Gezuar festat


#82

Une te solla faqen e tij ne Twitter. Ti ke sy te shohesh? Zoti yne Jehova ka meshire per mua!

https://www.washingtonpost.com/news/the-fix/wp/2017/12/25/when-trump-forbade-a-christmas-tree-and-other-forgotten-stories-from-the-war-on-christmas/

It’s such a psychotic thing to make up a non issue and then evidently claim it’s solved.


#83

Gjembi me more m’sysh filxhanin! Mbasi piva kafene dje mbasdite, mora ta fus ne dishwasher, sesi me cakiti te cepi, e me ngeli ne dore doreza. Shume e cutshme, se s’para thyej pjata e filxhane. :flushed: lol


#84

Pyet @Rasta se asaj i dalin enderrat. Ndoshta e ka nje kuptim.


#85

Ti me shkrin mua…me qafsh…nje njeri pa edukate fetare mund te jete ateist ose komunist…po qe nuk eshte shqiptar? Kete se dija.:grin:


#86

Sot ne mengjez u zgjova heret i shqetsuar. Nuk e kuptoja nga me vinte ky shqetsim, me pas e kuptova shkakun. Ishte nje qetsi absolute pezull mbi ajer, qetsi kozmike e frikshme si vetmi totale, me mijra kilometra perreth gadishullit Apenin nuk pipetinte as edhe nje mize. Ne sfond gjithnje ekziston nje zhurme difuze e qenies qe zhurmon edhe heshtjen me te thelle te mesnates, e qe veshi nuk e kap, perveçse kur mungon. E kjo zhurme difuze sot mungonte per merite te Natales, te gjitha gjallesat ne shtrat me rropullite plot duke tretur te ngrenat dhe te pirat e festes. Degjohej vetem pllaquritja e eskrementeve me shumice ne tubat e ujrave te zeza.

Nuk me zinte gjumi, e thash te ngrihem e te bej nje xhiro jasht per qetsi. Por vura re qe shqetsimin tim e kishin edhe pemet. Nuk di si ta shpjegoj kete ndjesi, por ishte shum evidente si melankoli e perkore vegjetale. Gjithçka e ngrire ne nje plan si ne fotografi, pa hapsire dhe kohe, paralize vegjetale. Natyra ne vend qe te qetsonte dhe ngushellonte - si rendom mision i saj -, perkundrazi, perhapte shqetsim dhe pasiguri.

Edhe natyra ka frike nga njeriu, ky qen bir qeni qe vetem ha, pi, dhi, rri, qi, e si rruhet per gje tjeter veçse te gezoje festa.


#87

Kuptimi eshte qe kjo presidence aq e mirepritur nga Moza do te vijoje te jete zhgenjim per te. :smiley:


#89

OMG! Sapo provova spicy Haribos. UAU! Flm Krishtlindje!


#90

I pari me kal zjarri, me lule behari
I dyti me kal fyti
I treti me kal mreti


#92

Zhardina e paska provu uau!-n megjithmen per Krishlindje


#93

Gezuar festat e mos u ngopshi kurre ishalla…i ka kapitalizmi keto !


#94

S’ta paskan dhene… byrekun qe po na mallkon keshtu? Mos u merzit, i ka socializmi keto.


#95

Hani Derra Hani me parate e taksapaguesve kur njerezit skan buke me honger:


I ka Ekonomia e Tregut kto


#96

Mos harro qe t’i sjellesh vererat te importit! @Pjer, pse nuk ben dhe ti nje oferte t’u cosh verera te vjetra?

Mish qengji vetem 750 gram per person? Po pse ju dhimbset dora e s’e beni 1 kg te plote?


#97

gezuar Krishtlindjet zhardin uau!


#99

@ACDC ke njefare te drejte, ka nje lufte kundra Krishtlindjeve!


#104

Mos te rente ne bark ishalla :thinking: !!! I ka kapitalizmi keto …:clown_face::clown_face: !!

Gezuar Pemen e Vitit te ri !! p.s. komenti anti-komunist qe shoqeron pamjet eshte thjesht fantastik :joy::joy:


#105

Thuaj te verteten, u mallengjeve apo u eksitove seksualisht kur pe pemen me zinxhiret me leter me ngjyre? Hapju shoqerise kapitaliste.


#106

Gezuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri!! Mjaft u kapet me njeri-tjetrin, hapini zemrat, dhe mos hani si te babezitur “sikur t’kete ardhur Viti i Ri”


#107

me dy fela edhe festat ngambrapa uau!-uau!:


#108

image

image

image

image

image

image