Gëzuar Bajramin

Ca jane gjithe keta mer aman. Une u them robve kur me piesin skemi mazkllema ne. :grin:

Kur thote Shkaba qe keni 20 vjet pa shkel ne Shqiperi ju.T’i shikosh sa jane shtu mjekercjeperit te xhamia e Rruges se Kavajes.Te duket sikur je ne Raqqa.

Bytha ne diell, pordhet ne qiell

Bythe dhe bythe
Bythe prape
Bythe pafund dhe shume vape😬

2 Likes

Prandaj eshte rritur niveli i CO2 ne atmosfere.T’i tregtonin pordhet ne burse te pakten,sic keshillon zoti Pjer.

1 Like

Lerini more Robt te pjerdhin rehat…me mire jashte se mrena…ja ka lezet…sheshi plot

E ta dinte vero merhumi si do katandisej ky vend 39 vjet me pas.

Sa here eshte kujtu shprehja “plakut pordhet mos i nigjo” sot ne shesh?

1 Like

eshte me mire nga ç’beri ai. nuk e kane me buken me tallon te pakten.
prej demokracise gatujne edhe breshka tani. kur na pushtun italianet i quajtem, me lezet per t’i ul, breshkaxhinj. ngaqe hanin breshka. rob qe ushqehet me breshka dhe ja rren mendja per superior. tani filluam dhe ne t’i imitojme ne kete pike. s’kemi me pse i luftojme pepinot se kemi fillu t’u ngjajme.
ata qe do t’i luftojne, neser kur prap te na pushtojne, jane vetem keta qe falen ne shesh, te foto.

Skenderbe o Skenderbe

4 Likes

Si nuk i ka rene ne mendje ndonjerit te krijoje parti muslimane!?

ngaqe s’jemi popull fetar. xhamiat jane bosh. por po qe se i merzisin keta qe nuk durojne dot pamje te tilla nje here ne vit, ata do ta krijojne edhe partine, se do t’u duhet pushteti pastaj qe te kene ligje me favorable.

gjerat jane te lidhura dmth.

Nuk e kisha ne planin material. Sigurisht qe nje pjese e mire jane me mire. Por me teper ne planin e fese si opium popullor kunder organizimeve shoqerore

feja eshte ideollogji (edukim masiv), prandaj dhe xhaxhi e eliminoj. se s’mund te kete dy ideologji ne pushtet, pa kontradikte apo lufte mes tyre.
ne keto vendet e sotme demokratike, pushteti eshte zhvesh nga feja. pra ate qe beri enveri me nje te rene te lapsit, keta e kane bere ne forme tjeter, me liberale. prej rritjes ekonomike erdhi vetevetisht.
nga kjo i ndihmon fakti qe dhe popujt perendimore nuk jane fetare ne thelb. feja u ka ardh nga lindja nje moment historik dhe kjo i ndihmoi ne ate epoke te Identifikonin veten (jetonin neper peme, dhe prej fese u civilizuan). vetem se thellesisht nuk besojne ne zot. i besojne shkences sot, qe ka zevendesuar zotin.

ndersa arabet jane thellesisht te lidh me fene. feja ata i shumoi ne numer dhe i ndihmoi ne ekspansion. prandaj dhe ata japin jeten per fene. orthodokset po ashtu jane fetare, sepse edhe keta feja i ndihmoi ne ekspansion. sllavet dhe arabet kane pushtu boten, vetem duke u zgjeru. dhe anglezet, por keta e ben prej forces ekonomike, jo expansion ne te bute.

Kur shkrujta une qe do mbushet sheshi te premten me keta …ma fshine …
duan dhe te futen ne Europe keto …aty mbahuni se do ju fusin kur shofin keto foto …

1 Like

Shqiperia mudherne -bythe pluhur djerse.
Bajramin duhet ta levizin nga marsi a prilli se i lemerisen njerezit ne pike te vapes .

1 Like

Per ne arabi na fusin direkt, kuptohet nese ka konsensus,

3 Likes

Pamje e frikshme…sa shumë farë turke ka mbetur në këtë vend…