Foto e ditës: Kamioni - Pishinë


#21

Me zhgenjeve Pjer, duhet ti pergjigjeshe pyetjes sic ishte pyetja , me te futme :-1:


#22

Me kujtove kujtimet e dikujt qe u takua me njerin qe ka makine me goma te trasha ne buze te detit, ne perendim, me koqe ulliri dhe mish qengji. Shume romantike.


#23

E shikon Pjero si kujtohen kujtimet , dhe te thush qe qe pjata plot me ullinj , as dy kokrra nuk ishin , ti dhe ato dy kokrra do i hedhesh ne tregim , duroji tani :wink:


#24

Gjembooo, pse sheh kaq shume romantik, pikerisht aty ku nuk kish fare romantik. Takimi qe politik. Ah, harrova, nga politika nuk merr vesh shume, te duket si romantik, nuk e di pse.


#25

Ma beri qejfin Pjeri se e di qe permend shpesh ujin me kripe :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pjer t’u shtofte zgjuarsia. :slightly_smiling_face:


#26

Xhentilesen e ka ne gjak , ske ca i thu :slight_smile: Po ato komet ne uje si mora vesh , nejse…


#27

Komet ne uje Brado, eshte kenaqesi kur dallget perplasen dhe kthehen mrapsh nen themra, kam parasysh qe je 2 metra ne det nga rera,flas per rilievin e Durrsit, se po te jesh ne detin Jon, eshte gjysem metri kjo ndjesi.


#28

Ohuuuuu…muhabet tjeter ti , ajo po te pyet per vend kreativ dhe vend te sajuar per te pire vere duke ju u referuar Kubaneve qe skane vend me bo seks ti na sjell dallget qe u kthekan dhe mbrapsh plus dhe dy metra ne det nga rera , jo po gjithe Adriatikun , ore ku do e pishe nje gote vere ti ne kushtet qe ska vend , e , behu kreativ.


#29

Pjero, ke shume te drejte qe s’marr vesh nga politika.

Meqe ra fjala, ke folur me me ate vellane tend? Se sikur s’foli mire per ty ketu ai. Jo per politike qe s’te lavderoi por as per gje tjeter, perfshire pijen e veres se shkartisur ne breg te detit me kembet e rreshkura ne uje dhe koqet e ullirit ne goje.


#30

Nigjo Brado, une e di qe per ty, do ishte rast i mire per nje pergjigje nga te drejton instikti i seksit, por une i dashur ngurroj ketu, per vete faktin se kam frena ne kamionin tim, plus qe jam gatuar per ti ndihmuar njerzit dhe jo per t’ia futur.


#31

Po jo mo burre , pse te kom shok , me ta fut dhe ai Aquamarine qe sdi me lidh dy llafe . :joy:


#32

Po ç’rendesi ka seç flet tjetri e dashur, qofte dhe vllai jot, rendesi ka qe ti te qendrosh drejt. I ju kane folur Palloshit, Buall Mavrise, etj, per mua, jo Pjero keshtu, jo kok-krisur, jo-po i çmendur, po ç’pune me prish mua, kur te tjere me kuptojne dhe iu kene thene po ketyre se Pjero e ka mire aty, se ato qe thote ai qendrojne, etj. Pra ne bote do kesh edhe kundra edhe pro, rendesi ka qe ti te besh me te miren.


#33

rendesi ka qe ti te besh me te miren.

Jam shume dakort Pjer. Varet cfare quhet e mire dhe nga kush. Varet cfare quhet “merr vesh” dhe nga kush. Varet kush quhet pecogroso dhe nga kush.

Dhe ka rendesi kur flet dikush qe te njeh me rrenje e dhemballe.


#34

Gjembo, te iki te flej une se vajti ora 12 e çerek e nates. Vertet kam leje krijimtarije tani, por rregjimin e gjumit e ndjek, ndonse me iku pakez :grin:


#35

Brado ca t’hyri qe me bere mashkull qe s’di me lidh 2 llafe? Kaperzeve ylberin? Turpi qofte me ty perjete!


#36

Ndiqe regjimin Pjer se shkencetaret thone qe regjimi i prishur ndikon ne zvogelimin e testeve.


#37

Ca eshte kjo leje krijimtarie Pjer? Ju ke thene atyre te punes qe je shkrimtar dhe te japin leje per te shkruar?


#38

:grin: Me shume si “me le gruaja te futem ne kompjuter tani”.


#39

Kthupo, une tashme kam fituar statusin e emigrantit/refugjatit/azelantit special te Belgjikes.


#40

Shume mire po cfare domethene kjo dhe c’lidhje ka me lejen e krijimtarise qe permende me lart?