Koreja e veriut, terroriste, jo viktimë, - thonë prindërit e Otto Warmbier-it

Ti e gjen gjithmone, e kap qe ne ajer.

1 Like

Deleted/fshire.

ka dhe si ty dynjaja, 6 vjet voyerizem ne heshtje derisa hyre ne ppu, si te mos fshijme. :slight_smile:

Nuk shkruajta asgje, se rralle lexoj komentet tende, ishte thjesht ironi me ty, deleted/fshire kur po debatoje me te lebetitmin, shokun tim.:grinning: se po ma permendi çunin e sheqeres aty ndahemi, vetem pjeshka na bashko…

Ku me mbaruan argumentet mua dhe ku te filluan ty? As kete alergjine tende ndaj qofteve nuk e kuptova.

Nuk behet debati me “në qofte se nuk do të pelqente vendimi ty”. As duke aluduar për “shoke” të supozuar (në fakt, me erdhi me qesh se Chomsky-n, për me teper, nuk e kam fort qef, as e kam cituar as e kam sjelle ndonjere ketu tek peshku)

Ja kshu kshu… .

Të uroj dite sa me të mirë

Kush ta tha kete qe nuk u beka debati me ne qofte se? Meqe te pelqen retorika e stilistika, eshte nje nga mjetet me te fuqishme retoriko-stilistikem. Mjaft te te kujtoj nje nga poezite me te famshme, Une mendoja se do te te behej qejfi qe e quajta Comskin shokun tend, ketu qenkam gabuar. Me te mira edhe ti!

M’u kujtua skeci i Lui CK “But maybe…” pasi lexova kete lajmin. Pak a shume do pershtatej keshtu me temen ne fjale: “Sigurisht qe eshte bukur te vizitosh cdo vend perfshire Korene e Veriut, but maybe duke qene amerikan mund te diskriminohesh/keqtrajtohesh pa te drejte”. Lajmi eshte prodhuar ne vazhden e nxitjes se “frymes pozitive” ndermjet dy vendeve, por ne fund te dites nje djale i ri humbi jeten per i llaf goje.

Nuk te pyeta gje zeqo, a kishe shkruar dhe cfare kishe shkruar.

Por meqe e hape vete, nuk e ve ne dyshim qe s’lexon ne pergjithesi Por s’e mohon qe si pervert i qepesh postimeve te korrikut apo jo… (andej nga tralalaja psh. kur te lodhet koka me shkronjat dhe shkrimet).
Nuk mund as te shaje njeriu i gjore nje idiot si ti se i ngelesh ne dore