Gjermania do t'i njohë zgjedhjet edhe pa PD-në

ACDC, eshte formuar nje parti e djathte me ish te persekutuar, ku e drejton çuni i Kurt Koles. Nuk e mbaj men se si quhet partia, por di qe kam sjelle nje link per kete parti para nja 2-3 muajsh. Keshtu qe mund te votosh per kete parti te djathte.

edhe gjermoni ka frig nga republika e re, me bashen ja kalojme edhe gjermonit

Mbret ne tere kuptimin e fjales, i thote opozites, qe do te te pranoj ne zgjedhje, kur te dua une, po erdhe dhe votove ligjin, qe me jep mua pushtet mbi gjyqesorin:

Nderkohe i dyti ne rangun e PS-se, i thote Berishes:

[quote=“Taulant Balla”]
Ai(Berisha) eshte shume xheloz kundrejt meje[/quote]

:joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy:

Eshte i forte thoni cte doni…u dhine njerezit tu qesh me kta karagjoza

O Luli…dil nga Cadraaaaa :joy_cat::joy_cat::joy_cat:

Ne fakt ato po i bejne thirrje Rulit, Gencit.

jo ore jo, nuk u dhi asnjeri. se njerezit e kane mendjen te ikin nga syte kembet se e ka bere fushe me hashash ai miku jot shqiperine.

Bie faqja e Llotarisë Amerikane, aplikuan mbi 200 mijë shqiptarë

Po tall bythen ti? Shqiptar je ti ? Po kujt i plasi se fshataret mbjellin Hashash ne Shqiperi perderisa kanabisi tymoset ne cdo shtepi te Europes? Apo u ofendove e te ra nuri ty se Shqiptaret rrisin Hashash?
Kur Europa su ble prodhimet bujqesore e as ato blegtorale cfare do bejne fshataret? Te mbjellin patate a qepe e ti hudhin ne lume? Po italiont. gjermont e anglezet e amerikont mbjellin per vete kanabis gjithashtu apo ata skan Hoxhe ne Xhami tu thote qe eshte Harrom? Shqiperia ka varferi, diell e pa toke…me ket krize qe gjenden edhe ne saksi le te rrisin Canabisin po me lezet e pa zhurme.

200 000 Shqiptare kan apliku per llotarine Amerikane CDO VIT por shume pak fitojne keshtu qe kta 200 000 do i kesh prap tu apliku edhe mot. Keni ik vete ju dhe u thoni te tjereve mos emigro??? Po cer te bojne revolucion demokratik te rrezojne Edvinin e promovojne Lulzimin? Po rrini ore rehat e kapni ndonje pjeshk se me flisni te gjithe si Che guevara ose Mullah Omari. Ste pelqen kanabisi mos e tymos e mos e rrit por mos i caj trapin atyre qe kan vendosur ta rrisin se nuk je polic i interpolit.

Prap

2 Likes

Si mendon ti pse s’ja u blen Evropa prodhimet?

??? Shqiperia ka kufizime ne eksporte sepse nuk eshte vend i BE. Edhe kur ka marredhenie nderqeveritare ato jane me kuota. Pershembull Shqiperise i lejohet vetem nje perqindje e ulet e midhjeve te eksportohet ne vendet e BE…edhe kur ka superprodhim ose do cohet kontrabande ose do synohet te hidhet ne tregun vendas qe eshte shume i vogel. Mishi, Shqiperia nuk eksporton mish ne vendet e BE …Partneri i vetem qe shqiperia eksporton mish eshte Ukraina e larget ose detyrohet tja u shese lire vendeve te BE si Rumania e Bullgaria, ti ndryshoje etiketat dhe te shitet produkti shqiptar me prejardhe te vendit te BE.
Mos me thuj qe edhe ty te vjen turp qe rritet kanabis ne Shqiperi? Mesohu, sepse tani qe katnari Shqiptar ja ndjeu lezetin nuk ka per tu shqit as per 100 vjet. Komshinjte e tu Shqiptar vjeshten qe shkoji shiten ne burse dhe cuan leket dorazi ti levizin ne shqiperi

trapin po na e can ti ketu nga mengjesi ne darke duke i bere gojore edi rames.

une ofendohem qe jam i te njejti nacionalitet me injorante si puna jote qe harxhojne jeten e tyre duke mare fryme ne bythen e Edi Rames.

Mua me vjen turp qe flas te njejten gjuhe me njerez si puna jote, si dikur ne kohen e dulles, qe i thurin lavde nje kryeministri drogaxhi dhe te paafte qe fut ne burg te varferit dhe nuk ka bere asgje tu permiresoje jeten, duke i bere qe te marrin nga syte kembet.

dhe jo, nuk me bie nuri qe tymosin njerezit hashash. por me bie nuri qe ne kete blog ka njerez si ty qe tymosin eren e bythes se edi rames 24/7.

Dihet boterisht qe BE mbron fermeret e saj. Nuk mendon se Evropa plake ka dhe kerkesa cilesie a shendetesore per prodhimet? Qe ne nuk i plotesojme?

Sa turp!

Ska asnje turp ketu, per here te pare, politika po del nga nenshtrimi i plote nga tutela nderkombetare, qe rralle sheh interesat e demokracise ne Shqiperi. Bravo Basha, arritje e madhe.

1 Like

per here te pare, politika po del nga nenshtrimi i plote nga tutela nderkombetare, qe rralle sheh interesat e demokracise ne Shqiperi.

Si po del nga tutela nderkombetare? Duke u qare tek Uncle Sam me letra anonime*? Po lexon te njejten gje qe po lexoj une apo di dicka me teper?

Bravo Basha, arritje e madhe.

:joy: Cila eshte arritja? Ankesa? Apo idiotlleku i rradhes per Soros? Ku ishin Bashat te ankoheshin per Soros perpara se te dilte Trump ne skene?

*shprehje figurative

1 Like

Nese se kam gabim, ishe ti ai qe perhapje fjale ca kohe me pare, ketu ne kete blog, qe dhe Basha ishte vegel e Sorosit?

Para se te dilte Trumpi,edhe vete republikaneve ne SHBA u shpetonte shurra nga Sorros dhe rrjeti i tij,ti kerkon nga Basha te bente kete.

bye bye PD - kurre mos ti pafshim syte dhe ulurimat e kercenimet … parti e qelbet qe s’di gje tjeter vec rremuja, parti anti-ligj, parti-hajdut, parti kuder qe vetem di te ankohesh e te qash si kalama … lamtumire …
Suksese Sfides! Voten time e keni te sigurt!