Gëzuar 28 Nëntorin


#41

Nuk e di sa e vertete eshte


#42

nga te gjejne mer nga te gjejne. ncncncncnc pz s’ka portal ne kete bote qe mos ta kete leshuar nga nje glase ne trurin tend


#43

Qarkullon cdo 28 nentor kjo, po asnjehere nuk tregon se cilit burim i referohet.


#44

S’kishim ku te gjenim lidere edhe ju .ata qe bene shqiperine i vrau te gjithe dulla .pasardhesit e tyre punuan ne kooperative .te vetmit te arsimuar per te qeverisur kishin mbetur komunistet dhe rrethi I tyre , keshtu qe vetvetiu u be transferim pushteti nga nje cep I elites tek tjetri me komunistet e skalionit te dyte .


#45

Nuk e ka Dajo o gjithollog nuk e ka dajo.
Edi Rama ka pas nje Daj te vetem dhe ai ka qene kryellogaritar ne kombinatin e peshkut Ernest Telman ne Vlore.
Spiro Kolekan e ka xhaxhan e mamas…
perpara se te vjellesh diare nga goja eshte mire te lexosh .


#46

Prandaj thashe qysh ne fillim nuk e di sa e vertete eshte. Shkrimi e thote ne fund, per ata qe e lexojne (jo njerin me siper): Ky fjalim gjendet në librin “Ata që shpallën Pavarësinë Kombëtare” me autor Bardhosh Gaçe ( Shtëpia Botuese: “TOENA”. Faqet e librit 41 6)

Une s’e kam librin qe ta vertetoj, as nuk e di nese cfare thuhet ne liber eshte e vertete.

Qe te kenaqet shkeraba:

http://www.gazetadita.al/28-nentori-dhe-historia-e-flamurit-sipas-kujtimeve-te-beut-te-fundit/?fbclid=IwAR2_qTDHwBF4J_uDgSvhDAvUPaJn8IPrISsmkSsPbyF2ZjCMrB5G3RoRHM8


#47

S’ka rendesi si ka ndodhur por si Bardhoshi ka qejf te kishte ndodhur .


#48

I nderuar Ajnshtajn . Kerkoj falje qe te mora neper goje Udheheqesin e Dashur. Te premtoj qe here tjeter, para se te vjell diare nga goja ( megjithse e shkrujta me dore ), do mundohem te lexoj me me zell listat e krye-kllases punetore te kombinatit te peshkut Ernest Telman ne Vlore. Sygjerimet e metejshme jane te mirepritura. Te rroje Partia dhe xhaxhi Edvin !!!