Ikën Llalla, betohet Marku dhe ndodhi të tjera në kuvend


#123

ç’permisim mo, po tall menderen. Akoma nuk kam pare nje takim a forum te te gjitha partive per ndryshimin e ligjit te zgjedhjeve, apo per te gjetur rruget/zgjidhjet per te dale nga maskarada qe perseritet çdo 4 vjet, ajo e abuzimeve dhe vjedhjeve te votes.


#124

lol kur fillon PD shan ambasadoret perendimore, kuptohet qe jane prape ne pike te hallit.


#125

e si vajtojne bucet e sales … te vje pak gjynah me then te drejten


#126

Jo mor zoteri m’duket ka kaluar vetem vijen blu


#127

Zgjedhja e prokurores se perkohshme eshte levizje e zgjuar strategjike qe pershpejton zbatimin e reformes ne drejtesi duke detyruar opoziten qe te mos e zvarrisi me procesin sikurse ka bere deri me sot, por do detyrohet sa me shpejt keshillin e prokurorise dhe organet e tjera per nje prokuror te ri.


#128

Talibanet Hajdut se kan kuptu qe nuk hyn Edvin Kristaqi… USEJ ka dhon urdher me arrestu 10 deputetet e Monique… si Anti-Shqiptar. Te jet per Ramen e gdhi pleqnine me Zamir Manen e Salih Qenefit e Vilma NUshin E VET…pa Koqon po ska cbo…Uesej e Be duan Burg per Baballaret e Kombit se kan vjedh me shume se mesuesit e tyre Hajdut


#129

Monique eshte egersue se ka fillu ti djegi suma per shkak se po i bin ushtaret kliente nji nga nji. Po i mbaro acidi hialuronik per nderhyrje estetike.


#130

Amerika eshte si shpirt i vogel, pyetni Fiqon po s’besut. Tha hiqni Dhallen, se eshte bere boze dhe vendosni prokuror te perkohshem, u kry, sado te mundohen sekretari i partise i PDhit dhe Nexhi e Leshelise. I tha edhe popllit te mos dale ne proteste, edhe kjo u kry. Edhe Fiqo vete tkishte qen m’Tiron, nuk do kishte dale.


#131

Cfare po behet me ceshtjen Tahiri?
Apo u mbyll,3 dite ishte cudia…


#132

Karento, nuk ka the gje per kundervenien e PDhit ndaj Amerikes.


#133

Te dyja partite i jane kundervene Amerikes per interesat e tyre.
Kujto pikerisht në kete forum,pikerisht juve qe hiqeni si pro Amerikes, se si ju sulen Arvisuse kur ishte në krah te Sales dhe Lulit.
Bile edhe Eliza Dushkun dhe Ermonela Jahon e futet në listen e zeze.


#134

Karento, ai truni qe e ke subjekt psikiatrie, ben edhe coroditjen e vetave te foljes. Kush jemi ne “juve” qe “ju sulen”. Sa per Arvizune, edhe vete ne fund e pranoi qe ishte shprehur gabim. Nejse, meqe jemi te Arvizu, dhe megjithese e di qe e lexon “Temen” pa dashje, duke bere palester, ja shiko:


#135

U futa qepare ne youtube dhe shume rastesisht po kerkoja emisionin opinion te te henes. Po intervistonin gjimnazisten depudhete Kërpaçi ndaj te ciles ishte ushtruar kërbaç pollicor. Pas saj foli dhe nje harbute histerike qe vetem nga shkalla e gjuhes se perdorur ne televizion duhej rras brenda. Ishte drame apo me sakt tragjedi te degjoje folesit. Perfundimisht Edi Rama ka per te bere qejf jo vetem keta kater vjet por ndoshta dhe shume me shume se kaq. Shqiptaret jane ne hall. Si thote ajo shprehja " te rri brenda me rreh burri, te dal jashte me ha ujku! ".


#136

Ne fakt dilema nuk eshte dhe aq frustruese dhe zgjedhja jo aq e veshtire: me mire dajak burri ne te ngrohte, se pas dimrit (drurit) vjen behari (lum sidomos per ato qe jane into SM), sesa te te haje ujku jashte ne ngrice.


#137

Kemi 75 vjet me kete zgjidhje.
Si kemi pare hajer.


#138

Cilen zgjidhje?


#139

50 vjet e provuam dhe me zgjidhjen tuaj duke share ameriken e duke shpifur per amerikanet o vlla po nuk shtyhet as ashtu. E kuptoj qe vesi del me shpirtin, por erdhi koha ta lini kete popull te qete.

http://www.arkivalajmeve.com/Berisha-sulmon-ashper-Withers-Akuzat-e-tij-ceshtje-personale.1047098750/

http://www.gazetadita.al/berisha-sulmon-kryevezhguesen-glover-eshte-zedhenese-e-rames/


#140

Berisha foli me fakte. Shau dy legena, jo ameriken dhe amerikanet. Nuk eshte faji yne qe na dërgojnë plehra, e jo njerez me integritet.


#141

Fiks kshu fliste dhe enveri dhe horrat qe qe mbanin ne pushtet
nuk zhduket kollaj bari keq, dhe sala e ka bere jo me dy legena, por me gjithe ambasadoret pa perjashtim, qe nga withers, arvizu, tani Lu, ashtu dhe me te BE-se, te OSBE-s, pastaj me ministrin e jashtem gjerman, e keshtu me radhe. Fiks enveri


#142

Ti dukesh njeri i pjekur, po ketu ia ke fut si kau peles. Te flasesh per integritet ti qe ke nje klase politike qe veshtire te beje nena me te felliqur, nuk ka mendere ku te rrije. SIpas kokes te vene edhe festen. Pavaresisht se te gjithe ambasadoret amerikane dhe ca nga ata te tjeret e kane shkelur hapur sovranitetin e Shqiperise, po te mos ishin ambasadoret Shqiperia do ishte me keq se Somalia sot, as mos e ki dyshimin.
Nejse, degjova mbreme avokat Ngjelen qe tha se si dikur amerikanet kishin sjelle nje tip ylli diplomacie ne Shqiperi andej nga vitet '30, po sot edhe keta qe sjellin teper i kemi, nuk i meritojme.