Gëzuar Pavarësinë Shqipëri !


#125

provokimi im kerkon te thote qe per keto çeshtje nuk mund te behen teori pergjithsuese sikur me qene demonstrime matematike. Per keto çeshtje ka vetem tifozerira, permbledhur ne shprehjen e Niçe ngambrapes qe ti ke qef aq shume: “nuk ekzistojne fakte, ekzistojne vetem interpretime (sipas qefit te sumes personale) te fakteve”


#126

kur s’ke gje te na thuash ik or koqe ne pune tende atehere. dhe une po du TE NDAJ, jo te pergjithesoj.


#127

une sapo thashe dhe te tregova qe kush merret me keto pune me menyren tende rezulton koqe, sepse per keto çeshtje mund thuhet gjithçka dhe ka argumenta per gjithçka, siç ne fakt ndodh midis koqesh diskutante qe nuk kane pune tjeter veçse te interpretojne gjerat sipas interesave te sumes tyre qe ka nevoje dhe deshire t’modhe per koqet e kundeshtarit, dhe anasjelltas.

E kupton tani qe un gjithmone jam i ikur ne punen time per keto çeshtje?


#128

#129

Gezuar pavarsine nga Romela Bega. https://shqiptarja.com/sport/2726/romela-begaj-nderon-shqip-rin--medalje-ari-pas-45-vjet-sh-456930.html?pos_7


#130

na kemi luftuar jo per tu cliruar por per ti mbajtur gjermanet sa me shume ne token tone.pra gjermani don’t t’ia mbathte kamunistat donin ta pengonin te ikte.


#131

congratulations are in order si I thone kauret gjithmone duke presupozuar se shurra do I dale e paster Kristal.


#132