Gezuar festat

Gezuar Krishtlindjet te gjitheve!

People are proud to be saying Merry Christmas again.
I am proud to have led the charge against the assault of our cherished and beautiful phrase. MERRY CHRISTMAS!!!
DJT

Look at this assault!

Frazat te na shpetojne se ashtu lloj truri kemi per t’u brainwash, pa c’rendesi ka se cdo gje qe bejme eshte kundra parimeve te Krishtit? Vetem frazen mos te na e prekin (qe s’e ka prekur njeri por fear mongering gjithmone ben pune per diktatoret), po cfare rendesie ka qe genjej, vjedh, martohem 3 here, dredh bishtin kushedi sa here, etj. etj.?

image

1 Like

“Gezuar festat” - C’eshte kjo?! Ok mbase u ngaterrova se Vitin e Ri nuk e festoj.

Peshqve i uroj Krishtlindje te mbara si dhe pushime sa me te qeta per ata qe nuk e festojne.

1 Like

“Hyra ne supermarket te gjithe po thoshin Merry Christmas jo Happy Holidays sic thoshin deri vjet…” - Une hyra ne Kishe ne fakt e mezi dola, aq plot ishte, po ju nga Amerika shyqyr qe i nderroni kaq shpesh urimet.:grinning:

1 Like

… And Mary said to the angel, “How will this be, since I am a virgin?”
…And the angel answered her :
-The Holy Spirit will come upon you, and the power of the Most High will overshadow you; therefore the child to be born will be called holy, the Son of God.

image

Merry Crisis and a Happy New Fear !!!

Merry Christmas u filthy animals , oh n happy new year :crazy_face::face_with_hand_over_mouth::christmas_tree::evergreen_tree::gift:

ti shkon me u integru me siguri. shqiptaret qe njoh une, shkonin vitet e pare ne kishe po ashtu per krishtlindje, si forme integruese. po kishat jane shume te vogla per te mbajtur mbrenda tyre gjith popullsine e sotme. dhe perveç festave asnje nuk shkon me perdite ne to.

prifterinjt pastaj jane njerez ordinere, pa asnje zgjuarsi apo dallim nga njerzit e tjere. perkundrazi jane me poshte. edhe ushtaraket jane kllufa. ngaqe se lejon me koha.

Shetja natë

Shetja natë e lumja natë
krejt janë fjetë veç kanë mbetë
shën Jozefi dhe Zoja Mri
rahatojnë te bukrin Fmi:
Flej me t’ambël gjum,
flej me t’ambël gjum.

Shejtja natë e bukra natë
Krishti Fmi Zojës Mri
qe, në prehen sa mirë po rri,
ejtë këndojnë me brohori:
Erdh i lum Mesi,
Erdh i lum Mesi!

Shetja natë e lumja natë
me shpejti vin bari
me shique ket bukuri
me adorue njiket Fmi:
Krishtin plot dashni,
Krishtin plot dashni.

Shejtja natë e bukra natë
o njerzim plot gëzim
heq mjerimin ti me shpejtim
kqyr ket Fmi, qi me ngushllim:
mbushi botën mbar,
mbushi botën mbar.

1 Like

Me u integru ku? Te besimi im i krishtere qe ma ka dhene familja? Pastaj ti harron qe ne perendim ka edhe Kisha orthodokse.

s’qeke shqiptare athere. se feja shqiptarit eshte shqiptaria. prinderit e mij s’me kane dhene asnje lloj edukimi fetar. s’kishin marre gje as ata vete, qe kane lind para komunistave, heqjes se fese dmth.

apo ti kujton se besimi fetar jepet prej gjakut ?

feja shqiptarit eshte hajvonlliku, qe eshte familjarisht i trashegueshem.

2 Likes

pranej ju pushkatoi ju priftat enveri (asnje hoxhe nuk u pushkatua perkundrazi luftuan kundra pushtuesit). se jeni agjenta te perendimit. jeni te shitur.

pranej spijunat me te shitur per 30 aspra te Shqiperise jane priftat Noli dhe Fishta, qe mos ju gjetshin kockat ishalla!

fishta se di (vdiq para pushtimit, pastaj kundra sllaveve ka qene qe s’jane gje katolike. dmth s’kish si te ishte pro sllav. dhe shqiptare konsideronte ndoshta vetem malsoret katolike. duhet me e studiu jeten e tij para se me fol. une i kam lexu vetem sa studime shkencore, ku flet per popujt, racat, kulturat, etj, qe i ka te dobta dhe pa nivel), po noli ishte kundra Zogut, qe krijoi shtetin e pare shqiptar. kerkonte rremuje, demokraci si sot, ku s’merret vesh i pari me te dytin., jo me te tjeret.
e kuptoi gabimin e tij me vone, qe s’kishte pse te ishte kundra zogut, kur u be prift ne amerike.

1 Like

shiko shiko, Noli paska spijunu edhe Ameriken, e paska shit per 30 aspra.

Ndersa Fishta o karabush injorant qe i di te gjitha, eshte akuzuar nga kushmos si agjent italian, deri edhe si fashist, se Musolini e pat bere akademik si pun e jote. Le qe ti je me lart, qendron mbi Akademine.

pranej hoxha enver i hodhi kockat ne lume.

kur edhe ai paska qene agjent, atehere mbylle gojen ti dhe shiko punen. kot vazhdon diskutimin. une s’kam nevoje t’ja analizoj te gjitha gjethet pemes, se i kam studiu RRENJET. dhe e mberthej situaten.