Gati për 'Botërorin'?

boteror-2018
rusi-2018
futboll

#195

Parashikimi i vetem qe me ka dale kete boteror:


#196

per te ardh keq per kroatet se kishin nje loje mjaft te bukur sidomos ne mesfushe dhe me ndertim aksionesh pothuaj ne menyre automatike, me nje numer mjaft te larte pasimesh e sakta. Vuajten mungesen e organizimit dhe racionalizimit te fuqive.
Franca fituese eshte merite e dechamps, fitoi cinizmi qe ka marre si lojtar qysh nga koha qe luante te Juventusi.


#197

ishin te lodhur kroatet,duhej te kishte futur rezervat ne loje.


#198

Ne pothuaj 10 dite, 5 loje te forta Kroacia, 4 Franca. Pare shterrjen e fuqive te kroateve loje pas loje, finalja per ta ishte kronike e nje humbjeje te paralajmeruar.
Gjithsesi perkunder lodhjes, kroatet edhe sonte paten 11 virtuoze ne fushe. Franca ne anen tjeter, ugly football


#199

kishin shpejtesi francezet .lojtare te shpejte si mbappe i sheh vetem ne futbollin amerikan .
shume e dashtun presidentja e kroacise .u puth e perqafua me macronin nja 4-5 here .edhe macron nuku keq I puthi te gjithe pa dallim krahine ,feje apo ideje…:grinning:


#200

90% afrikane te formatit usain bolt franca. Fizikisht kane qene superiore gjithe kampionatin, me dy tre lojtare teknikisht te mirë.


#201

Gjemb,edhe ty shoqe te kemi!vetem si alba nuk dua te te shoh!


#202

101% e vertete.

Kete nuk e kuptoj se c’fare do të thuash


#203

rrenqethes festimi live, supercrowd


#204

dy dite njera pas tjetres 14 & 15 korriku dite feste nacionale per kampionet e boterorit


#205

kadosha francezet, diten çfar vende te kolonizonin dhe ku te zhvillojne futbollin me qellim qe t’i çfrytzonin si miniere sklleverish te blere me pare.

Kur vjen fundi edhe komunistet korrikse duartrokisin fitimtarin e blere me pare.
Parja gjo e modhe, parja!
Parja ngre ujet perpjete! Edhe jevgun e ngre perpjete!


#206

dikush duhet ti thote miletit francez qe po luan nga mendja se eshte thjesht sport.kur t’iu dale pija e Te ngrihen ne sabah per Te shkuar ne pune do Te mesojne se asgje s’ka ndryshuar e jane po atje ku ishin .


#207

skuadrat italiane njifen per takticizem te larte, dhe cinizem ne interpretimin e ndeshjeve dhe shenimin e golave. Ne momentin qe shenojne nje gol mbyllen gjithe lojtaret ne mbrojtje, i famshmi catenaccio. Po jo vetem franca, edhe brazili kete vit qe njifet per nje loje me virtuoze ishte organizuar ne ate menyre.


#208

Mbyllja e lojtare ne mbrojtje, i famshmi catenaccio, eshte tipik stil loje latin, dmth katolik.

Pra edhe futbolli kerkon njohje te teologjise, ku shpjegohet perse katoliçizmi luan ne mbrojtje ne krahasim me fete e tjera.
Shperfillja moderne 14 korrikse per teologjine, ka degjeneruar te gjithe njerzimin ne nje bande injorantesh.


#209

O kuller/e, dikush duhet te te thote ty se jeta ka edhe gezime, pavaresisht se ne sabah duhet te shkosh ne pune.


#212

o alba,nuk ka muç nano në francë??? mos u bënë gjë ballkan-ik dhe galët!! po makroni çdonte në fushë?? e shumë e shumë pyetje të tjera që nuk ka bushat e robell tu japë përgjigje. makari edhe mero bazua ti godiste këta personazhe te botës së tretë që duan të gënjejnë popullin me sport:zipper_mouth_face: një dëshmimtar të jehovait nuk ka ne francland??


#213

Un vrai metteur en scène :

37332746_10156031620099915_6573625576001634304_n


#214

Pati edhe meriten qe la ne shtepi, nuk futi ne skuader disa prime donne, benzema, e nonje tjeter. Po ashtu dhe kroacia dergoi ne shtepi nje lojtar qe kish shume ego per te qendruar rezerve. po ashtu anglia.
Pra jo rastesisht, dy skuadra qe diten te ndertojne ekip (grup) dhe jo skuader yjesh arriten ne finale.
Edhe ca fat (culo), ka pas franca kete vit, po te tregonin kujdes kroatet, mungese neglizhence, do ta kishin mundur francen pasi arriten ta dominonin per 60 min.


#215

Komentun te gjithe sipas zakonit, edhe per sot perfundoi me sukses misioni i Peshkut.


#216

Sa per ngushellim edhe ne France paska vegla si ty o pellazg efendi .