Grevistët kundër Bankers marshojnë drejt Tiranës

Fshataret greviste qe ankohen per deme te shumta si pasoje e lekundjeve te tokes te shkaktuara nga kompania e naftes jane nisur ne kembe drejt Tiranes per te protestuar. Fshataret synojne te thyejne me kete akt, menjanimin qe mediat i kane bere kesaj ngjarjeje.

Mos ia prekni Bankersin Berishes.
http://gazeta-shqip.com/lajme/2017/02/09/berisha-merr-ne-mbrojtje-bankers-na-bene-te-famshem-ne-bote-qeveria-po-i-zhvat-me-gjoba/

“Deputeti …”

artikulli fillon me kete cilesim per ate njeri, i cili e dime se ku i takon ta kete vendin

Bravo, shume mire, por mos beni gabim te futeni ne cader se pastaj dilni bllof duke bere lojen e kriminelit berisha. Me gjithe deshire do te vij edhe une t’ju perkrah per kete proteste te drejte, ku asnjera nga qeverite (qofte ajo e kriminelit, apo kjo e aventurierit) nuk e ka vene ujin ne zjarr!

.

’Bankers’ ka ardhur nga një kontratë e nënshkruar nga qeveria socialiste para vitit 2005. Vazhdoi në vitet e tjera dhe ka qenë taksapaguesi kryesor në Shqipëri, nga 200 milionë euro në vit** **
tha Berisha
1.
Po mire mor zoterei ku jane keto taksa, ku shkuan per ke shkuan, a je ne gjendje ti deshifrosh ne menyre transparente, ? … se keni qene Kryeminister dhe i duhet te dini ti shpjegoni popullit ne parlament, sa perqind kane shkuar , per shendetsine, sa per arsimin, sa per edukimin, sa per strehimin, sa per projekte per punesimin, se keshtu ne hava flasin edhe andej nga Zharrerresi !

Ku kane shkuan kaq miliona taksa ? …se populli po qan per pune, per strehim, per ilace, per sherbime qytetare, publike, qe per hire te se vertetes jane mjeruese !

Po ju nuk e keni hallin per te ndihmuar shpjeguar ku kane shkuar ku shkojne keto taksa ju jeni interesuar vetem per te bere debate, lufte per pushtetin tuaj !

Populli ju ka provuar dhe ju edhe kete here spo thoni te vertetat,Ju nuk po thoni te verteten qe i intereson popullit ne fakt Ku kane shkuar ku shkojne keto taksa ?

Tregoi ku kane shkuar miliona e milina taksa te tjera, tek populli, apo ne xhepat e familjeve tuaja ?!!

Tregohini transparent zoti ish Kryeminister !Mjafte me me Edi Ramen, gjejeni pse populi eshte i varfer, keni patur te gjitha levat, pushtetin per 8 vjet, jeni paguar per ate vend pune, si KRYEMINISTER ,nga keto taksa, dhe gjithe stafi yt, keni marre rroga te majme, dhe per ti gjetur, ku kane shkuar taksat e popullit, ?!! Ja per keto ju jeni pergjegjes ne se i thoni konkretisht ku jane parate e taksave qe qeveria e zoterise tende e ka patur detyre ti shpjegoj, dhe jo llogje kavaje ne Parlament me EdI Ramen Fatos Nanon, Trego per ilir Floririn, pse i ke thene " Like Floriri ?"

.
. Kompania bëri të famshme Shqipërinë në botë. ‘Bankers’ i shërbeu Shqipërisë në Shqipëri”, ka thënë Berisha.

Tregohuni transparent zoti Berisha ! Shqiperia nuk eshte e famshme,! Perkundrazi njihet si vendi i droges i kanabisit pse genjeni ?Shqiperia asnjehere nuk ka qene dhe nuk eshte e fashme as me ju dhe as me Edi Ramen ?
Megjithe respektin qe kam, prej kohes ne 1990 nje njeri i panjohur ne bote, si une, nje grimce e vogel zeri tek peshku pa uje te thote ty
: "Hapni krahun nga kjo politike e grindjeve, dilni ne pension, se besoj do te jeni me i nderuar, dhe lerjani te tjereve te merren me politike !

Mbeshtesni Vetingun zoti Berisha !

Do jeni me i nderuar ! Ta them une !

Apo ju tremb ?
Nuk e di doren ne zjarr nuk e ve ! As per ty as per te majten as per te djthten as per sitemin e drejtesise se te dyja e majta dhe e djthta dhe sitemi i drejtesise jane te qelbur me para !

kur ska zot shpie, vjen bankersi e te qr

Tani qe ka dale dhe ky bolja i Zefit te estrades se Shkodres mu mbush mendja qe eshte proteste sharlatanesh. Per protestusit tek cadra kam shume me here respekt, po keta jane plehra.

Ça hallesh kan robt.
Ne po na vlo koka ktu, ti thu tu prish shpija

S `ka proteste me Saliun ne cader !!! Ben Blushi me i besueshem …
https://www.facebook.com/reporttval/videos/721924411301798/?hc_location=ufi

si tha njona ktu, kur shkrimi fliste per varferine: po vete keta gazetaret, kane bere ndonje gje? kane vene ndonje tulle te ndertojne nje ndertese per keta te vobektit?

2 Likes

tani, sikur ai respekti jot te ishte leter higjenike, mund te vlente per dicka. Po ti e ke provu qe je nji bufon qe ca thu sot, e mohon neser. Kshuqe dyshoj fort se del naj gje me vlere nga ai respekti jot

Bankersit i fontanun puset ne Marinez dhe e mbylli punen tu dhone para majtas djathtas. Ministria ambientit ishte e zonme me plehrat, ndersa ai katunari nga Gramshi u kujtu kur i refuzun vizen.
Tani cohen katnart e Zharsit se dun dhe ato nonji dor lek si ne Marinez. Ca ka AL me shume se Sudani e Chadi?

Marshim i frikshem .

ç’vete o ç’vete:

http://www.lapsi.al/lajme/2017/02/23/kush-është-këshilltari-i-ri-i-“suksesshëm”-i-ramës #.WK8wY_JcDGg

1 Like

Arriten mo??

Edhe te mendosh sa rilindas kane qene, dhe prap nuk mbahen po marrshojne o zeqo.

Ca u be me keta?

Sapo kane arritur ne Tirane pas 4 dite marshimi dhe po protesotjne para Ministriese se Energjitikes.

Mberriten, pa vemendjen e duhur te mediave te veteshpallura te lira! Ishte detyrim I kujtdo te ishte aty sot, kujtdo qe e quan veten njeri.

Jemi popull I dobet qe terhiqet prej hundesh nga langot e politikes. Bravo banoreve te Zharrzes qe i treguan vendin Lulit dhe kujtdo qe tall topet me hallet e popullit.