Gazmend Kapllani, Ditar i shkurtër kufijsh

Nuk e kam fare te nevojshme te justifikohem perpara nje emri si Del-ta ok? Ti ke mendimin tat, une kam timin. Komenti im ishte neutral, nuk kam asgje kunder njerezve qe duan te jene nacionaliste apo kozmopolite. Eshte zgjedhja e gjithe secilit. Une kam eksperience tjeter me bashkeatdhetaret e mi dhe ata kryesisht jane goxha patriote.Ti ke eksperienca te tjera. Emri nuk do te thote asgje, gjakun ti se ndryshon dot, as mentalitetin. Emri ndryshohet edhe per shkak te diskriminimeve qe emigrantet perjetojne.

mbas vdekjes se enverit, internimet dhe denimet e renda nisen te paksohen e te jene me te lehta. internime jok

E ke fjalen kur u vrane me shume te rinj neper kufi teksa perpiqeshin te arratiseshin?

Blendo, kur do e nxjerresh ate qe ju postova. A nuk do ishte mire qe 1 here jave a 1 here ne muaj te nxirrnit nga nje Leter te VQ, per te ngjallur sadopak Peshkun, qe fatkeqesisht, ka 1 koment ne ore.

1 Like

he Pjerdh, paske pjerdh edhe ketu, futi i t’pjerdhmekoment per Kombinatin e Autotraktoreve Enver Hoxha, sa tornitore jane arratis dhe vrare ne kufi nga Ramizi qe t’i behet qefi edhe gjembit qe u shojt duke leshuar gazra per te drejtat ngambrapa te njeriut.

Keshtu behet i moth Peshku.

Ku e di ti se çfar i kam postuar Blendit, pse paragjykon apo te eshte fiksuar kombinati autoktraktor dhe metalurgjiku, apo do tu tregosh te tjerve qe ke pjerdhur nga trute.

Jo. Mire do ishte vetem per ty per reklame.

pse per ty , te mesosh, nuk eshte mire,

haha! Ke humor disa here Pjer, edhe pse pa qellim.

po pra, perfitojme te dy, une reklamen e ti mesimin, duke lexuar Letrat, njeh dhe vizionet e idete e mia, kuptohet nje pjese,

S’kemi cfare te mesojme me o Pjer. I kemi kuptuar me kohe vizionet dhe idete e tua.

Kur do mbledhesh perseri komentet e njerezve ketu e t’i botosh si te tuat ne vellimin 2 te VQ?

edhe kete e the mo

Vete ke thene qe ke botuar, pa leje, komentet e njerezve te Peshkut tek vellimi 1 i VQ.

po jo moj gjembucke jooo, kam futur komentet e mia, dhe tek-tuk noi koment te tjetrit, pa ia humbur autorsine, dhe pergjigjen time ndaj tij, ose e kunderta, pergjigjen e tij ndaj meje.

i dashur, ju sikur e kishit bo pazarin, nji intervist nshekll?

1 Like

Faleminderit per sqarimin.

Ndoshta e mat shekullin me vitet e qenve.

Jo e dashur jo, Shekulli eshte emertimi, se ç’u pa pastaj, te priste Shqiperia nje shekull, prandaj une intervistat e medhoja apo t’shekllit, i jap nje here ne 4-5 vjet me qellim qe çdo qeveri te perfitoje. Pastaj e kuptuan apo jo, ky nuk eshte problemi im, eshte problemi i tyre, megjithate une mbetem i hapur per te gjithe.