n’fund t’fundit si mund te debatosh me nji koktrashe?!

Jo se e kam per detyre te te shfajsohem por une nuk kam asnje problem personal me pjetrin. Pjetri nuk eshte shkaba, as ndonje tjeter.

P.S. s’e kuptoj pse insiston te shkruash anglisht, si Danieli, kur nuk e ke pervetesuar mire.

Ky patrioti jot e paska bere qepaze Liderin, Pjeter.

Ke ti nje milione dollare? Me minimaliste se Mirdita ska mo

1 Like

O po kjo pikë e zezë ! C’ishte ky koment?! E marrove nick-un.

Ne fakt ti po marron inteligjencen e vendit nga vjen. Une vij nga nje familje qe ka pasur nje biznes qe ne '93, pra 24 vjet. Kur i mbledh me mend prona, makina, shpenzime shkollimi(hic minimaliste) pushime etj, zor se i bejne 1milione dollare. Perballe nuk ke nje njeri te frustruar qe i bie kujt i del para😉Qe ta dish

1 Like

e modhe fare kjo, per mos tu humb

Ti s’qenke ne terezi. Nuk e kan me qef me u marr personalisht me kan ktu,vetem kur me duhet me mrojt veten. Une kam citu protagonistin qe perpiqet qe te justifikoje kursimet me jeten minimaliste qe ka ba,ne kushtet e posedimit te nje pasurie jo te vogel. Nuk frekuentoj plazhet e dubait e te meksikes,nuk me shef ore te shtrenjte ne dore,nuk kam pas as makine biles,tha. Te kesh aq leke e te bash nje jete te tille,ca emri t’i vejme?! Ti ke te drejte te mos e besosh,po pse m’gjen mu si krahasim,mire mu,po perzin edhe krahinen prej nga jam une dhe me sfidon me fukarallikun e mirditoreve. Tjeter gja me shku ne plazh me buk e domate se s’ke munsi ma shume,tjeter me e zgjedh vete se kshu do ti. Mirditoret qe kan mujt me ba naj leke,hapen bythesh,mundsisht edhe pertej takatit.

1 Like

:joy: Edhe kostumi do te jete nga i Gabit - sipas Pjetrit qe citon protagonistin.

Ca ishte kjo,perpjekje me ba ironi?

1 Like

E cfare mund te bejme tjeter perballe budallalleqeve “s’kam bere plazh”?

Jo,ske ca ban tjeter.

Pjeter me fal nese je keqkuptuar. Fola me ty rehat si ‘njohje e vjeter peshku’ . Mend per here tjeter😉

1 Like