Fushata Elektorale 2017


#21

I treti ne Liste ama…por kur su rri as Lefteri kush do u rrije Intelektualja Bregu e Selammy qe su futen fare ne liste??? Ne Vlore 112 vete kishin dale per Lulin e nja 78 veta ne Berat…hajde shpjegoje kete fushate. Ndoshta njerezit kan per te votu si ngahera sipas zakonit e ja kan va fushates.


#22

Lefteri ja vulosi sot Palloshit fitoren. Nuk e kuptoj me fushaten e Lulit. Ne Shkoder Jozin e ka kunder, kryetarin e PD po ashtu. Ne Korce Bode eshte duke bere fushate kunder Bashes. Ne Vlore Astriti ka 1 vit qe nuk shkel dhe fushata eshte lene ne dore te Dules. Elbasan me keq akoma. Luli mund te takoje Trumpin edhe Presidentin e Kines por ne Shqiperi ka lene Lefterin, Fahriun dhe Rudina Azemin qe kur hap gojen zevendeson portokalline.


#23

Po qe bejne Te gjithe fushate si opozitare perfshi ps dhe lsi😬


#24

Faji eshte gjithmone kopil


#25

Pra, Sfida, ku asnje anetaret jane qytetare qe nuk kane qene asnjehere deputete eshte “parti e pushtetit” por PD s’eshte?! :joy: Nejse, Rama dhe Basha kane rene dakord. Rama e ka futur PD-ne sqetull dhe do jene bashke tani e mbrapa per ca kohe. Establishment jini. :+1:


#26

PD parti ne pushtet ka qene dhe ne pushtet do vije prap. Kur PD qe eshte partia mbase me e madhja ne vend nuk futet ne zgjdhje se nuk kishte garanci oer zgjedhje te lira e te ndershme dhe ka frike se ja vjedhin zgjedhjet, u fuska Sfida ne zgjedhje, kur duhet te ishte komplet e kunderta, Sfida duhet te ishte e para qe nuk futet ne zgjedhje, ne mos e para duhet te ishte ne krah te atyre qe kerkojne zgjedhje te lira. Per zgjedhje te lira duhet ta bejne luften partite jashte sistemit, se atyne ju vidhen votat (ne kushtet e Shqipnise). E ca boni Sfida? U bo shtojca Edi Rames me idene qe PD sdo futet ne zgjedhje edhe do mari Sfida nanji kocke nga Rama. Pse ca i kishte rrejt menja Sfides se do u bojshin zgjedhjet pa PD-ne?

Sepse te thush qe te detyronte ligji, kjo ra perihere, se PD-ja nuk u rregjistru po ja ku e ke ne zgjedhje.

E di si duket nga jashte, ndrrim emri, nga G-99 ne Sfida…


#27

une lulin nuk e besoj me, tha ne zgjedhjet per bashkine atehere 2011, do hipotekojme te gjitha pallatet, do injektojme 500 milion dollaro ne ekonomi, sa me hipnotizoi dhe mu, i moot te madh injektoi, me zhgenjeu totalisht, eshte komplet trap. :grin:
Qe asokohe nuk i besoj me asnji llaf, edhe likja , presidenti e kish kuptue


#28

O Luli, sapo e hoqi uniformen edhe nje polic :))


#29

ja ku e ke Blendo se me ke do i bente zgjedhjet Sfida atehere:

U bëj thirrje mësuesve të mos lënë minutë ditë e natë pa shfrytëzuar. U bëj thirrje policisë, në momentin që lënë uniformën, pas pune të përkushtohen për të marrë sa më shumë vota për PS.

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/06/16/e-plote-deklarata-e-ram-s-n-ku-ov-q-ka-alarmuar-policin#.WURMZoUpCaM

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/06/16/minisitri-i-brendsh-m-demiraj-kund-r-ram-s-polic-t-q-b-jn-fushat-1-deri-5-vite-burg#.WURM_oUpCaM


#30

Si thote americani - fool me once shame on u. Fool me twice shame on me. Kshu dhe puna jote, shame on u if u do vote him again! :grin:


#31

http://www.lapsi.al/syri-i-lapsit/2017/06/11/publikohet-spoti-i-ri-elektoral-i-ps-video#.WUTXO9LF_79


#32

Njeri thote policia te lere punen dhe te mbledhe vota, tjetri thote do armatos popullin, tjetri ka dhene prova qe se ka per gje te shkrepi plumba mbi popullin : Politika Shqiptare.


#33

Dhunimi i mbështetësit të LSI, Meta: Populli do armatoset, nëse policia nuk i lidh zagarët


#34

Eh mer skllavi i Likes dhe Kumandantit…nuk do armatoset populli por Kaptinmodhi do e armatosi popllin eshte fjalia…Tani me sa di une Krietari i kuvendit ska ndonje depo armesh e sdi ku do i gjej armet po ka burre trim Monika.
Nejse te ish burre ky beqiri i Skraparit i merrte armet kur Demokratet me ne krye vellezerit Fufi i ekzekutuan komisionerin ne Lezhe ne mes te rruges…po si duket po merr zemer nga ndonje oferte e Kumandarit se si Salih Qenefi po i jep gojes ndryresira.


#35

Nejse,
Suksese atyre qe votojne nesër :smile: :smile:


#36

…cke me komandantin ,ai e quajti Meten nje i majte i thekur ,enverist qe di ku ti gjej armet

ne mos keni arme gjeni ,
ja rembeni atij qeni (Rames dmth)


#37

Leni rrenat…DO E ARMATOS UNE POPULLIN THA…ku do i gjej Armet??? Po Ministri i Brendshem i PD dp e lejoj???


#38

Mbase ja merr policise kur zhvishen e bojn fushate per PS siç urdhnoi Palloshi :smile:


#39

O Admin bllokoji te lutem keto temat politike per sot, mos te jemi ne kundershtim me ligjet, sepse sot eshte dite e heshtjes elektorale meqenese neser jane zgjedhjet e 18 Qershorit :))


#40

I shtyne qe te bote Luli nje foto me Trump. 20000 dollar jane goxha, sidomos kur i fito me djersen e b… si Luli. Edhe Rama e ka kuptu qe PD bo vaki nuk del as e treta.