Johannes Hahn u shkruan shqiptarëve

hahn
johannes

You can’t fix stupid." - Ron White :grinning:

po cflisni mo…

kjo eshte drejtesi e korruptuar!!!

http://www.m.lapsi.al/lajme/2017/05/11/kon-ensionet-e-ilir-beqes-prokuroria-e-tiran-s-pushon-hetimet-vendimi-mbahet-sekret#.WRZKCIEpCaM

shiko shiko plasi syte

Ça esh kjo Forsikso, kompaundi ku u kap binladeni?

fiks fare… :))

Financial Times: Shqipëria një narko-shtet. Opozita kërkon qeveri teknike dhe ka të drejtë

Roli i Shqipërisë si një narko-shtet në rritje. Vendi ka vepruar gjatë si porta kryesore për heroinën dhe kokainën që hyn në Evropë.

Kohët e fundit, ajo është bërë prodhuesi më i madh në kontinent përsa i përket kanabisit, me zona gjithnjë e më të mëdha të fshatrave që merren me kultivimin e saj.

Prodhimi i kanabisit u rrit pesë herë më shumë vitin e kaluar, sipas Departamentit të Shtetit të SHBA-ve. Tërheqjet e tregtisë së drogës janë të dukshme.

Me kryeministrin që nuk arrin të japë 300,000 vende të reja pune të premtuara në zgjedhjet e fundit, rritja e kanabisit ofron shpërblime të mëdha financiare për ata që nuk kanë mundësi të tjera ekonomike.

Të ardhurat nga biznesi janë vlerësuar në rreth gjysmën e PBB-së së Shqipërisë.

Akuzat për bashkëpunim të nivelit të lartë me kartelet e drogës janë ngritur edhe nga disa njerëz të qeverisë, dhe jo vetëm nga opozita. Ylli Manjani, ish-ministri i drejtësisë që u shkarkua në janar, pretendon se përpjekjet e tij për të shtypur prodhimin e kanabisit u bllokuan nga kolegët e qeverisë.

çer t’thush midis nje hajdarizimi kurreshtar universal?

tjeter shkrim sorroist i porositur nga Rama:

Askush nuk e di se nga vijnë paratë për një fushatë kaq të shtrenjtë proteste dhe zaptimesh të rrugës së qendrës së qytetit!!

Sa te korruptum mer zot, fytyra te ndyra.

Tamam si fytyre fuksi zeqo.

Per moshen qe ka, goxha i mbajtur. Jo si burrat shqiptare qe plaken qe nga mesi i 30-ve.:stuck_out_tongue: