Fjalimi i plotë i Meryl Streep tek çmimet Golden Globe

who cares ca thote kjo plakaruqja lol. tere ato “yje” hollywoodi dolen per Hillary-n ne fushate dhe populli se rrujti per to. Liberalet e mutit e kane veshtire te pranojne faktin qe Trump-i fitoi dhe se “vlerat” e tyre jo domosdoshmerisht jane vlera per gjysmen e popullsise amerikane. Dukuni serish ne 2024. Per keto 8 vjet ngrohuni neper skuta.

Fakti qe dikush reagon kur shikon qe dikush tjeter, sidomos dikush qe do te behet President i SHBA, tallet dhe ofendon persona me aftesi te kufizuara publikisht, s’ka te beje fare me preferencat partiake dhe bindjet politike, dhe as me te qenit ne ajer (out of touch). Eshte thjesht njerezore. Nese do te kapesh me dike, kapu me ata qe jane njesoj me ty, qe kane duar e kembe dhe mendje per te reaguar, jo me ata qe jane ne karroce. Pavaresisht per ke voton apo cfare preferencash ke politikisht, dicka e tille, nese je njeri normal, duhet te te preke. Ishalla mos te rente rasti te kesh te besh me persona me aftesi te kufizuara ne familje, qofte mendore apo fizike se pastaj e shikon se si ndihesh kur dikush tjeter t’i prek. Ajo plakaruqja qe thua ti ka 30 vjet karriere dhe ka 157 cmime vleresimi per punen e saj. Ky tjetri ka 6 falimentime dhe hetime e gjoba per pastrime parash.

2 Likes

normal. 40 Vjetet e fundit kan pas shansin te zgjedhin murtajen ose koleren.

Zonja e kaloi tre minutshin ne te folme po as zilja nuk ra e as muzika filloi… Holliwudit spo i del e spo i del e keqja.

Sa here qe kto loqet i japin cmime njoni tjetrit dalin ne skene dhe fillojne tu majte leksione se si duhet me u sjelle, se si mbrohet ambienti, si respektohet pakicat, budizmi, lufta …

njona ka nja 157 cmime leshi qe hollywodsat ja japin njeri tjetrit, tjetri ka 40 mij te punesuar dhe eshte presidenti i 45 i vendit me te fuqishem te botes. boji me mire krahasimet rradhes tjeter.

ai hollivudi i ka dhene amerikes ate imazh qe gezon, jo presidentet, jo qafekuqet qe imitoni ju, jo getot, as refugjatet zgjebarake qe u duket vetja me klas po te bejne racistin. Asnje ne bote nuk e sheh ameriken nepermjet atyre. E shohin vetem nepermjet hollivudit.

Trup hollivudi, bere me cikla muti. Trumpi personazh televiziv + bisnesmen i falimentuar eshte

3 miljone Amerikane e rruajten me shume se per Trump.

eeeehhhhhhhhh

Shto uje shto mjell. Per nji jave rrjesht sa here fryhet brumi u dashka prish me duar ne mengjes dhe ne darke. :frowning:

Mso naj gjo Shkabe, mos rri kot n’internet :slight_smile:

Ja dhe dokumentet, e zeze mbi te bardhe. Perdori rusi qafekuqet dhe faren e keqedukuar dhe diktator-dashese te emigranteve, dhe ja ku e mori kalane nga brenda.

Fiks ata qe 10sin te ardhmen e kalamajve per figuren e nje njeriu, qofte te nje avdall si Sala, fiks ata 10sin dhe ameriken per avdallin e amerikes.

Njesoj sic mori pushtet nepermjet komunizmit rusia, duke kapur diktatordashesit, ashtu po e merr dhe tani nepermjet te njejte fare njerezore.

E ke te qarte qe pa ate komunizmin atje ne Rusine e larget kemba jote nuk do shkelte kurre ne qytet?

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

ora 2 e nates mo shkabe. Ik fli se nuk iken blogu. Gjynof, i iku jeta tu luftu per balena e duke tregu pemen gjenealogjike te mbushur plot me kusherinj bossa

Nuk e ka qytetari zellin tend te perditshem te propagandes, fillon i vjen zor nga vetja pas njefare kohe.

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.

Cudi se si nuk reagoi kjo zonja per ate te bardhin me te meta qe u ekspozua nje dhune te pashembullt raciale te rregjistruar ne video…por sic duket nuk e rruan per ata qe nuk I sherbejne agjendes se saj politike.

Duhet nje pllenum mbi shfaqjet e huaja te Hollywood :smile:
Hollywood per momentin eshte ndergjegja e kombit .

Vetem per @Donald_theClown, ju te tjeret mos klikoni.

Pse nuk reagoi per kete nuk domethene qe s’ka te drejte per ate qe foli. The two are not mutually exclusive.

shkabe keto gjera kondra emigranteve jane thene qe kur s’mbahet mend e prape amerika eshte vend emigrantesh.
nga hazreti Obama
For native-born Americans, it means reminding ourselves that the stereotypes about immigrants today were said, almost word for word, about the Irish, and Italians, and Poles, who it was said were going to destroy the fundamental character of America. And as it turned out, America wasn’t weakened by the presence of these newcomers; these newcomers embraced this nation’s creed, and this nation was strengthened

Kjo temë u sinjalizua nga komuniteti dhe është fshehur përkohësisht.