Fund dite

gjembucke, lexo horizontalisht, ne lombardi isha ne janar,
… bileten e kam prere qysh kurri, ne janar, sapo u ktheva nga Lombardia,…
pra sapo u ktheva nga lombardia, preva bileten,
ti e di qe une nuk jam mjek, por makro-ekonomist,

Ke shume te drejte Pjer, duhet te shtija fall se cfare donte te thote autori kur nuk di rregullat e gramatikes.

ke te drejte e dashur, duhej te mos e vija presjen , ne mes :grin:

edhe nje “kur” nuk do ishte keq. Se je shkrimtar jo per gje.

delta, ti e di se kush i ka qejf trangujt ketu, ai qe i permen gjithmon ketu :grin:
plaku tani, nuk i ndahet gotes :grin:

Malet me gurë,
Fushat me grurë
Po vjen një burrë
Po vjen një burrë

Malet me gurë.
Fushat me grurë
Ku shkon ai burrë,
Ku shkin ai vurrë.

Carcafi I bardhe simbol I krimit ?!!

nje hije me fytyre kali me terheq…
drejt kufijve te moralit.
?!!

Pjer, tjeter eshte te permendesh trangullin, e tjeter ta hash konkretisht n’tullumt si ekonomist i modh qe ka Vizione te Qarta kur pi raki me meze me salce kosi me shije trangulli.

Alba! Zakonisht trupat, pas nje krimi, mbulohen me corcafe te bardhe.
Une jam i idese qe poezite nuk interpretohen,ato ose te pelqejne ose jo, keshtu qe pjesa tjeter mbetet pa koment!

Jam dakort. Bile ne nje interviste qe gazetarja I bente Jamarber Markut , ishte : Si eshte te shkruash Poezi , dhe Marku nder te tjera qe pergjigjur. Mjafton te shkruash Poezine e pare , te tjerat vijne vet.

he i modho, u ktheve mo, thashe se mos e kishe ngron :grin: nga corona,
ne ekonomistet, vetem regjistrojme, te gjitha produktet qe ju te kultures hani :yum:

Malli im i bukur,
puhiza buzeqeshjeje
dhe nje fugim i perjetshem
rreth kraharorit dhe frymes tende.

xha tani, nigjova se anej nga shqipria, paskan plas prape vidiot e seksit, skadal i nje drejtori te rtv me nje gazetare :grinning:

Pjer , Dashuria eshte , Ka qene , dhe do te mbetet ne jete te jeteve prone e Shqiptareve. E di ti I dashur se Helena e mori skenarin nga dashnori Shqiptar qe stisi Kalin e Trojes ? Jo nuk e di ? Ashtu sic nuk di shume e shume Skenar te there me indicie Shqiptare. Nejse. Po te them ne koifidence. " Kur Berati Ka qene qytet , Londra Ka qene fshat " ne rregull. Mos ja trego Njeriu , amanet. Te perqafon me mall lazarati , juaji , Xha Tani.

xha tano, e paske nis me te pime qysh heret :grinning:

Po vlla. Kto ditet e karantines te japin hapesire te dehesh. Nuk e di si e organizoni ju andej paraditen apo dhe pasditen.

paradite heret, mund te shkoj ne ndonje dyqon, ne oren 8-9, para se te shkojne te tjeret dhe te lene noi virus aty, dhe mbyllem ne shtepi deri te nesermen,
noiher çoku dal noi dreke a masdite, vetem sa per te levizur kembet, 1 ore e perseri myllu mrena me internetin apo tv,
keto dite, duke ngren e pire, kam shtuar nja 5 kile, mezi vesh pantallonat :grinning:

Te lumte ! Ne ktej luajme kukamshefti me policine , a thua se po ja fusim. Rrime toke nga 6-7 veta koke me koke sikur jemi ndonje celule e fshehte. Nuk I marrim per baze keshillat qe Babai yne virtual Shoku Edi Rama , na I jep per te miren tone dhe te vatanit aq me teper qe e duam dhe na do pa asnje interes. Jemi koke mushka. Troc muhabeti.

levizja eshte e lire ketu, biles shume dyqane qe gjer dje ishin mbyllur nga qeveria, po fillojne te hapen, kuptohet duke respektuar rregullat e corones,

Njerezit te piesin : si je jo si ke pas qene :blush: