Heshtje Zgjedhore 2017

dhe dicka: nuk e kuptoj fiksimin e tij me turizmin… . Greqia eshte nje kundershembull par excellence. Por ky insiston…
:fearful:

Unë mendoj që Shqipëria i ka të gjitha mundësitë dhe do të bëhet patjetër një vend turistik, një vend tërheqës dhe një vend i mirëqenies, sepse ka burime shumë dhe mjafton një organizim i mirë i këtij rrjeti njerëzish për ta organizuar këtë potencial.

Ndofta kjo i vjen nga disa ‘popular belief’ qe qarkullojne insistueshem në Shqiperi, si kjo e meposhtmja (e qe thote edhe ai vete) :

Edi Rama: E kundërta, është një vend që siç thonë shkodranët “e ka ba Zoti për telha”. Domethënë e ka bërë Perëndia për ditë pushimi, ditë të diele. Kur them këtë, kam parasysh që është nga pikëpamja e natyrës nga pikëpamja e larmisë gjeografike, nga pikëpamja e burimeve natyrore, është qëndisur nuk ka diskutim. Një vend kaq i vogël me dy dete, me lumenj me pasuri ujore të jashtëzakonshme. Dhe pastaj kur sheh ndërhyrjet e robit aty fillon mërzitesh.

Të tilla konkluzione mund ti thuash psh fare mirë për Greqine

Rama mund te kete bere shume gjera por ndryshs nga parardhesi nuk detyronte administraten e thjeshte apo dhe mesues e infermiere per pjesemarrje ne aktivitete elektorate.
Eshte serioz kur kerkon adminstrate apartiake, eshte natyre rebele, artist mo, nuk i duron njerzit te kornizuar ne parti.

Insiston se eshte nje besim popullor, qe shqiperine nga ana natyrore e ka bekuar zoti, anipse ne pamje te pare i vertete. eshte mendim pasqyre per fushate, por harrojne robte qe ne jemi te rrethuar nga vende si greqia, italia dhe kroacia qe nuk te lene te ngresh koke por qe njekohsisht jane deshmi te faktit qe nuk mund te bazohesh teresisht te turizmi.
Rama duhet tw fokusohet te proteksionizmi ne ekonomi, qe edhe basha e kish perdorur ne fushate, por qe me teper e ka perqafuar Lali Eri.

Eshte gati komike qe në shek XXI të kete ende besime të tilla si “në jemi nje vend i bekuar” etj etj. Ndofta ngaqe jetoj ne nje vend ku racionalizmi eshte mbret e ku romantizmi ka dekada (shekuj?) qe eshte tejkaluar

1 Like

Je i sigurte per kete?
Se une kam degjuar ndryshe…dmth i ka detyruar njerezit e administrates te dalin ne fushate.
Ke plot video per kete.

:smile: Me polic e, me infermieri e, me mesuesi e,
Te gjithe ne tension

1 Like

Rama eshte figure e viteve 1990.
Ka ardhur koha qe te hape rrugen per brezin e ri.

Qysh do e shtyjme pa komuniste nga e hena e tutje thuaj :frowning:
Likja me doren e vogel do ja rrotulloje qelsin :smile:

2 Likes

kenge per Edi Ramen nga koalicioni i ardhshem.

just beat it:

1 Like

“Henri Cili eshte bere pro Rame qe kur u miratua reforma e arsimit te larte…”

kush e ndoqi Fevziun, Henri Cili po e po, por edhe te tjeret e grupit (sic i quajti rama), me Baton Haxhiu, me Shkullak, deri dhe Artan Hoxha nazisti, s’e mbuluan dot simpatine e fshehur per ramen qe sa me shume ecte emisioni aq me shume i beri te ktheheshin drejt tij duke e lene fevzon te vetem ne inatin e llogores personale

Gati e ka kangen:

1 Like

Na dhe nji forisikso per qejfin tem pa link me thimen:

2 Likes

Stalker, shiko ç’puno i Modhi i Bekuar per Mendimin e Bekuar ala Place te Bekuar:

Une fonction, une position
Un instant qui appartient à tout le monde
Le seul, le b a ba de l’égalité
Parce que la pensée de chacun dans cette situation donnée
La pensée retrouve sa place dans le caca

Une do votoj prap per Hillarin e Xhorxh Shoroshin. Ku do qe hedh syte vetem Komuniste e Enveriste shof. Le te durojme deri te Henen te shofim kush Enverist do na drejtoje e sa e si do vjedhi 4 vjecarin e ardhshem!

Ja deri ku arrin felliqesira Mero , lajka Edi Rames per 50 mije Euro qe i paguan Masterin ne Londer djalit , njeri i neveritshem qe ndyn dhe djalin , master me leket e taksapaguesve Shqiptar.

2 Likes

rama(jo ps-ja,se ps-ja është meta,blushi dhe lloj-lloj njerëzish gri pa identitet) + pdiu qeverisin vendin. mundësia tjetër është aleanca e bekuar në athinë,luli-meta-dule!

Po mir ka bo, Mero njeriu I shtepise se Kumandarit ka qene, bythe e Breke me Gazideden e Ylli Rakipin gjate Sales se pare e terrorrizonin gazetare e nderkombetare. Do kete thon ene ndonje llaf Liria e Marshallit se e ka pas Meron pike te dobet

Une do thoja se asnje parti nuk i kap 70 vende, per te mos thene 60. Veç ne befshin noi manipulim.

1 Like

kapo disidenti 4-leksh, ket karikaturen siper e ke vjedh nga fuksat 5-leksh.