Ekspertët: Mos privatizoni Albpetrol, shtetëzoni ARMO-n

me keq se cfare eshte bere nuk mund te behet albpetroli. Nje rishtetezim nuk mund vec ti beje gjerat me mire, nese do tregohet i njejti rigorozitet si me osshe

:laughing: po ta kishe lexuar VQ ,nuk do ta beje kete pyetje, se do e kuptoje nga Letrat aty.
e kam thone ketu e para 15-20 vjetesh, se ndermarrjet/firmat strategjike, eshte e mira te rrijne shteterore, por edhe nese i nenshtrohen privatizimit, eshte e mira te jene ne duart e shqiptarve , dhe ç’eshte me e rendesishmja (shteterore apo private nuk kish rendesi para kesaj) qe asetet e tyre te regjistroheshin ne burse e te pesonin nendarje per te shmangur çdo krize te tyre, paketat te mbulonin njera-tjetren, te krijoheshin mundesi dubellsimi vlerash, e te sfumohej çdo lloj borxhi/kreditimi per investime te tjera, zgjerim aktiviteti, punesim, etj,etj,

2 Likes

O Pjer, me qi ra muhabeti…

m’çer viti e ke shkrujt at far’ VQ, a s’nai i thue?

s’paske qon i vemendshem ne mesim, kur kam thon ne nje koment dikur, qe VQ eshte permbledhje materialesh te mia, nuk eshte se eshte shkruar ne nje vit te caktuar, eshte ashtu siç e ka cilesuar nje komentator ketu, Bibla shqiptare :laughing:

Tepke, tepke. Do filloje ta citoje dhe Alba tani.

Për at’Zot or’ Pjer,

Kur t’njigjoj qi m’flet për at’ Biblën tate VQ (Vari Qurret) or taj’, s’di ça me t’thon

  • varikart osht pak si shum…
  • varilesht osht pak si pak
    e çër ka mes njones dhe tjetres , aty pra rri…

Masanejna, o shuj’ dhe mos na i qit mo at’ VQ m’çdo dy minuta, ose vallahile, si admin qi jom’ sun hyn mo’ n’PPU sikur ça t’bohet!

image

hajde gjuhe hajde xixe, pale je dhe intelektual ,
ju adminat, sikur i keni vene detyre vetes ti largoni ter komentatoret,

1 Like

Pse mër Pjer,

a ka intelekt’hale m’bot qi duron ket far gjeldetlliku si puna jote?

ku e sheh mburrjen time, ishte ti qe me pyete ;

"… O Pjer, me qi ra muhabeti…

m’çer viti e ke shkrujt at far’ VQ, a s’nai i thue?.."

dhe tu pergjigja, ç’ke qe nxehesh, pse nxjerr anet negative direkt, perpiqu te nxjerresh anet pozitive,

1 Like

O Pjero, o vllai jon…
Boju pak mo shum inteligjent…

Kush osht tuj e rrujt se ça ke shkrujt ti apo una me ket PPU, a ta merr menja?

A s’ishe ti atu m’nolt qi naj solle nji shkrim : Mos privatizoni Albpetrol, shtetëzoni ARMO-n ?
Pse na i solle bre burr? apo t’naj tregojsh qi ti i ke parashiku kto sende njizet vjet mo para apo për noj send tjetêr?

e solla ate artikull per me shume informacion, te njihen edhe anet e tjera te medaljes, noten se po iki te shtrihem tani,

hajt gjumin e omel e bofsh!

Pjer shtrihu me fytyre poshte qe te shofesh ondrra:

Patriot, mbasi u pastru tema (nxitur nga ankesa jote) nga komentet e mija jasht teme, un thash se do shifshim ndonje koment tendin per teorine dyfelore te krijimit te naftes ne origjine (minerale apo organike?, qe ndoshta korespondon me armo apo albpetrol?), mirpo hiç, asigjo, as çfar mendojne kushurirat dhe tezja per te ardhmen e energjise. Mos u anko kot biri im per ke ja mundon te mbushe boshlllekun e temes dhe te ekzistences njerzore.

tani do thush ndonje gje ti, apo t’hudhem un planzhon ne nafte?

O Tik, tema eshte per shtetezimin e ARMO’s. Une ca kisha per ti thone i thash. Tema (si shume here) u deviju majtas djathtas, larte e poshte kryesisht nga ty e ai Nostradamusi sommelier. Tani ti me pyt ca mendo tezja per te ardhmen e energjise…
Une mendoj qe robt (shume prej te cilave une i lexosha me qejf) nuk vine me postu ketu, se PPU shumehere vje ere si banjot e gjimnazit dikur.

e ngatrro me eren e gelqeres qe ka mbulu eren e robve gjimnaziste qe lexoheshit me qef ndermjet jush.

dihet ajo pune shurra jote nuk vjen ere, biles vjen ere parfum gjimnazisti, e tjetrit mban ere.

patrioto, flm per komplimentin :joy:
kur nje firme e privatizuar, deshton si ne rastin e ARMO-s, qeveria ka te drejte;
1 ) ose ta shtetezoje ose
2) ta nxjerri ne ankand per ta blere firmat e tjera
Kuptohet vetem per rastet si keto firma kur pronari/ret, aksioneri/ret jane zhdukur, se per firmat e tjera private ku pronaret/aksioneret jane prezent, qeveria s’ka te drejte te nderhyje arbitrarisht, ajo ka te drejte te nderhyje vetem me konsulta, bashkpunim, apo edhe mbeshtetje financiare kur eshte firma strategjike ekonomike.

nuk e ke keq ti Pjer, po kshu e ka qeveria, vjedh te vjedhim, vidh nafte, vidh gelqere, vidh uje, ngelen WC e gjimnazit pa pastru, blogu ngeli pa komente. Tragjedi te medha po ndodhin.

qe do te thote se keta hajdute duhen futur brenda , kur them une qe E. Hoxha do e bente me mire kapitalizmin se keta qelbesirat e sotem, hudhen perpjet disa.