Ilir Meta bëhet President


#84

k,
ate pleren qe ke ti per zemer nuk ka dhe qe e tret dhe e riciklon.


#85


#86

Me liken president kerrma e ha pensionin rehat.


#87

E kum thon i pari. Likja eshte garancia me e forte per paprekshmerine e Salih Qenefit se kan vjedh e kan vra bashke. Cer ti bosh atij populli qe nuk e merr ate Cader me gjithe Kanakarin e Cunit te Sheqers e nuk e hudh ne Lane.
Popull dele, presin voten e lire e demokraci nga Salih Qenefi e Lulthim Kollovari.


#88

Ngjarjet u ben aq interesante, sa nese ky popull e kupton, ia jep votat partive te vogla e te reja, dhe ter pislliku bie si ajo keshtjella prej rere.
Morpo edhe nje parti enveriste fiton pike tashme me kete pisllik qe zgjati 27 vjet.


#89

Shume bukur, ngjarjet rrodhen sipas planit tone, presidenca prokuroria gjyqsori i kemi prap ne, per Lulin se ka problem, pass holandeze dhe 400 mil € i ka.


#90

O pjer cfare pije alkolike pin qe fantazon kaq bukur? Ed Rama me kete levizje gjigande prej shahisti me pervoje, pra me vendosjen me urdher te Metes si president, perfundimisht e ka shmangur edhe LSI nga qeverisja e vendit, pra nje ferre me pak.


#91

Nderkohe sipas ish-presidentit Moisiu, Likja do jete President per 10 vjet…Une them se eshte kohe e gjate dhe e mjaftueshme per te ndryshuar Kushtetuten dhe per te forcuar atributet e Presidentit. Prit hanalistat tip Ilir Kulla ta kerkojne ndryshimin e kushtetutes qysh neser…Likja Mbret kurse Lulthimi, Hollandezi qe qesh, Palacoja i Oborrit.


#92

po c’dmth kjo qe thua, mo? ti deri dje thoshe qe ishe ndryshe nga keta te PDse, sot po me servir modelin e tyre si standard tendin. Qe sado te perpiqesh ti, nuk eshte e njejta gje. Sepse Meta nuk kish bere ndonje premtim PSse ne 2005, perkundrazi, kish pas perplasje interesash te forta me ta. Zaten, ndaj dhe u shkeput nga partia meme e formoi tjeter. Me nismen e PSse u be reforma kushtetuese ku LSI do behej kurban. Ti me thua eshte e njejta gje…po jo mo, kini pak ndershmeri ta haje dreqi!


#93

ti je si ai loloja i cirkut; per gallate e jo per bisede serioze. Gabimi ishte imi qe nga celulari nuk dallova kujt po i pergjigjesha.


#94

Viktimat e 21 jenarit duhet Te prehen te qete nashi qe enderra e tyre u be realitet.bravo PS per kete tallje Te lavdishme Te bithes me shqipot.


#95

kur thu socialistja e beratit i ke thone te gjitha


#96

Hajt pra te gjithe socialisteve u befte mire ilir meta.
Buon appetito.


#97

Dosja e tij eshte kristal e paster thone ,ndoshta e pakta gjisma e shqipove Jane kabim ne perceptimin e tyre per njeriun qe perfaqeson unitetin e kombit .ndoshta nje hajdut per president eshte befitting per nje komb qe I kendon sheme hajdutit …


#98

kapo, e mban mend kush e nxorri te pafajshem?


#99

Gjate rruges per te zbyth PD-n jemi qe jemi i fusim nje shqelm edhe ketyre shushunjave te LSI-s.

Politika thone qe eshte art, Rama e beri kryeveper e tij. Me kujtohen fjalet e Arbnorit; keta nuk jane socialista, jane specialista.

Me dhimbje kjo pune, por socialistet kane vite qe e kane paralajmeruar zhdukjen e PD. Deri tani mire, me pak fat mbaron kjo pune.


#100

Cfare budallalleqesh po flet?
LSI nuk eshte parti por kompani private.
Nese e con Meten President perseri LSI do te kete Moniken kryetare dhe do te marre me shume mandate.

Nese mendon se zhdukja e PD-se do te rregulloje Shqiperine e ke gabim,pasi nuk mund te zhdukesh 40% te popullit.
Kjo qe po ben Rama eshte levizje amatoresh,pasi edhe LSI Po e fuqizon edhe PD nuk e zhduk dot.


#101

Ore ti cfare ke me popullin? Une po flas per PD-n. Do zhduket PD-a dhe do ta shikosh 40% me 18 qeshor apo edhe 18 korrik kur te vij data.

Meta eshte legen dhe u vendos aty me urdher te Gramoz Rucit sepse ashtu e kane planin ata mjeshtrat!


#102

Basha drejt SHBA-ve

Kreu demokrat, Lulzim Basha, pritet që javën e ardhshme të zhvillojë një vizitë zyrtare në SHBA, ku pritet të ketë takime të rëndësishme në Departamentin e Shtetit, kongresmenë, senatorë, si dhe me stafin e afërt të presidentit, Donald Trump.
Do ti keni hap pas hapi të gjitha detajet. Pse pritem unë? Nuk pritem si njeri i problemeve por si njeri i zgjidhjeve të ardhme perëndimore të Shqipërisë. Ajo që unë ofroj dhe ajo që kryeministri aktual nuk ofron, është garancia për një Shqipëri të standardeve europiane dhe amerikane. Pa dyshim, ti këtë e ke parë edhe në deklaratat e ndërkombëtarëve, kauza e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme, kauza e luftës kundër krimit, kauza e luftës kundër drogës është mbështetur”, përfundoi Basha. :v:


#103

ky eshte lajmi qe pritnin shqiptaret. zgjedhjet e lira po afrojne. kasta e bllok-meneve po vetediskretitohet.
besoj qe do kete mundesine te diskutoje edhe planin e taksave dhe te ravijezoje programin sipas planit te fuqishem te administrates Trump ku taksat per klasen qe mban familjen me pune do ulen ne menyre drastike nga 15% ne 10% dhe do rriten deduktimet standarte, e kurorezuar me lehtesimin fiskal te bizneseve te vogla te mesme e te medha per hapjen e vendeve te reja te punes, gje qe do sjelle nje rritje ekonomike me 4%.
Po ashtu nje ftese edhe per Ivanka Trump te vizitoje Shqiperine se shpejti te lire dhe demokratike per te promovuar rolin e gruas ne enterpreneurship, Shqipnia ka talente te gjinise femer te pazakonshme. Jo me larg se sot u shpall nenkampione bote ne shah, sportin e inteligjences, KleanShuqja. Neser inteligjenca femerore shqiptare do ndertoje kompanite me te sukseshme rajonale apo drejtoje kompanite prestigjoze te Evropes e me gjere.