Kapitullon qeveria ‘Rama 2’


#81

Dhe kush po i ndan? Apo shef armikun kudo, kurdo?


#82

Jo un shof armik vetem me i ven.

Kur Muhameti me shoke pushtoi Meken, ju mbajti nje fjale shokeve te tij. Ndermjet te tjerave ju tha pak a shume:

-Tani qe fituam kemi betejen me armikun me te eger, veten tone. Armiku jemi ne!


#83

Shto qe kohet jane te poshtra: nen petkun ‘revolucionar’, ultra-reaksionaret (Trump, Bolton, Salvini, Olbani) bejne cmos te infiltrojne cdo perpjekje gjenuine (jeleket e verdhe, psh). Kshu qe cdo perpjekje pothuaj eshte automatikisht e destinuar te deshtoje (eshte fiks i njejti skenar me revolucionin iranian te 1979: pothuaj 70% te punes e bene komunistet; sapo ajatollahet moren pushtetin, e nxoren partine komuniste jashte ligjit).
Kshu qe, per momentin, shqiptaret ta mbajne e ta shtrengojne SHUME FORT Ramen, sikurse francezet ta mbajne e ta shtrengojne shume shume shume fort Macronin.


#84

shum mire, dhe te gjithe, ultrareaksionare dhe ultrarevolucionare, i shterngon marloni. Me mire nuk behet!


#85

zevendesimi i Bushatit si minister i jashtem nga ky djali kosovar tregon se rama nuk ka shprese te antaresimi evropian te pakten se shpejti dhe politika e jashme do jete mjaft me nacionaliste se me pare ne nje linje me korentet boterore te momentit.


#86

Jo, besoj se ka te beje me Kosoven. Kaq eshte e gjitha


#87

ka mundesi te jete ashtu, se heqja e bushatit m’u duk me e pakuptimta


#88

bushati dukej robi me i kulturum brenda atij kabineti, pershtypja ime te paktwn dhe jo bisur nga syzet qe mbante.


#89

Duket se ne shqiperi nuk jane rrethanat qe te linde nje Trump apo dicka tjeter per mungese te nje tradite fashistoide, i vetmi privilegj i nje vendi si shqiperia.


#90

Dmth km heq nga puna gjysmen e ministrave te tij, qe i kishte zgjedhur vete, qe ndiqnin politiken e tij dhe i zevendeson me … Zv e atyre qe u hoqen. Sigurisht keta ish zv sjellin “gjak te ri” e politika te reja. Nuk eshte se kane ndjekur stilin e ish eproreve te tyre. Dhe kjo na paraqitet si transformim, rruge e re. 26 vjec do drejtosh politiken e jashtme, do debatosh me ujqit e vendeve te tjera.

Me siguri stalker e ka pergjigjen dhe per kete.

P.s. jemi qe jemi, pse te kenaqim vetem deltat? Kemi patur nje zv minister nga diaspora, qe ishte aktiv dhe ketu. Pse mos ta vinte minister?


#91


#92

Barazia, nje prej tre elementeve te kryengritjes franceze! Te kenaqen edhe gjembat! Minister I bashkatdhetareve(diaspora greke kjo) nje integrims! Qe te vije ne vete edhe korriksja nga ndryshimi I linjes afrikano-integrimse ,ne ate evropiano-kombetariste! Sa gjynah ai bushati I sorrosit! Ju socialisteve po tu heqesh ramen, jeni te gjithe per te particka e lul hollandezit! Bushat legeni nenshkroi me kocine marreveshjen e saliut. Nga ana tjeter shenon fundin e perrallave me integrim dhe fillimin grand albanias


#93

Ende pasket caj te Lazaratit ju andej?


#94

Gjembo, shifja icik FB se e ka te hap. E ka kthy pllaken dhe e konsideron veten opozitar keto kohe. eDrama nuk eshte me idhull. ( po e pate llafin per ate spurdhiakun qe rimonte me " Soni Televizioni " ) Por edhe Churchilli nderroi partite dy here, apo jo ? Pse jo edhe oo Cimo … :joy:


#95

partia socialiste s’e ke marre vesh se cik mbrapa ti, ka marre fund, vetem emrin mban ende si me pare, tani eshte parti e rames.


#96

Shalsi, cuci…eh thuj.
Rendesi ka pastaj qe hoqi ate bastardin kryehajdut, Ahmetajn. Vjedhjet e tij paskan qene te teperta edhe per Ramen vete…
Kurse kumbaron pastaj; smbaka me libra ne zyre kjo…


#97

po pra ,socialiste eshte partia e lulit! ka integrim brenda, ka dule, ka internacionalizem, ka dembelizem,rryshfet,antishqiptarizem, gjithe te mirat! prandaj merre dhe shkaben dhe pas lulit,:stuck_out_tongue:


#98

Te pakten Pandi e mbajti fort karrigen. Do vazhdoje te haje dreka e darka qyl nga emigrantet, e do vazhdoje te beje turistin me paret e shtetit. Asgje ska bere per ata qe sjellin miliarda ne Shqiperi.


#99

Me kulture dukej dhe Ben Blushi, por Nano u detyru ta hiqte nga Athina.
Hajt se nuk e ka pas me tapí Bushati ate ministri. Kur eshte bere takimi me diplomatet në gusht te 2017 , te gjithe prisnin qe Bushati te fluturonte nga ajo karrike


#100

po Qerimin ku e le? Ku e le Qerimin, qe po te ulet n’tavolin i le gjith paret qe ka. Sa t’ket i hudh n’tavolin, as e rru fare se njel pa gjo.
Po Xhafa qe nuk ve asnjonin para shoqnise, gjith diten tu pi, paret byth, as e ça bythen fare per kalamojt, vetem shoqnia t’jet, hala s’kan nordh tjeret.