Dy vëllezër nga Kosova arrestohen për terrorizëm në Gjermani


#44

I here t’u pa i film te RTK, “easter and christmas” i perktheu “bajram e ramazan” !! C’i thoni ksaj juve ?!

Marry Christmas ! by the way.


#45

Frankfurter Allgemeine Zeitung i referohet informacioneve te BILD Zeitung.
No comment.


#46

Duket qe kjo o pune e sherbimeve te fshehta; fiks si ajo historia e atyre qe theren priftin, ne kishe, gjate meshes.


#47

Vendimin për lirimin e tyre e ka marrë Gjykata me arsyetimin se nuk ekziston më rrezik real prej dy vëllezërve kosovarë, shkruan gazeta gjermane Die Welt.


#48

Uroj qe te kesh te drejte me statistikat qe na dhe.


#49

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.


#50

tym pa zjarr, gje tjeter nuk pritej. aty ku ka vertet dicka jan vet zbulimi i shtetit…
qari policave me ket mesele, moren ca lek jasht orari t pagujn siguracionet n janar:wink:


#51

Asnje polici kufitare nuk te ndalon …i kam rene Gjermanise kryq e terthore nga Austria,Zvicra,Franca …nje polic per mall nuk me ka ndaluar …Ne Zvicer duan ate taksen vjetore te ndalojne per ta blere …por asnje kontroll…
Je ne BE …kur ka ndonje rast ,vendosin ndonje postobllok me police…Psh kur shkova me pa ndeshjen ne France per kampionatin europian …ne keto raste …nate ishte etj aty afer tunelit ne Monte Bianco stop … i kontrollonin nje e nga nje makinat dhe autobuzin bile…ca te tjere po ate dite kishin kalu dhe nuk kishin pare asnje xhandar …
nejse kontrolle duhen per nuk mund te vendosin nga nje polic per njeri …dhe ato kufinjte mos u kthefshin kurre …per te humbur ore e ore neper dogana…


#52

Dasara, une jetoj afer ne kufi me Gjermanine dhe me takon te udhetoj shpesh andej. Edhe nga Zvicra kam kaluar dhe kane bere kontrolle. Eshte intensifikuar se fundmi per shkak te terrorizmit. Ne Itali po ashtu sa here kam udhetuar kane bere kontrolle ne trena: hera e fundit takoi te ishte ne nentor. Ne France jane me te relaksuar.


#53


#54

Ke filluar te behesh adhurues penisash!.. Urime! Keshtu eshte kur te ze terbimi i madh!


#55

Une kam jetu ne Gjermani ,ne kufi me Hollanden …si duket paskam qene me fat une qe s’me kan ndalu asnjehere …mgjth eksperiencat jane personale …nuk duhet te pergjithsojme as ti e as une …


#56

Po pate fytyre te vrare rrefugjati edhe te ndalin. Varet nga nuhatja e policit