Gjermania “bombardon” çadrën

Aldo ziu eshte shume i infromuar ne fakt. Ahhh po ku diplomacia ku Aldo ziu qe e rref gruaja. Po PD eshte keshtjelle graniti sa te kemi Bacen Sali, Kacin e zi dhe Fariun sduam te dime per njeri ne. :weary::weary:

Juve keni Mero Bazen sa per te gjithe trimat e PD-se.

Kerkoj ndjese Zeqo, nuk do e fus me, nuk jam si politikanet tane qe nuk kerkojne ndjese per zullumet qe bejne.

1 Like

E kishte leshu thirrjen per lufte Tan Hoxh Spiuni, ish-kandidati per President…Ne kete situate abnormale duhet te marrim akte radikale.…tha, po e vajis kallashin qorri per ti kthy qytetareve voten e lire.

Ja Pjer, kjo me pelqen tek ty, e kupton gabimin, po a kupton buall mavria me palloshin thuaj! Keshtu duhet te jete lideri.

Po sikur pa dashje ta kete takuar lulin, cfare do thuash pastaj, se ka qene i dehur? Lol

Poshte qelbesirat e gjermanise.

Qelbesire edhe pederast thuj, Po gjermani ka nxjerr edhe burra me bole.

Po a kupton ai popull, o Zeqo, ai do turbo-politike, ku politikanet vjedhin e abuzojne, ndersa militantet iu bejne hosana. Nuk duan eksperte, fjal-pake e pun-shume.

Zeqo po ky bukuroshi gjermon foli ne emer te qeverise gjermone, apo ne koke te vet?

1 Like

Po edhe Lu- ja fliste ne emer te qeveris Amerikane, e ke pa me Lu te flase kundra Z. Basha pas ardhjes se Z. Trump ne WH!!?

Ju te dy i pasket mbajtur pishtarin o Zeqo? Se ky gjermani sorrosist paska qene i martuar disa here e paska disa kalamaj? Apo thuaj keshtu kamuflohen keta sorrosistet.

Po i nxirrni te gjithe pederaste e sorrosiste. Ka mbetur me politikan hetero dhe jo sorrisist ne Evrope?

Pjero, nuk mendon se duan eksperte BQ?

Faktikisht te majtet pederast jane, qe nga ngjyra mavi.

Zeqo, a do largohet PD nga partite popullore europiane? PRa, pervec mungeses ne parlamentin e ardhshem a do te mungoje edhe nga anetaresimi ne grupimin e partive popullore europiane? NEse po, me vjen keq po vetem ISIS - i i ka ngel per te gjetur mbeshtetje. E nese pefundon aty, Trump do ta qeras me nje mother bomb!

Per eksperte BQ nuk iu pergjigjem dot, ndryshe do kisha hedh kanditaturen me kohe, por per ekspert BK iu pergjigjem direkt. Se mos e ngatarron, flas per Bursen Kombetare :yum:

Nuk quhet BK i nderuar ekspert. Ju si ekspert duhet ta dini shume me mire se une dhe po me cudit qe s’e ditke. Quhet Bursa e Tiranes.

E di e dashur para teje, se kam shkruar qysh para shum viteve per kete burse, lexoji tregimet e mia. Por tek VQ e cilesoj BK, per t’ju hapur syte liderave tane te shohin krahun tjeter te kapitalit qe rri perballe BQ.

Holy shit!
Pyetjes se Rudines nese a do e takonte z Trump ne Bruksel,Edvini i’u pergjigj;nuk e di!
Ja njof mimiken une atij,ate “nuk e di!” E shoqeroi me nje buzqeshje te lehte dh nuk mundi te fshihte nje drite qe ju ndez ne syte e tij. Del dhe z Trump kunder cadres ashtu sic kane bere ne fakt,zyrtate te rangjeve jo edhe aq te ulta te Departamentit te Shtetit,dhe te vetmit aleate ngelen Shkullaku me Lubonjen, qe me penen e tyne do te dekonstruktojne komplotin nderkombtare kunder intresave te vatanit.
Krishti bafte kryq! - thoshte gjyshja ime kur suprizohej sa shtangej,
puthiste pllamat e durve,i afronte te gjoksi,pastaj bente shenjen e kryqit me doren e djathte dhe murmuriste;"e ne m’t’Atit,t 'Brit,Shpêrtit t’Shêt !"
Bravo Edvin Kristaqi!

Pse e quan ti gabimisht BK nuk do te thote qe quhet ashtu. Apo pse e quan ti ashtu, duhet qe shteti te ndryshoje emrat?