Endacaku, i pamposhturi dhe besniku

bota

#41

edhe nje problem tjeter e “ashtu osht i pune” qe un nuk mund te flas me gjate, o çimo do t’i hiki vapa me gushtin e do merdhifi per dimer, Vehbiu do te dhihet tu qesh pa honger llokmen time, e ti do presesh mijra vjet si hebrejte ne shkretetire te grryesh kocken e hedhur:

nuk eshte shum problem ka ligje historia, apo eshte rrefim absurd o çimo. E kujt po i rruhet per historine para problemit te historise personale dhe te dashurve te vet?

Me fjale te tjera, nese historia e njerzimit eshte gargarizme intelektuale absurde, atehere edhe historia e njeriut eshte njesoj gargaizme intelektuale absurde, e atehere majeni n’tullumt pallimin e Marlonit dhe dhomen e gazit te Naziskinit. Nese historia ka ligjeshmeri, atehere edhe jeta e njeriut mund te rregullohet sipas ligjeve etj, etj vazhdimin e kupto vete.


#42

Hej ça t’ka bo’ Marksi tu mër çun. Trut e gomorit t’ka shti m’té!
T’ka mor ‘m’qaf vallahile, për at’ Pejgamer!
ça me’t bo Lala tyvet - Estrafkurrullah, estrafkurrullah

( a e sheh à jo? ai Kurroja edhe ktu po na e lun synin)


#43

E njejta gje ishte edhe ne mes te shqiptareve qe iu referoheshin verioreve si 'dru me pre".


#44

hej mer xixe ç’mbone me qesh edhe nje here tjeter dhe akoma me teper me kte komentin e funit qe ke bo. i modh je vallaj! mos vdeksh kurr!

megjithse eshte per te qa me t’modhe, me kto men kushedi sa qindra vjet do vazhdoje ku gomorlliku i permenjes se komunizmit, marksit, enverit per t’i myll gojen tjetrit.


#45

Për hajr na qoftë, arrita me t’bo me qesh.
po ti shif atë tjetrën se kom arrit me bo Pjerin dru me pré, t’morri vesh ça osht “arketipi


#46

te gjithe duan ta ulin ate qe qendron me nalte se ata. me ate qe qendron me poshte nuk merret njeri. e poshteroi themi ne (poshterim, do te thote ta ulesh dike, ta vesh poshte vetes).

i ka shpjegu dostojevski keto relacione te urrejtjes. ai qe te ul, ta ka fut dikur, prandaj dhe te urren. po s’besoj se ke ti aftesi t’i kuptosh gjera te tilla.


#47

Dhe ti duke ulur vazhdimisht bashkebiseduesit pranon se Te tjeret jane me nalte se ty ?:blush:


#48

eshte fjala per penisin?


#49

nuk eshte ulje ajo qe te thash por EVIDENCE. po ta dije ate qe te thashe, nuk do ta beje komentin qe nxiti pergjigjen time.

me ke ul ti ketu, e para dhe s’mbahet mend sa here. tani je lodh mesa duket, nga diskutimet e kota. aq me mire. si dhe ajo qe po flas une, eshte APRIORI ne koke, jo reagim i rastit. eshte urrejte e lindur, e fiksuar.


#50

un dua te ul ate qe qendron me lart se ty! (ne menyre qe te jeni baraz)