Eurovizion - 2018


#41

Bravo Genti! Ekselent. Perfaqesimi me dinjitoz ever.


#42

Shyqyr qe s’je ne juri ti.

Ti Moza ne fakt ke treguar shenja qe nuk je shume e ndjeshme per muhabetet e zemres. Robte vuajne ti i fut nje lol.


#43

Nga cila krahine eshte me origjine ky Genti, kot pys


#44

Ou, kur kshu? Se une e njoh veten per te ndjeshme, :stuck_out_tongue_closed_eyes:


#45

Pse te intereson, kot me e dite?


#46

Ndër herët e rralla, në interpretimin e këngës, një artist shqiptar në Eurosong, është aq preçiz pothuaj njësoj si produksioni në studio. Kjo tregon jo vetëm stabilitetin e tij artistik, por edhe pjekurinë e një këngëtari i cili nuk tutet në një skenë që jo pak herë ka gjunjëzuar edhe emra të njohur të tregut europian.

Shkeputur nga nje status i “annamedia”, portal i Gjebrese.


#47

Shkarko hola. Eshte super.


#48

jepi dajak, sepse arti dhe karti dajak do!


#49

kënga ishte monotone ,por të tjerët ishin më keq,kështu që e meritonte fazën e parë!
qiprua kaloi me një jevgë meksikane nga fshatrat e levanit:rofl: entela u fut në ujë dhe doli eleni,ndërsa ferra :zipper_mouth_face:u bë furreirra! 80% e opinionit në gre-qi nuk i la gjë pa thënë meksikanes! e zbuluan para ca muajsh që ishte shqiptare dhe e bënë rezil! nuk dinte ca të thoshte shoqja e albës:expressionless:


#50

Shumë i mençëm qenka teksti. Edhe malli ndalon një ditë.


#51

Komentet e tua racisto shoviniste jane perhere te qelluara.


#52

Epo kur u ndane kaq na rane .kombet e tjera jane bekuar me vegla prodhuese ne me vegla memedhetare pellazge ilirike patriotike :blush:


#53

gjëmb,janë të vërteta! ky muhabeti i racizmit është mbulesa e çensurës në demokraci. tani 99,99% e popullit jevgun e quan jevg! ne si tja bëjmë ? rom-ak dhe egjiptian? do ankohen ata të vërtetët:rofl: dmth nga muç në much:star_struck:!!


#54

ka nje disavantazh kenga e ketij, versioni i prere 3 minutesh eshte me pak emocionues dhe sjell me pak cilesine e vokalit se sa versioni 4 min e gjys. Me versionin e plote do mund te bente figure edhe me te mire mendoj


#55

Klithmat e Gentit nuk jane klithma te semura si nga ana teknike dhe ne aspektin e permbajtjes muzikale sic mund te kete klithur ndonje kengetar/e tjeter ne eurovizion. Eshte problem qe kompozicionet e krijuara per bukuri t’Zotit shumekujt mund t’i duken pa vlere, pikerisht se jane krejt normale, nuk shprehin devijanca emocionale, por tregojne permes tingujve realitetin e nje dashurie te zakonshme, ku subjekti nuk pretendon te shprehe ndjesi te sforcuara pertej spektrit emocional te mireqene. Suksese Eugentit, e meriton cmimin me te mire.


#56

Ou pse shqiptare ajo elena? Nuk e dija qe e kishim ‘katunaren tone’*

*sqarim per kush e eshte i ndjeshem ndaj termit katunar, e kam fjalen shqiperia eshte si nje katunx i vogel, ku kush del jashte katundit, komentohet gjere e gjate me biografi e me the te thashe. :slightly_smiling_face:


#57

Per pyetjen e Albanos, meqe Pjetri me mustak te kuq nuk u pergjigj:

Ky Keli do jete ndonje emigrant deshtak qe ka mbet rastesisht brenda vendit. Si guxon thote Shqiperia ka bandite


#58

ka per te fjetur ne dysheme mavria se gruan e ka patriote me ferman si delta jone :blush:


#59

Be best!


#60

nuk e di pse ky artikull me kujtoi kengen e grupit “minatori” “shfletoj gazeten”.