Koreja e veriut, terroriste, jo viktimë, - thonë prindërit e Otto Warmbier-it


#21

nuk e thua dot fjalen e mire.
@Vlonjat, cfare t’i thuash ketij mo? atje nje komb i tere lutet per shendetin e EBse…


#22

Bredho burrat i tregon mejdani dhe veprat! Ai çuni shtatpak por trim e mendje plot ka per te dal ne pension si onorevole. Mos u merr mor vlla me injsinjifiant. Ja se do çmallesh kur te takohemi ne Eindhoven.


#23

U hapen ca llafe qe Kim Jong Un u terbua fare kur mori vesh per kete komentin tend Pjer.


#24

Cdo president i amerikes e ka per detyre te beje te pakten nje lufte me nje shtet sovran. Trump-it i ka per ise KV-ja. Mos e ngateroni me Kavajen.


#25

Duhet nje ‘xhandar’ t’u bjere kokes here pas here se marrin superxhiro e s’e merr vesh me i pari te dytin pastaj


#26

Çfare do te thuash me kete?
a)Qe irakianet ishin te kenaqur dhe nuk enderronin nje Irak pa Sadamin;
b) Irakianet nuk ishin akoma te pjekur per demokraci;
c) popull i shtypur dhe i tmerruar qe enderronin por nuk guxonin te benin ndryshime;
Nga nje ane le te kuptosh qe mbron shtresat e shtypura nga padrejtesite shoqerore, ekonomike dhe politike ndersa nga ana tjeter ben fatalistin. Ky qe fati i irakianeve me Sadamin ne krye keshtu qe nuk ka pse ta ndryshojne.


#27

Jo, ne fakt shpresova deri ne fund qe keto komentet perbuzese te kishin ndonje kontaminacion qe une nuk po e kuptoja dot por e verteta e thjeshte eshte qe ky nuk do njerezit e punes, mo vlla. Ky pelqen vetem ndonje qe i ben lajle e lule. Ky pret qe EB t’i shtroje qilimin ne aeroport…


#28

Qe irakianet nuk donin qe ti pushtonte nje vendi qe ndodhet rreth 10 mije kilometra larg tyre


#29

Ku e di ti? Bere ndonje sondazhe me irakianet?


#30

ok, e pranoj, “Iraku kishte arme kimike”

(e shikon si u mbyll rrethi?)


#31

C’lidhje ka? Te pyeta per pushtimin.


#32

Mendova se e kishe pyetje retorike


#33

Jo, e kisha pyetje stilistike.


#34

Memedhe quhet toka - ka thene nje tjeter stilist


#35

Ashtu eshte ka thene nje tjeter retorist


#36

Nuk e patem fatin qe SHBA te hidhte ndonje bombe ne Bllok para viteve 1990,qe te shpetonim njehere e mire nga fara qe u mboll ne 1944.


#37

Nuk e patem fatin qe ShBA-ja te hidhte ndonje bombe ne Devoll.


#38

Ai quhet pushtim.

Ndersa ky poshte quhet çlirim.

image


#39

Dy ane te nje medaljeje


#40

ahahaha, ti e bere si nje filozof francez qe asokohe mbronte ne TV pushtimin e Irakut nga USA. Me arsyetimin : "Nje europian duhet te jete pro pushtimit; nje Amerikan, duhet te jete kunder"
Ja ktheu debatuesi i tij qe ishte kunder: po irakianët vete, a ti pyesim? Apo ata tashme futen ne kategorine e te vdekurve?