Foto e ditës: Dalja e parë në publik


#21

Me thene te drejten vetem njehere kam qene me elefantet ne Berlin, nuk leshuan bubullima por bombe berthamore qe sa ra ne toke desh na mori perpara. However jane t’mire shume, sidomos ky Dumbo vogel ktu o Xot o Xot, ca lumturie ta kesh afer.


#22

Mos u japin fernet qe ne pike Te sabahut ?:blush:


#23


#24

Fernet pa pulle :stuck_out_tongue_closed_eyes:


#25

O inkuizitor qeke fans i bujar kapexhiut me duket :stuck_out_tongue_closed_eyes:


#26


#27


#28

Aqua ça di tjeter per elefantet dhe pse i pelqen kaq shume, ndoshta feçka?


#29

Zeqo o debil :stuck_out_tongue_closed_eyes: hahaha rrofsh se me zgjove qe me mjes me humor qinez :joy:
Po pse ti s’ke qejf te besh nje xhiro siper elefantit? Eshte kenaqesia vete. Pastaj ato jane kafshe te paqta, aq gjigande sa jane ushqehen me bime, leshojne piskamat me te pafajshme kur tremben nga miu, shi si i ka syte ky i vogli si engjell. Nese ke pare Dumbon me kupton.
Sa per aludimet e tua mbi fecken po ju jap nje keshille qe mos kompleksoheni kot…gjatesia optimale jo gjithmone nenkupton madhesi te konsiderueshme. Eshte ceshtje perputhjeje si brava me celsin.


#30


#31

ne fakt nuk eshte tamam ashtu. Duhej thene:
ja njeriu teksa detyron kafshet te jetojne brenda limiteve te vena nga ai, shpesh dhe ne kafaze hekurash e betoni, thjesht qe te plotesoje tekat e kenaqsite e sojit te tij ose per thjesht per perfitim monetar.

Burgosja e kafsheve eshte nje nga provat se civilizimi sot eshte ne stadin e nje femije qe i duhen nderruar pelenat 4-5 here ne dite, pak a shume ne stadin e zhvillimit mendor shkabor


#32

Dumbon nuk e kam pare, tani me bere kurjoz ta shikoj.


#33

Mezi mbahet ne kembe i ziu


#34


#35

#36

Edhe keta vrasin njeri tjatrin e shpetojne elefantet .


#37

Perveç kesaj, zhardina qe ankohet se kafshet burgosen ne hekura dhe beton, frekuenton mbremje gala veshur vetem me nje gezof leopardi, dhe ja fut me t’hogme me pula dhe kukurec me zorret e dashit qe prin kopene bashke me Sali Protopapen.

Pastaj bashke me Brixhit Bardone qajne per animalet qe njeriu i pashpirt i ha, e nderkohe gromesijne damfin e rakise me cikla mezesh me bole dashi zhytur ne salce kosi.


#38

Zeqo eshte republican prandaj I ka xhan elefantet :blush:


#39

Paradokset e kesaj dynjaje nuk mbarojne kurre.psh qeveria shqiptare qe se di nese robt e allahut Jane ne shqiperi apo emigracion ,a kane lindur a vdekur ,sa jane e ku jane kishte bere nje liste me inventar se sa thhelleza ,fazane ,lepuj te egjer e Te bute etj gjenden ne shqiperi :blush:


#40

oh i dashur, ti je vete bubullima