Idiotët e rrezikshëm: Si dështuan elitat e mediave liberale me klasën punëtore amerikane

tani solle nje video mbi 6 minuta dhe e transkriptove me me pak 25 fjale.

…until our country’s representatives can figure out what the hell is going on.

could not have said it better. me cka dale ne wikileaks fushata e clintonit do te donte qe vrasesi ne bernandino te ishte white dhe viktima musliman

edhe njehere, une votoj ne amerike dhe ti nuk voton ne amerike, une dashkam te te genjej ty?

ke link? aha tani e lexove ti? mos ta kishe lexuar, pse e lexove se te thashe une?

Akoma se ke lexuar dmth. Lexoje derman, kurseji vetes carcafet.

Shum te acaruamë fansat e Hatixhes. Pse kshu?

lexoje nje here ti se ti e solle dhe nuk dije ta permblidhje, e solle pa lidhje se nuk e kishe lexuar deri ne fund,
keshtu na kursen edhe ironine 2 lekeshe

z.Trump eshte rob zoti

Dum prova qe e ka bo Zoti e jo plaka e vet.:stuck_out_tongue:

Akoma se ke lexuar dmth?

dmth as ti nuk e paske lexuar. dhe ti e solle. e solle pa lexuar.

po lexojeni mer mo, pse keni frike!?

Zoti me falte po dy here kom votu deri me sot. Me kismet nga e premtja tashi se skam kohe dhe u bo ftoht

1 Like

E tha Trumpi i shkrete kto myslimont dune perzone te gjithe.

PS. Kot lodhesh Fiqo ate shtetin tat e ka honger elefanti i Hajries me kohe e vakt.

tani po del qe edhe presidenti paska mare emaile nga serveri privat i clintonit me dokumenta qe duhet te transmetoheshin me servera te sigurta te shtetit. keto ja paskan dhene vete ne pjate kines ose rusise, ose ose do te ja kete kerkuar trumpi me insistim.

1 Like

E the ketu po mos ia thuj njeriu tjeter, shoqja Fiqirete.Vetem une, ti ne gjysma Tirones. Just so you know, voter fraud is a third degree felony in most states.

nceco solli nje link poshte nje komentit tim dhe nuk dinte ta permblidhte se cfare thuhej ne ate link qe e bente te arsyeshme te lexohej. lexoje lexoje lexoje thoshte po se cfare kishte aty per te lexuar nuk e morem vesh ndonjehere.
Akti i pare
komenti im ishte ne nje teme qe dikush kish hapur ketu dhe qe permbante nje link qe postuesi pretendonte se zberthente lidhjet e trumpit me rusine.
lexoje lexoje lexoje linkun thoshte hapesi i temes, bota zien bota zien trimat tane kjo lufte po na i rremben. Ok hajde ta lexojme…kur c’te shikosh, linku hapte nje artikull te nje medie amerikane qe i referohej nje gazete serbe qe pretendonte se kishte cituar trumpin, nepermjet nje interviste te zedheneses se tij dhene gazetes serbe, te thoshte gjera turpi per kosoven. po artikulli i linkuar thoshte gjithashtu se stafi i gazetes amerikane kishte kontaktuar zedhenesen e trumpit qe kishte pergenjeshtruar te kishte patur ndonjehere kontakt me gazeten serbe. gjithashtu sipas gazetes zedhenesja e trumpit thote qe trumpi nuk ka qendrimin e pretenduar nga gazeta serbe. tani cfare kishte aty per te lexuar dhe per krijuar nje opinion rreth qendrimit te trumpit per kosoven? hic gje pervec fatkit qe referenca ishte nje gazete serbe. dyshimet ishin se vete pruresi i linkut nuk e kishte lexuar linkun e vet se perndryshe nuk do e kishte sjelle si argument. dhe nuk vonoi por vete hapesi i kesaj teme e terhoqi linkun, i vuri nje vize kryq e terthor dhe kerkoi mirekuptim per keqinformimin. te nesermen vete gazeta serbe e pergenjeshtroi artikullin e vet, si dhe fushata e trumpit u prononcua qe kjo ishte nje hoax.

Akti i dyte
me te drejte une sugjerova qe te mos perdorim ne menyre te verber referenca te gazetave serbe per ceshtje qe i perkasin informacioneve rreth kosoves, shancet jane qe media serbe keqinformon dhe trillon ne disfavor tie shqiptareve. postuesi i temes e kuptoi.

Akti i trete
(…qetesia, mirekuptimi si shkak i keqkuptimit te postuesit te temes, dhe dakordesia kishin kapluar, asgje nuk levizte, edhe pse nje puhize e lehte tek tuk te kujtonte vjeshten)

ketu hyn ceco dhe tak leshon linkun-omben-omben.
“Lexoje, lexoje, lexoje” degjohej ne cresendo …i njejti avaz.

1 Like

Tashi te jemi te qarte, Z, Trump nuk fiton, (ndonse i wish) , pytja eshte ku do e çoj hajria ameriken!? i dont think she gonna make america great, me keq ka per te shku, seriozisht po menoj andej nga new zealand.

1 Like

Vallaj une per iqin lepushka te mdhoja e quj si shaka. Perndryshe… Trumpist me i qeli me bradhera… La Manshi duket vrym gjylpone.:stuck_out_tongue:

e bona parantezën

me keto pollet qe duan ta nxjerrin si muhabet te mbaruar, ka rrezik te krijojne efektin e kundret ku demoratet nuk dalin te votojne se e dine te mbaruar.

1 Like

Mos u eksito priher Tirone. Lexoje horizontalisht ça kam shkrujt. Boji llogarite. te kam thone mos bjer ne gracken e Qemolit :smile: