Ikën Llalla, betohet Marku dhe ndodhi të tjera në kuvend


#163

Ne cilin nen te kodit penal futet kjo “shkelje”?


#164

A ke fakte? Videon e te cmendures Monike e pa e gjithe Shqiperia, por dhe kjo nuk perben fakt me gjykatesit tane deri sa te reformohen.


#165

Shperdorim detyre, prej drejtuesit te seances.


#166

hahahahahahah, procesi i votimit nga deputetet nuk perben shperdorim detyre se ata/ato e kane per detyre te miratojne vendime. Vetem gjykata kushtetuese mund ti rezoje.


#167

Me mend e tua arestoni edhe LUne ju, edhe ate bukuroshen e BE-se.


#168

Prej drejtuesit te seances. Kushtetuta nuk le shteg per interpretime dhe asnje ligj apo rekomandim juridik, nuk mund zevendesoje.


#169

Cila eshte akuza per drejtuesin e seances qe ta marr vesh?


#170

Atyre do tu japim teseren e ps-se ose do ju konvertojme detyren nga perkatesisht ambasadore te shba-se be-se ne Shqiperi, ne ambasadore te Ps-se ne Shba , be.


#171

Shkoni e ngrini nje cader ne Washington dc dhe kerkojini Trump qe tju ndihmoje.


#172

Shperdorim detyre, ne kundershtim te hapur me Kushtetuten, duke votuar me shumice te thjeshte, nje prokuror qe zgjidhet me shumice te cilesuar pas procesit te vetingut.


#173

Po pra, nese mendohet se kushtetuta eshte shkelur ka gjykate kushtetuese qe e gjykon , jo penale se nuk jemi ne kohen e Enverit. Kushtetuta nuk flet per prokuror te perkoheshem dhe kesaj radhe u zgjodh nje e tille, Silvia Konti qe do ja tredhe koqet saliut.


#174

Ska nevoje per interpretim juridik fin.


#175

Pikerisht ashtu, prandaj zgjedhja e saj eshte e jashteligjshme


#176

Eshte e ligjeshme se ka nje ligj 97/2016 qe e percakton sakte sesi veprohet ne rastin konkret.


#177

Me shume gjasa ne fillim te vitit te ri BE-ja do te hape negociatat per Shqiperine, ky po qe eshte nje lajm i mire dhe i mezipritur nga shumica jone.


#178

Kushtetuta eshte Ligji Themelor. Asnje ligj tjeter apo vendim, nuk mund ta zhvleftesoje apo dublikoje ate.


#179

Asnje ligj tjeter nuk po e zevendeson. Ja sapo e shpjegoi ngjela ne Top story e beri Moniken te lajthise prape. Tha qe PD e ka votuar vete reformen ne kushtetute, te sjelle nga amerika, qe thote qe nese nuk eshte formuar KLP, shumica ka te drejte te zgjedhe prokuror te perkohshem.

Thote qe kjo eshte bere nga amerikanet qe hartuan reformen, me qellimin qe opozita te mos zvarrise krijimin e KLP, dhe qe e njejta gje paska ndodhur ne Kroaci fije e per pe kur kane bere reformen.

Ne fakt, opozita qe e coi ne gjykate Vetingun per ta kundershtuar e per ta vonuar, cfare nuk beri per ta shtyre. Por tani qe Rama zgjodhi prokuroren e vet po kercen perpjete qe te bejne KLP, dhe brenda 24 oresh u gjeten edhe kandidatet e shoqerise civile qe mungonin prej muajsh.

Tani po lutet LSI qe te zgjedhin KLP. Sapo tha Monika qe eshte gati ta votojne qe neser KLP. Prokurorja e perkohshme iken qe ne castin qe krijohet KLP. Jua kane futur aq bukur Rama dhe amerikanet sa po ju bejne syte xixa hahahahaha. Kane gjetur budallenj dhe i kane futur ne xhele njesoj si para zgjedhjeve me marreveshjen. Edhe reformen e miratoni, edhe dilni para popullit si avdalle antiperendimore qe kerkojne gjak shqiptaresh vetem qe te mos behet reforma. lol

Edhe LSI ju ka futur ne xhele sepse po ben me shume opozite se PD-ja e avdallit. Gjithe opozita tani eshte LSI. PD eshte karkaxhulli qe cirret. Edhe ata qe ishin rrahur jashte ne parlament ishin te LSI, edhe lojen brenda e mori LSI, edhe gjithe vemndjen neper media po e merr Monika. Po hani dajak si gomari ne leme. Jua ka futur LSI nga para e PS me amerikanet nga mbrapa. lol Keni per te dale parti e trete.


#180

#181

Tani qe e tha Cani ka marre fund ai muhabet. Hic mos e luaj.


#182

Jo se e tha çani …per mua hengshin koken e njeri-tjetrit te treja partite …