Gianni De Biasi do të largohet në Nëntor


#62

Izraeli qe fitore e papritur .na munden ne shtepi 3-0 .5 humbje rradhazi na .logjikisht balanca anonte nga izraeli .kujt ia priste mendja qe sadiku mu perpara zones se rreptesise do te kishte kohe ta stoponte topin ta tereziste e ta gjuante i patrazuar ndersa cifuti 5 m larg bente sehir .edhe gjyshja ime 94 vjece Te kishte qene ne mbrojtje do Te kishte vrapuar drejt topit😬


#63

ndeshja me Izraelin ne Shqiperi ishte nje nga ndeshjet me keq te drejtuara nga nje arbiter qe mori cdo vendim ne favor te Izraelit. Ndeshja e dyte ishte ndryshe e lojtaret ishin mire te organizuar. Ishin ekip qe mund ti mundi Maqedonia se kan me shume talente por luajten si grup e pa gabime. Lojtaret tane me perjashtim te Hysajt e Strakoshes ne porte jane lojtare te dores se trete. Shifi ku luajne ne Itali, elita e ballkanit eshte Kroate, boshnjake, Serbe, malazeze e maqedonase. Ne skemi nje sulmues a mesfushor te dores se dyte ne Itali. Pra ti biesh ne qafe Debiazit ku 2 humbje i ka me italine e spanjen eshteshume e ekzagjeruar.
Thuaj shyqyr qe Pulaxhiu i Federates nuk kishte ndonje dyshim qe sdo humbshim se kishte per ta shit ndeshjen.


#66

" Traineri i huaj me i sukseshem ne drejtimin e ekipit tone kombetar "
Sa naiv qe je mor Blend , ku e pe suksesin e ktij ti ?
Traineri me i sukseshem i ekipit tone kombetar ngelet Ballist Morina o Blendo .


#69

allahu ka fuqi dhe i ndihmon besimtaret. pranej dhe golat e tij.

ne kemi lojtare me cilesore nga çifutet ne fakt. ishte rastesi fitorja e tyre ne fushen tone. e kam shpjeguar lart nga erdhi po se ke patur mendjen ne mesim. mosha ben te veten, pranej dhe shkollat jane per rinine dhe jo pleqnine.
na trubulluan shpirtin sepse na poshteruan, me friken e tyre ndaj atentateve te mundshme ne vendin tone mbush me islamista shume te rrezikshem. dhe i kemi shpetu nga gjermani njerez te tille, pa me te voglin respekt. haram na qofte.


#70

Shqiperi te kam dhiere, ste kuptova asnjehere.

RRob mosmirenjohes dhe injorante keta qe marin vendimet. Rrofsh per punen o Gani, suksese te tjera pac.


#71

de biazi po iken vete, asnje nuk e perzuri. (dmth mos beni nderrim rolesh)
ai e di fare mire, qe me shqiperine nuk mund te bente me shume. nje vend i trete ne grup, eshte fitore per te. dhe sigurisht ai ka gjet kontrate tjeter. nuk eshte per t’iu qare halli.


#72

Nashi ti veme pike muhabetit .shqipot e kane kabim kur kritikojne duke perdorur bithen ne vend Te kukes me pritshmeri sikur jane Brazili por edhe Gani efenia e ka kabim kur i merr kritikat aq jangllesh .dihet bota e futbollit eshte skizofrene dhe e bazuar ne rezultate.kur fiton Te ngrejne ne qiell kur humb Te varrosin .kudo qe Te veje e njejta atmosfere do te jete .


#73

Gianni De Biasi, ishte trajneri me i mire i mundshem, nga ata qe mund te begenisnin ti afroheshin Shqiperise, pas stigmes te madhe qe kane per shqiptaret.


#74

Traineret qe gjene fundit qe kane ne mendje eshte porta e kundershtarit,s’i honeps dot. Ne ndeshjen me Spanjen, ishte akoma me keq,- e kishin te ndaluar te dilnin perpara e te kalonin mesin e fushes. Rezultati; nuk benim dot tre pasime te njepasnjeshme. Ne pasin e trete,topin e merte kundershtari. Nderkohe,Maqedonia i’a del t’i shenoje gol Spanjes. Me nje ekip si i yni,natyrisht qe duhen “shtate hile e nje trimeri” per te kap nje rezultat,po ama, “nje trimeri” po dreqi e mori.


#75

#76

Mirenjohjen me te thelle Ganiut dhe suksese ne te ardhmen.


#77

“Po largohem me veshtiresi por i vetedijshem qe cikli im ne kete grup ka perfunduar …”
(De Biasi)

-po pra, e thame kete dhe ishte shume e qarte qe nga ndeshja me Maqedonine !
tashme ne Kombetare duhe(j)t nje trajner i ri me nje kemdeveshtrim tjeter, te ri, te fresket. shpresoj te gjejne njeriun e duhur.

ndersa De Biasi mbase do ishte trajner ideal per Kosoven per njefare kohe… ne kete faze ai do ta mblidhte ekipin dhe ta fillonte me heqen e Ujkanit sic beri me Shqiperine. -portjer me i pasigurte se Ujkanii nuk behet ! edhe ky e percon pasigurine ne mbrojtje dhe ne gjithe ekipin.


#78

S’besoj se deshiron te kete pune me shqiptare me :smile:

Fakti qe po duhet me i lute te kthehen nga vende te pasura etj, keta ujkanet etj po i ben te fluturojne kot. Po duhet me i respektu per arsye qe skane lidhje me futbollin.

Zgjidhje do te ishte eshe trajneri i huaj edhe kryetari i federates i huaj :slight_smile:


#84

Ja po them edhe une nja dy fjale per Gianni De Biasin :slight_smile:
1.FALEMINDERIT ( nje gje qe duhet ta mesojme ta themi)
2.Meritat nuk kane pse te jene vetem te njerit apo tjetrit.Per mendimin tim ishin shume faktore qe na cuan ne Europian. Padyshim trajneri ka pjesen e vet te rendesishme.Tregoi qe kishte autoritet dhe disipline.Shkoi dhe kerkoi e pa lojtare te rinj e pa emer, i ftoi ne kombetare, krijoi nje grup me lojtare te rinj qe nuk i njihte askush, por me deshire per te luajtur.I rezistoi polemikave rreth aktivizimit te njerit apo tjetrit (ketu tregoi qe kishte autoritet), ndryshe nga trajeneret e tjere shqiptare qe mund te kene pasur ne dispozicion lojtare me me shume emer e talent, por ishin "te detyruar " te aktivizonin x apo y per shkak te emrit.
3.Rrethana te tjera (ndeshja me Serbine) deshen qe per fat te mire ne ta shijonim pjesemarrjen ne Europian dhe me besoni eshte nje nga eksperiencat me te bukura.Dashte zoti persetitet edhe ndonjehere tjeter sa te jem ne qarkullim :wink:
4.Tramezzani do ishte nje zgjiedhje shume mire si pasues i De Biasit.
5.Nuk mendoj se fitorja me Izraelin ishte rastesi, humbja me te po.
6.Ikja e De Biasit dihej muaj me pare
7.nje marredhenie e mire eshte ajo qe jep e merr.Keshtu mendoj ishte edhe kjo e kombetares me De Biasin.Ai i dha kombetares mentalitetin qe ndonjehere edhe gjerat e pamunduar mund te arrihen, ne i dhame emrin e mire ne arenen nderkombetare ku ai te mso njihet thjesht si nje trajner i seria A.
8.Me kete leter tregon qe eshte nje “cavaliere” http://www.lapsi.al/sport/2017/06/14/de-biasi-i-p-rlotur-nga-sot-iki-nga-shqip-ria-e-plot-letra-e-lamtumir-s#.WUEvjeuGMdU


#85

Me lot ne sy iku I varfri .e murziten shqipot me rafte pika mu per te :grimacing:
Join the club de biazi
Se per te tjerat qe per bese
Vecse I qet ti zavall krese
Vec I lan ti kryt gomarit
Tue u mundue per fis t’shqyptarit
Fishta😀


#86

lol, te shkrijne inferioret shqiptare qe ku e ku te gjejne ndonje gje per te share shqiptaret.
Kush ndihet morr, do ndihet morr gjithe jeten. Nuk ngre dot koke. lol
eshte shume e thjeshte. Suksesi beri qe De Biasi te marre oferta te medha nga te tjere.
Para merkatos, De Biazi kerkoi rritje rroge te paperballueshme nga shqiptaret.
Nuk kane rene dakord per cmimin, po iken qe te kete kohe per te kapur dicka me te mire.
S’ka asgje te keqe. Shpresojme qe tjetri te jete po aq i afte.


#87

kishte bërë një deklaratë ganiu,me të cilën bie dakord çdokush! fiks ajo që thamë dje këtu disa nga ne! u mbyll cikli! të dyja palët të kënaqura! jo po të pabesë,të pashpirt,mishngrënës ,veganë:grinning: shqiptarët me biazin! aman! mirë, albës ‘‘bishti i qenit bisht qeni ngelet’’ i lejohet,po ata që nuk kanë ndonjë difekt të lindur nuk i kuptoj!


#88

Ti memedhetari superior bashke me bibilenjte e tjere dilni ne fushe te mejdanit ekualifikojeni shqiperine pastaj bibilos .


#89

Per cfare ndjehesh superior ti Re, qe te iku nje profesionist futbolli me pashaporte shqiptare dhe te ka mbetur ne krie te Federates Shqiptare nje Injorant …Mongoloid …Anadollak…krye Mafioz qe ka shkaterruar futbollin shqiptar duke fillu me kampionatin kombetar… e ska lon ndeshje pa shit nen rrogoz.

Ndjehesh superior ti qe ke 20 vjet me Duken e krimit qe detyro sot punonjesit e federates te votojne per duken tjeter te krimit, kryatarin e partise Agrare.
Shqiptaret e dine se cfare muterish prodhojne ne krye te tyre prandaj kishin besim tek DeBiazi 100 here me shume se tek Armando Mafiozi.

Alba me zamete nuk eshte morre inferiore por nuk e kaperdin dot krye-dallkaukun mafjoz ne krye te federates tash 20 vjet. Ti qofshe krenar per Shqiptaret ala duka…me kta shqiptare sdo kishte pasur shqiperi kurre.
Nejse Giani ka bo per Shqiperine me shume se shumica e Shqiptareve qe parazitojne ne trojet e Arberit.


#90

kualifikimin e bënë futbollistët shqiptarë. ata kanë 90% të meritës. talanit i thamë faleminderit për atë 10 %. ma ha mendja se kur të pyesin andej nga amerika se nga je ,besoj (duhet të jesh esmere) se thua o nga haiti,o nga sierra leone:joy: